שתף

האותיות - פרק ו' - ריקוד חדש / גילה ניסן

20.07.14

לפרק ה' לחץ כאן


אני האשה שעזבה את ארץ הקודש ומצאה את אלוהים בעיר המלאכים. נטשה את מולדתה ואת בית הוריה ואת מגש הכסף והלכה אל המקום אשר הראו לה. מפליא ששמי לא היה אברהמה.


למעשה אין ריקודים חדשים לגמרי. יש זמן חדש שקורא לזכרון חדש לעלות ולבוא ולגלות את עצמו. שיהיה ידוע. כך הוא מקבל שם. זמן עם שם זה חיים. הוא נקרא חיים חדשים או ריקוד חדש. ופתאום מי שרואה את זה ראשון חושב שהמציא משהוא חדש. פשוט ניכנסנו תחת השפעה מסוימת. מי שלא ממהר וכותב את השיר שבא אליו, הוא יכתב על ידי מישהוא אחר. שום דבר איננו שייך רק לאדם אחד. זה ענין הזוי. כל הזכויות שמורות תמיד רק למשפיע. המשפיע הוא אלוהים.


האות בית היתה בהתחלה גן עם כמה מנעולים. ענין המים המרפאים של הבריכה היה מעניין וכמובן עניין הבריאות והריפוי היו חשובים. אבל מה שהפליא ביותר היתה ההארה שעלתה בקשר למשימת הנפש. משימת הנפש התקשרה לבריאות הגוף. גוף שיודע שלבעליו יש משימת נפש, ימשיך להתקיים. הוא ימשוך אליו חיות. גוף חולה אפשר שחלה היות ובעליו איבד את משמעות חייו ומשימת נפשו. ראינו ששאלת השאלות היא חשיפת משימת הנפש. מה אדם מוכן לשלם בעבור התשובה?


אינני מגידת עתידות ואינני רואה מה שמיכל רואה. גילגולי גלגולים לדוגמא. אני יודעת שיש לי משימת נפש ואני מגשימה אותה. אני כאן למענה והקשר שלי אליה מגלה לי דברים על עצמי שלא ידעתי. אני רואה מסירות נפש ואני רואה שמצאתי את עצמי ואת מקומי. אני יודעת שכל אדם נימצא כאן עם הפוטנציאל לגלות את עצמו ואת משימת נפשו. אני יודעת שפיתוח מודעות אל העצמי יוביל לתגליות הללו. ככה מתגלים השמחה והסיפוק. פתאום צץ יופי שלא ידענו בעבר ופתאום יש משהוא פנימי שמבחין ביופי החדש הזה שקים בחיים. יש פתאום זמן להבחין בו.


האות בית רוצה להכניס בנו את האומץ לשאול את שאלת השאלות מה אני עושה כאן?

למה שזה יהיה סוד. כל הסבל לחיות מבלי לשאול את שאלת השאלות. כל הדרך ולשם מה? כל המסע ולאן בדיוק? כל התנועה הזו קדימה אל עבר המילים הללו סיפוק, אושר והגשמה.

 

אנא, השם של כל השמות, אלוהי האמת. אלוהי העכשיו. לאן מועדות פנינו? אל מה אנו מיועדים?

 

בסופו של יום חם, מקלחת קרה וצניחה אל עבר השקט הזה שמחכה שם כמו התפארת של הנצח. עם אהבה. עם אש לבנה.
  
שם הכותב: גילה ניסן
אודות הכותב: גילה ניסן ילידת תל אביב מתגוררת בלוס אנג'לס משנת 1974.עוסקת בהוראת מיסטיקה של האותיות, מדיטציה, בכתיבה עיונית, ספרותית ובשירה. ניסן מנחה סדנאות וריטואליות. עבודותיה מופיעות במגזינים, אנטולוגיות וספרי שירה. PARABOLA,13 LA Poets,ONTHEBUS , Psifas באתר wwwThehebrewLetter.com ועוד. בשנת 1993 זכתה במקום ראשון בתחרות על שם מרים לינברג לשירת שלום בישראל. בוגרת אוניברסיטת תל אביב,ישיבה בחוף המערבי, האוניברסיטה למדעי היהדות בלוס אנג'לס.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©