שתף

שנה טובה מכיפה אדומה / אסנת בן ברוך

21.09.14

קלפי הילד הפנימי הינם קלפי טארוט לכל דבר. המבנה והחלוקה הפנימית זהה אך שמות הקלפים ותכניהם הינם בהתאמה לאגדות הילדים כך למשל הנסיכות המוכרות לנו באגדות הינן קלפי טארוט לכל דבר ודבר: סינדרלה היא קלף טארוט הירח, שלגיה היא קלף טארוט הנזיר והיפיפיה הנרדמת מייצגת את קלף טארוט מספר 13, קלף המוות!  השימוש בקלפי טארוט הילד הפנימי מביא עמו מסע רוחני מרתק ואגדות הילדים הכה מוכרות לנו שמקבלות פנים חדשות עם סמלים עוצמתיים ופרשנות רוחנית מעניינת ומועילה במיוחד.

לכבוד ראש השנה הבא עלינו לטובה בחרתי להביא בפניכם את סיפורה של כיפה אדומה המביאה עמה התחלה חדשה, חיובית ואופטימית. כיפה אדומה קוראת לנו לצאת להרפתקה, לסטות מן הדרך המוכרת, להיכנס אל היער ולהתמודד עם הזאב הרע והנורא ובסופה של אגדה להתעורר וכמו להיוולד מחדש.

בפתחה של האגדה נשאל:
- מה עומד מוכן לשחרור ולידה מחדש בחיי?
- איזה היבטים של העתיד קוראים לי?

- כיצד אני יכול/ה להפוך את חיי לחופשיים ומלאי תשוקה?

הסיפור הקלאסי של כיפה אדומה הינו סיפור על תמימות, סקרנות, פיתוי, ריגוש בתחילת מסע חדש ומרתק. אמא של כיפה אדומה שולחת אותה לבית סבתה החולה להביא לה סלסלת מזון. כיפה אדומה מקבלת הוראה מפורשת ללכת בשביל המסומן ולא לסטות מן הדרך אל היער. אמה מוסיפה אזהרה נוספת - היזהרי מן הזאב הרע והנורא!


היער מסמל את תת המודע, תת ההכרה, המקום האפל שאנחנו לא יודעים מה נמצא בו. הזאב הרע והנורא מסמל את הפיתוי, משהו חדש שאינו מוכר ומכאן אנו חוששים להיפגש בו. שלוש הדמויות הנשיות בסיפור - אמא, כיפה אדומה והסבתא מסמלות את הביטוי של האלה המשולשת. הילדה נשלחת ע"י אמה - אמא אדמה, לחבור לחכמת הזקנה, הסבתא. היא נשלחת בנתיב ידוע ומוכר אך פוגשת פיתויים ומתמודדת עמם בדרכים שונות.


כיפה אדומה הינה ילדה תמימה וחסרת פחד, מלאת סקרנות כלפי העולם, פתוחה וללא כל ידיעה על כוחות האופל שיארבו בדרכה להסיטה מן הדרך, הרחק מן המטרה שלה. בדרכה לבית סבתא פוגשת כיפה אדומה בזאב הגדול והרע ואף על פי אזהרות אמה היא משוחחת עמו ומספרת לו על דרכה. הזאב מעודד את כיפה אדומה להיכנס אל היער וזו נענית להצעתו.


בינתיים הולך הזאב הרע לבקתה של סבתא, אוכל את האישה הזקנה, נשכב במקומה ומחכה לכיפה אדומה. קרוב לסוף האגדה מגיעה כיפה אדומה לבקתה ונאכלת ע"י הזאב המעמיד פני סבתא. כאשר הזאב נח לאחר הארוחה נכנס שומר היער לבקתה, פותח את בטנו של הזאב, משחרר את כיפה אדומה ואת הסבתא ובכך למעשה הן כמו נולדות מחדש ובטנו של הזאב ממולאת אבנים הגורמות לו למות בסופו של דבר.

שמה של הילדה נגזר מהכיפה שהכינה לה סבתה מקטיפה אדומה בצעירותה. הילדה אהבה מאוד את מתנת הסבתא כך שהיא לבשה אותה כל הזמן ומשם נגזר שמה, כיפה אדומה. הצבע האדום הינו צבעה של צ'אקרת הבסיס ומסמלת את הארציות, הגשמיות, כוח הרצון ואת יסוד האש. מכאן נרמז כי תחילת המסע הינה מנקודה גשמית ממשית.

הקלף מכין אותנו למסע חדש ומרתק וקורא לנו לסטות מן הנתיב הידוע והמוכר לנו ולצאת להרפתקה חדשה, לא נודעת. הוא פותח בפנינו את מרחבי האופק של הלא נודע ומדרבן לקחת סיכונים וללכת מעבר למגבלות הנורמטיביות. הקלף מעודד לשחק וליהנות מהחיים ולעבור תהליך של לידה מחדש ממנו יגיעו החכמה והאינטליגנציה. קלף זה מסכם את מכלול המסע והניצחון בארקנה הבכירה כיוון שכיפה אדומה מסמלת את הנפש של הילד בפנים היוצא אל המסע המאיר בדרך ההכרה העליונה.


היא נשלחת ע"י אמא אדמה ביעוד לחבור לחכמה העולמית של הסבתא. בדרכה היא פוגשת בפיתויי גחמות החיים ולומדת מטעויותיה וכישלונותיה. איש היער המאפשר לכיפה אדומה וסבתא להיוולד מחדש מסמל את האנושיות המשחררת את הנפש הפנימית ומאפשרת לה לחבור להיררכיה הרוחנית של היקום.

כאשר קלף טארוט זה מופיע בפריסה הוא מעיד על מוכנות, צורך וברכה לקראת מסע חדש וקורא לנו להיפתח למרחבי האופק של הלא נודע בכלל ולקראת שנה חדשה בפרט. הקלף מבקש מאיתנו להיות מוכנים לקחת סיכונים חדשים, לקחת צעד אחד קדימה מעבר למגבלות אשר נכפות עלינו ע"י הנורמה המקובלת ומזמין אותנו להסתכל על החיים במבט חדש, לאזור אומץ ולהיכנס אל תוך היער.

למימוש וחיזוק מסר הקלף נצהיר:
- אני מוכנ/ה להיפטר מהעבר ולשחרר את חיי.
- אני מפנה פניי אל האור ופותח/ת את עצמי להזדמנויות חדשות.

בברכת שנה מוארת ומאושרת לכולנו...

שם הכותב: אסנת בן ברוך
אודות הכותב: מיסטיקנית מומחית בקלפי טארוט בשילוב סיפורים ואגדות, מספרים ואותיות לצמיחה רוחנית ומודעות עצמית. מחברת הספר "טארולוגיה" אמנות הקריאה בקלפי טארוט, מדריך מקצועי למתחילים ומתקדמים.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©