שתף

על ציפיות בזוגיות / ארז ארג'ונה כרמל

01.05.17

כל הדרמה, המתח והכעס ביחסים נוצרים כשיש לי ציפיות מבת הזוג שלי, כשאני מחליט שאני יודע, איך היא אמורה להתנהג, כשאני מצפה ממנה להשתנות מולי.

מתי אני לא מקבל אותה כפי שהיא?
כשההתנהלות שלה, מעלה בי כאב ואני נבהל מלחוות את הכאב הזה ולא בא לי לפגוש בתוכי את הילד הכואב הזה ואז אני מסתתר מאחורי מסכת כעס ואטימות וסגירות של הלב.

כשאני מסכים לפגוש את הכאב הזה, אין לי צורך שהיא תשתנה, להיפך, שתמשיך להיות מי שהיא, דרך הנאמנות והמחויבות שלה לעצמה, היא מאירה אצלי את המקומות הכואבים בתוכי ומאפשרת לי לעבור ריפוי.

למעשה כשהיא נאמנה לעצמה, היא הרבה יותר אוהבת אותי, מאשר אם היא תנסה לרצות אותי ולהשתנות, כי כשהיא מתעקשת להיות נאמנה לעצמה, היא גורמת לי לבסוף להיות נאמן לעצמי.

בכלל אי אפשר לשנות אף אחד, אם השינוי לא נובע ממקום עמוק ואותנטי בתוכה, אז היא לא באמת משתנה ולבסוף תתפרץ עלי על משהו אחר שנראה כלא קשור לסיפור העכשוי. לכן בזוגיות יש את הפוטנציאל הרוחני הגבוה ביותר.

אתמול חויתי כעס מול משהו שאהובתי אמרה, שתפתי אותה מיד וצללתי פנימה, ראיתי אותי כילד, אימי גוערת בי ומעליבה ואני חווה השפלה ואשמה. חבקתי אותי ילד קטן וחמוד, נשקתי אותי על המצח ועל העיניים ואמרתי לי, הכל בסדר אהוב. הכעס התפוגג והפך לאהבה עצמית.

רוחניות ורגשות, הולכים יד ביד, מי שמאמין שהוא מתפתח רוחנית ומשאיר את החוויה הרגשית מאחור, משלה את עצמו לזמן מה, לבסוף יגיע אליו אירוע חיצוני ויסיר ממנו את המסך האשלייתי הזה.

זה שאהובתי כזו נפלאה בעיני ואין לי צורך לשנות אותה כמעט, מראה לי איזו עבודה רגשית נהדרת עשיתי עם עצמי לפני שפגשתיה. אחרת הייתי מזמן אלי מישהי הרבה יותר מאתגרת או אפילו מוצא בה, היכן היא "לא בסדר".

כשאני מאפשר לעצמי את מלוא חווית הכאב, אני מגלה שהשד לא נורא, אפילו אפשר למצוא נעימות בכאב הזה. להדחיק אותו, זה לחיות בהכחשה, ליצור סבל, דכאון ומחלות.

ההבדל בין גן עדן לגיהנום, הוא ההבדל בין התמסרות מלאה לחוויה הרגשית או להדחקה שלה. כי מה באמת כולנו רוצים, שיקבלו ויאהבו אותנו כמו שאנחנו, יפים, תמימים, רכים וחמודים.

אני בכוונה מלאה וגבוהה לקבל, להכיל ולאהוב את אהובתי כפי שהיא.

וכך גם את עצמי ("חניכה פראנית" "חניכה לשפע")

שם הכותב: ארז ארג'ונה כרמל
אודות הכותב: ארגונה ארז, מורה דרך ומתקשר, עוסק מזה 25 שנה בריפוי פלנטרי, מנחה סדנאות העצמה וריפוי. מאז תחילת 2014, מעביר חניכות פראניות לאנרגיה החדשה, מתגורר ב"מקדש" בכרכור, בשמחה, אהבה ושפע.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©