שתף

מטבעות של קסם / רוהאן שניר

01.06.14

לפני קצת פחות מ-13 שנים, בתקופה שהייתי סטודנט, כי האמנתי עוד שיש דברים שפשוט צריך לעשות כדי להיות בסדר, נסעתי באחת החופשות לחבר שלי שגר בניו יורק, בשכונת טרייבקה, בבניין בן קומות רבות, והוא גר באחת הגבוהות שבהן. בגלל הגובה של הבניין, כל ירידה במעלית היתה סוג של אירוע חברתי – כמעט בכל קומה אנשים נכנסו ויצאו, וזה היה סוג של מפגש. אמנם לקח זמן להגיע למטה או לעלות למעלה, אבל בשבילי זה היה נחמד ומעניין.

הייתי אז נשא טרי יחסית של ה-אמא. רק על מה זה להיות נושא ה-אמא ראוי לכתוב מאמר נפרד. נאמר רק שבמסגרת השינויים שקורים בעולם, דברים שפעם לא היו יכולים להיות עכשיו מתאפשרים, ואחד מהם הוא קשר אינטימי ועמוק עם הרחם הקוסמית – האמא הגדולה – הגבירה (ויש לה עוד הרבה שמות) – להיות נושא של ה-אמא זה להסתובב על בסיס קבוע עם כוכב האהבה של אם הבריאה בתוך הלב, וזו המתנה האדירה והמופלאה ביותר שקיבלתי אי פעם בחיי. אספר גם שהדרך שבה רשת נושאות ונושאי ה-אמא בעולם מתפתחת היא שכל אחד שנושא את החיבור יכול לתת אותו הלאה, בקבוצות של שבע נשים או שבעה גברים, קצת כמו שלוקחים לפיד ממדורה אחת ומדליקים מדורות נוספות. קבלת ה-אמא היא תמיד בחינם, ויש כמה כללים של איך הדבר הזה עובד. אם תרצו לדעת עוד על הדבר המופלא הזה, כנסו לאתר שמופיע למטה ותקראו על הרשת או לחילופין צרו איתי קשר במייל.

אז, לענייננו – ניו יורק: הייתי נושא טרי של ה-אמא והתהלכתי עם תליון עם הסמל שלה, סמל של דמות נשית שמרימה את שתי ידיה מעל הראש בצורה מעגלית.

באחת מהפעמים שירדתי במעלית נכנסה גברת שהתבייתה במבטה על התליון, ומיד אמרה:

You wear the symbol of the Goddess

עניתי לה: I know

ואז, הי שאלה: Are you a follower? 

עניתי לה, בלי לדעת ממש מה אני אומר: Yes I am


ואז קרה דבר שרק שנים אח"כ הבנתי את גדולתו, קיסמו ובירכתו. היא חייכה אליי ונתנה לי מטבע.

אני רוהאן, רוח של עורבי האוצרות, ותפקידנו בעולם הוא להשיב קסם למקומות שמהם הוא נשכח או הוקצה – ובמצב של ימינו מדובר בהרבה מקומות בתרבות האנושית.

בכל אחת מהדרכים שנובעות מתוך הרחם הקוסמית ומשרתות אותה, ישנה חשיבות גדולה לנתינה של מנחות ומתנות, ובכל דרך המסורת היא לתת דברים אחרים. בכלל, בכל הדרכים השאמניות, האדמתיות, ואלו שנובעות מתוך הרחם הגדולה, יש מקום משמעותי מאד לנתינה בכלל, ולנתינה לפני קבלה בפרט. קודם נותנים, ואחר כך – אולי – מקבלים.

 

מזה זמן רב שאני מסתובב עם ידיעה פנימית שאני אדם מאד מאד מבורך. חיי הם פלא, והקסם שזור בתוכם כמו חוט של צמר השזור בסוודר. אני יודע שהגבירה של חיי ואמא אדמה משפיעות ומביאות עליי טוב ושפע באין סוף צורות, ואני יודע שהתפקיד שלי הוא לתת את המתנה הזו הלאה.

 

נתינה היא הדרך הנכונה וההרמונית בקרב משרתיה של האמא הגדולה ולנתינה יש הרבה מאד צורות. על פי רוב לכל דרך יש סוג מסויים של נתינה פיזית – לפעמים מי ברכה, לפעמים קבוצת שיער, לפעמים כותרות של פרחים ולפעמים שמן זית משובח. אצלנו, בדרך העורבים, המסורת היא לתת מטבעות. מטבעות ישנים וחדשים, מבריקים ועתיקים, מקומיים וכאלו שאף אחד לא מזהה את הכתב עליהם. אנו נותנים מטבעות (שבד"כ עברו כמה דברים, נלחשו עליהם כמה מילים, ובאופן כללי הוקסמו בדרך כזו או אחרת...)


אחת הסיבות לכך שאנו נותנים מטבעות היא שמטבעות, הם אחד הסמלים של הקסם בעולמנו. הם בכל מקום, הם עוברים מיד ליד ליד, זורמים מכל מקום לכל מקום – ממש כמו הדם של הבריאה, ממש כמו קסם. למצוא מטבע – ברחוב, מתחת למיטה, על ספסל – הוא סימן לקסם שדופק על דלתינו, סימן בשבילנו לשים לב – קסם עומד להגיע לחיינו ואם נהיה חכמים – נפתח לו את הדלת. אם נשים לב, אם לא נבטל כלאחר יד דברים מופלאים שקורים כ"צירוף מקרים" ותו לא, אם נגיד את המשפט :"אני לא יודע איך זה קרה, זה פשוט קסם" עוד ועוד הזדמנויות מופלאות יזרמו אלינו. ועל כן בפעם הבאה שמטבע יצוץ מתחת לרגליכם אפשרו לו להזכיר לכם את הקסם שפוקד בכל רגע את חייכם.

 

לקבל מטבע מרוהאן –זה כבר דבר אחר לגמרי...

פעם, בעולם שבו הדרכים היו מוכרות יותר, אנשים ידעו שקבלת מטבע מרוהאן היא הזדמנות לקסם של ממש בחיים, ומטבעות כאלו היו רצויים ומשמחים מאד כשהם ניתנו. מטבע שניתן מרוהאן הוא מגנט לפלא. מגנט לאפשרויות לא הגיוניות, שהראש שלנו לא יודע ואינו יכול בכלל להמציא. לקבל מטבע מרוהאן זו ברכה של ממש. מהזיכרונות שלי אני זוכר אנשים שמאד מאד רצו לקבל מטבע כזה, והדבר לא עלה בידיהם מעולם, וכאלה אחרים שאכן קיבלו והרבה השתנה בחייהם...

היום, בעולם שבו הדרכים נשכחו אך אט אט חוזרות, אני מספר לאנשים שקבלת מטבע מרוהאן היא הזדמנות לקסם של ממש בחיים ומטבעות כאלו הופכים לרצויים ומשמחים מאד כשהם ניתנים.

לפני קצת פחות מ- 13 שנה, בתקופה שבה הייתי סטודנט, בעיקר כי האמנתי שיש עוד דברים שפשוט צריך לעשות כדי להיות בסדר, אחת מהשליחות של אמא ראתה אותי וזרעה בי זרע ראשון של קסם.

שהקסם ימלא את דרכינו...

שם הכותב: רוהאן שניר
אודות הכותב: רוהאן שניר, מרצה ומנחה, צועד בנתיבי רוחות העורבים, ומוכשר במרכז "אומטה" מרכז הכשרה למציאת נתיב הנשמה להולכים בדרכי אמא אדמה על פי המסורת השאמנית והדרכים העתיקות
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©