שתף

אמא, אני והחגים שבפתח / מעין גרבר

12.10.14

תקופת החגים היא זמן של חגיגה, התחדשות, פריחה ומשפחתיות. זמן שבו מתבוננים על השנה שחלפה, אוספים את העלים שנשרו ומסתכלים קדימה.

 

עבור רבים מאתנו זהו לא רק זמן של שמחה, עומס באירועים וסעודות, ויציאה משגרה שיכולה לפעמים גם לבלבל, אלא גם זמן להתבונן גם על מה שחסר או אפילו להתמקד באזורי הקושי. אנו כולנו חיים בחברה מאוד ממוקדת משפחתיות, מסורתית בתפיסותיה ולעתים נוקשה ביחס לחשיבה על 'איך נראים חיים ראויים?'. כמי שמנסה למצוא את דרכה אל מול התפיסות הללו אני מוצאת, שכמוני , למרבית הצעירים מסביבי יש איזה קול בראש (לרוב בעל טון של דודה כזו) ששואל "נו, מה עם זוגיות/ילדים/עבודה מסודרת?"


לא פשוט לבחור לחיות אחרת מדור ההורים שלנו ויש לנו סיבות טובות לשאוף לדברים אחרים, מה גם, שהמציאות מסביב משתנה.

הבחירות הללו עלולות לייצר מתיחות מול ההורים, במיוחד אם מדובר בקשר שכבר יש בו מורכבות. הפער הזה בתפיסות הוא בולט באופן מיוחד ביחסים שבין נשים לאימהותיהן. אנו חיות בתקופה שמושג הנשיות, תפקידי נשים ומקומן בעולם, נמצאים בתנופה ושינוי. המתח שמתעורר עקב הבדלים בתפיסות עולם וסגנון חיים יכול להתעצם במידה והאישה הצעירה חווה קשיים בדרכה העצמאית, עלול ליצר ריחוק רגשי, תחושה של אזורי מוקשים, חוסר בפרגון וקושי בעמידה בצפיות.


איך בכל זאת אנו משתחררות מדפוסי תקשורת מקובעים ומתסכלים, כיצד ניתן לבנות גבולות חדשים כשתי נשים הפוגשות זו את זו בגובה העיניים? האם מותר לקחת פסק זמן משאר המשפחה ולבלות זמן איכות אינטימי ובטוח יחד כדי לייצר תקשורת אחרת, מיטיבה?

 

אחרי שאמי ואני עברנו משבר לא פשוט משלנו, יצרנו סדנה מיוחדת לנשים ואמהותיהן. סוף שבוע, במקום שקט, בקבוצת נשים קטנה ומחבקת, במסגרתה ניתן לפגוש את הנושאים שמעסיקים את הקשר, למצוא דרכי התבוננות חדשות וליצור התחלה של תקופה חדשה בקשר.


כמי שעובדת עם נשים יום-יום, אני יודעת כמה כובד משקל יש למקומה של האם בבניית האישה שאני. פעמים רבות אנו מוצאות את עצמנו מדברות עליה במשך שנים בטיפולים ומסגרות שונות. לפעמים קשה לנו לראות שיכול להיות פשוט יותר. ככה, בלי המון מאמץ.

אני מזמינה אותך לקרוא עוד על הסדנה באתר שלי שמופיע בהמשך וליצור קשר...


שם הכותב: מעין גרבר
אודות הכותב: מנחת קבוצות, מטפלת בהכשרה ומלווה בתהליכי התפתחות הממוקדים במיניות בריאה גופנית ונפשית. מנחה את סדנת המיניות לנשים 'בשפת הגוף' ואת סדנה 'מקום לקשר - קרבה וחופש ביחסי נשים ואמהותיהן'. מסורה לעבודה עם אנשים על החיבור פנימה, לגוף הנפש, לתשוקה, לחופש ולאהבה.

אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©