שתף

תקשור למפגש עם המדריך האינדיאני שלכם / דר' ירון זפרן

26.10.14

חיות טוטם נחשבים למדריכי רפואה אינדיאניים. מרפאים שאמאניים, אינדיאנים ואחרים, רואים מדריכי רפואה כחיות עוצמה, המכונות לעיתים גם חיות טוטם. המדריכים לובשים את דמותו של בעל חיים זה או אחר, כשהם מופיעים בפני השאמאן. באופן זה ברור לשאמאן מה העוצמה אותו מביא לו מדריך הרפואה. לדוגמא, הפיל עשוי להביא איכויות כגון סבלנות ואורך רוח, הפנתר עשוי להביא מהירות, הנץ יביא יכולת ראיה למרחוק וכך הלאה.


כולנו, גם העירוניים והמנותקים ביותר מן הטבע, עדיין נושאים בתוכנו את הזכרון הארכיטיפי הקדום של בעלי חיים כמקור להשראה והעצמה ולכן המפגש עם חיית העוצמה משמעותי וחזק כל כך.

מה משמעות חיית העוצמה שלי?
במדיטציה שנערוך כעת אתם תפגשו את חיית העוצמה שלכם. מדריכים אלה מרפאים מעצם המפגש והאינטראקציה עימם. כלומר, בעל החיים שתפגשו בתהליך המדיטציה יסביר לכם מה הכוח שהוא מביא לכם, אך יותר מכך הוא יעניק לכם מעוצמתו מעצם הקשר שיווצר ביניכם. זה האופן בו עובד התקשור כתהליך של ריפוי והעצמה.
בעל החיים עצמו יכול להיות קטן כגדול. הוא עשוי להיות יונק, ציפור, דג או חרק. הוא עשוי אפילו להיות בעל חיים מיתי (כמו חד קרן), או בעל חיים נכחד (כגון דינוזאור). כל בעלי החיים שתפגשו אינם רוח של בעל חיים ספציפי, כי אם ארכיטיפ של אותו בעל חיים. מעין רוח קולקטיבית של הגזע שהוא מייצג.


אם נחזור על המדיטציה יתכן ונפגוש שוב ושוב את אותו בעל חיים. במקרים אחרים, יתכן ויופיעו בעלי חיים שונים, בהתאם לאותו הכוח לו אנו זקוקים באותו רגע. לדוגמא - יתכן שכרגע אתה זקוק ליכולת לראות דברים מלמעלה, כלומר לזכות לראייה רחבה של חייך ולהבין דברים שקשה לך מנקודת הראות הצרה שבה אתה נמצא כרגע. לכן, יתכן שחיית העוצמה שתופיע לפניך אם תערוך את המדיטציה כעת תהיה למשל נשר. לעומת זאת, בזמן אחר יתכן שהדבר שתהיה זקוק לו יותר מכל הוא עוצמה פנימית, כוח סבל ויכולת להתמודד עם יריבים אגרסיביים וחזקים. אם תערוך מדיטציה אז יתכן שתפגוש דוקא חיית עוצמה כמו דוב.


תקשור למפגש עם חיית העוצמה יערך ביער. היער מייצג במחשבה הקולקטיבית שלנו את כל מה שטבעי ופראי. בהיותו בית גידול למגוון רחב של בעלי חיים, הוא מתאים מאוד כזירת המפגש עם חיית העוצמה.

המדיטציה למפגש עם חיית העוצמה:
• התחילו בנשימות והרפיה, הגנות ופתיחת העין השלישית (ראו מאמר קודם בנושא זה).
• דמיינו שאתם נמצאים בשדה ירוק ופתוח, הנמצא במקום פסטורלי ושליו בטבע.
• מהשדה יוצא שביל המוביל אל תוך יער עתיק המשדר רוחניות. נכנסים אל היער וממשיכים על השביל בתוכו.
• היער מלא חיים: מים זורמים, ציפורים בשלל גוונים ובעלי חיים מכל סוג אפשרי.
• השביל מוביל אל מעבה היער ושם – נפתח אל קרחת יער.
• חיית העוצמה מתקרבת אליכם מאחור. כיצד היא נשמעת? האם אתם שומעים צעדים כבדים או קלים? מהירים או איטיים? אולי אתם שומעים בכלל משק כנפיים? האם היא משמיעה קול הרומז על זהותה?
• אתם מסתובבים אחורנית באיטיות ורואים מיהי חיית העוצמה שלכם. הציגו עצמכם, ובררו עימה מה התפקיד שלה בחייכם ואיזו עוצמה באה להעניק לכם. יתכן ותדבר איתכם בשפת בני האדם, ויתכן שתעביר את מסריה באופן טלפתי.
• נותנים לחיה לשאת אתכם למסע הכרות, במהלכו יתכן ותעביר לכם מסרים ותעניק לכם את עוצמתה בצורת מבט, מגע, ריקוד או סמל עוצמה שתיתן לכם.
• הודו לה, היפרדו וחיזרו בחזרה בדרך בה הגעתם. צאו מההרפיה בספירה מ-1 עד 10.
 
שם הכותב: דר' ירון זפרן
אודות הכותב: דר´ זפרן הוא מורה רוחני ידוע, סופר רב מכר ומנחה סדרה משלו בטלויזיה. הוא מנהל את המכללה ללימודים רוחניים, המציעה קורסי תקשור, שחזור גלגולים, קואצ'ינג רוחני ופסיכותרפיה רוחנית. הוא נחשב מורה של מורים בקהילה האלטרנטיבית. רבים מתלמידיו עוסקים בתקשור, שחזור גלגולים ואימון רוחני כמקצוע.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©