שתף

שדות אנרגיה לנצח / אלונה בן ארי

02.11.14

פראניק הילינג הינה דרך טיפול הוליסטית המשתמשת בטכניקות אנרגיה כדי להמריץ מחדש את אנרגיות הגוף ולרפא אותו.

 

המילה "פראניק" נגזרת מהמילה "פראנה", שמקורה בסנסקריט ומשמעותה "אנרגית חיים", והמילה "הילינג" פירושה "ריפוי".


פראניק הילינג היא פרי מחקרו של (GMCKS) Grand Master Choa Kok Sui מדען, מחנך ופילנתרופ פיליפיני שמוצאו בסין, אשר גילה מחדש טכניקות טיפול קדומות אלה תוך כדי מחקר ארוך ומעמיק במכון ללימודים פנימיים במנילה ופיתח אותן למסמך מדעי ומתועד. עבודותיו הינן זיקוק של מעל 20 שנות ניסוי ומחקר, ומתפרסמות ב- 12 שפות ברחבי העולם. פראניק הילינג מספק את הבסיס המדעי שמאחורי טיפול המבוסס על אנרגיה, ונתמך על ידי מחקרים ועדויות רבות ברחבי העולם.


מרכזי פראניק הילינג נמצאים בלמעלה מ- 120 מדינות. באוגוסט 2010 מרכז פראניק הילינג בדרום פלורידה קיבל את אישור הממשל לביצוע ניסויים קליניים ביוצאי צבא הסובלים מתסמונת פוסט טראומטית ופגיעות מוח. הטיפול רשם הצלחה מרובה. שיטת הטיפול מיושמת בהצלחה רבה, בין היתר, על ידי רופאים מערביים, פסיכולוגים ואחיות המעידים כי הם מצליחים להקל ולרפא את מצוקותיהם של מטופליהם בעזרת תנועות ידיהם.


השיטה מתייחסת לשדות האנרגיה בגוף, כלומר להילה המקיפה אותו ולצ'אקרות שהן מרכזי אנרגיה הממוקמים במרכז הגוף ולאורכו. כאשר האדם מרגיש טוב הן רגשית והן פיזית, הפראנה זורמת לאורך הגוף בצורה אחידה, הרמונית וחלקה. הבעיות מתחילות כאשר מסיבות שונות נוצרים חסמים אנרגטיים בגוף אשר מונעים זרימה תקינה של אנרגיית החיים והתוצאה הסופית מתבטאת בכאבים, מחלות ומצוקות רגשיות.


הטיפול בפראניק הילינג מאפשר למטפל לזהות את הבעיות ואת מקור חוסר האיזון. הריפוי מתבצע על ידי הסרת אנרגיות עודפות ומיותרות מגוף המטופל, העברת אנרגיה טריה וחיונית ותיעול אנרגיית החיים למקומות החולים בגוף בכדי לזרז את תהליך ההחלמה, השיקום והריפוי. כאשר שורש הבעיה מטופל, הסימפטומים מופחתים ונעלמים באופן טבעי.


ארבעת שלבי השיטה:
1. סריקת ההילה ומרכזי האנרגיה של המטופל. זיהוי הבעיות והחסימות האנרגטיות.
ניקוי רגשות בלתי רצויים ואמונות מגבילות. רגשות כגון פחדים, חרדות, פוביות וזכרונות טראומתיים חוסמים את זרימת הפראנה דרך ההילה ומרכזי האנרגיה בגוף. כל חוויה טראומטית, משמעותית, עוצמתית הנחוות לאורך החיים משפיעה על שדות האנרגיה ועל זרימת האנרגיה בגוף ומשאירה חותם.


הבעיה המרכזית מתחילה כאשר הפרט, במודע או שלא במודע, בוחר להדחיק ולדכא את רגשותיו הקשורים לאותה חווייה טראומטית. ברוב המקרים הדחקת חוויות בלתי נעימות הינו מנגנון הגנה של הגוף שמטרתו לאפשר לפרט לשרוד להמשיך בחייו, אולם עם השנים יש לכך השפעה משמעותית על יתר מערכות הגוף. כשאחד השרירים במתח, כל שריר אחר בגוף מושפע בדרך כלשהי, כיוון שהשרירים האחרים צריכים לפצות על השריר אשר אינו עובד כראוי. שרירי הגוף לא ישתחררו וירגעו לגמרי עד אשר זיכרון הטראומה ישוחרר. זה מציב מתח על כל המערכות האחרות בגוף ולא מאפשר לגוף לעבוד ביעילות.

לדוגמא, גבר בן 45 סבל מכאבי בטן בלתי מוסברים שהרופאים הקונוונציונליים לא הצליחו להבין את פשרם. בתהליך הטיפול בפראניק הילינג, התגלה שמקור הכאב נובע מחווייה של חוסר הצלחה בעבודה ותחושה של אי עמידה בציפיות שלו מעצמו. הוא נשלח לרילוקיישן לתקופה של שנתיים בהודו, לאחר שבנרווגיה נחשב לעובד מצטיין וניהל עובדים ביעילות ובהצלחה רבה. בהודו בשל הבדלי התרבויות הוא לא הצליח להוביל את צוותו להשגת התוצאות הרצויות והנדרשות. מה שהוביל להרגשת תסכול נוראית שהתפרצה בכאבי בטן ובאינסומניה (נדודי שינה). הטיפולים היו מכוונים להקלת הסמפטומים הפיזיים ולמציאת פתרון ישים ולשביעות רצונו.

התסמין יכול להתפרץ בסמוך או אף שנים לאחר התרחשות הטראומה, על ידי גירוי פנימי (מחשבה, רגש) או חיצוני (עוגן). הסימפטום נשמר לאורך זמן הודות לאמונה מגבילה או תוצאה של הלם. במילים אחרות: הבעיה אינה המחלה, אלא מה שגרם להיווצרותה.


אחת הכוונות והמטרות של הטיפול בפראניק הילינג הינה להבטיח שהאנרגיה תזרום בגוף בצורה טובה, חלקה והרמונית, תוך דגש על שחרור האנרגיה שנחסמה. חלופה טבעית ובריאה לגוף המאפשרת להתגבר על לחץ, חרדה ובלאי לאורך זמן. כאשר זה קורה הסמפטומים באופן טבעי נעלמים. כאשר הנפש והדעת בריאות, נקיות ונטולות שיפוטיות לחוויות ולאירועים הנחווים, אין עוד השפעה עוצמתית אשר העשויה להוביל להתפתחות מחלות ומצוקות רגשיות.

2. נשימת פראניק
זוהי טכניקת נשימה ממריצה המשתמשת בעקרונות של קצב, ספירה והחזקת הנשימה. צורת נשימה זו מאפשרת למתרגלים לייצר כמויות גדולות של פראנה להגברת החיוניות ולטיפול בבעיות בריאות קלות. מלבד ההיבט הביולוגי של חמצון הדם וסילוק פחמן דו חמצני, לתהליך הנשימה יש היבט חשוב נוסף והוא ההיבט האנרגטי, כלומר יצירת כוח פראנה או חיים.


הגוף שלנו מפיק כוח חיים חיוני זה באופן אוטומטי בעת הנשימה. בכדי להגביר את האנרגיה ואת כמות כוח החיים ולהעביר את רמת חילוף האנרגיה מהלא מודע והפאסיבי למודע והאקטיבי, חשוב ללמוד לנשום נכון. למעשה, ללמוד לנשום כראוי הוא הצעד הראשון והקל ביותר שניתן לעשות בכדי להגדיל את רמת האנרגיה הכללית.


נשימה נכונה יכולה לספק במהירות יתרונות רבים. בין היתרונות הפיסיולוגיים: עלייה בקיבולת ובנפח הריאות, חילוף יעיל יותר של חמצן, שיפור הסיבולת, תפקודי לב וכלי דם טובים יותר, הפחתת מתח שרירים ושלד, הרפיה גופנית, רגיעה נפשית והפחתת חרדה. בין היתרונות האנרגטיים: גוף אנרגיה נקי, הזדקפות ויישור קרני ההילה, הגדלת הקיבולת והיכולת לשאוף כמויות גדולות של פראנה באיכות גבוהה ושחרור רגשות בלתי רצויים שנערמו ונצברו בגוף. נשימה לא נכונה יוצרת מתח המוביל לשחרור הורמוני לחץ בגוף. כאשר אנו נמצאים במתח, עוצרים את הנשימה, נושמים באיטיות או בצורה בלתי סדירה, זה מוביל ללחץ רב יותר, להגברה של הורמוני לחץ בדם, ועם הזמן, לקיום רפלקס של לחימה או בריחה כסטנדרט תגובה לאירועים. נשימה לקויה יוצרת לופ השומר אותנו במצב של אנרגיה נמוכה ולחץ מתמיד, ומפחיתה את הפוטנציאל הפיזיולוגי והאנרגטי שלנו.

3. היגיינה אנרגטית. פעולה של שמירה על גוף האנרגיה נקי ככל האפשר. מיושם דרך ויסות רגשי, תרגילים פיזיים מיוחדים, שימוש במלח כאמצעי טיהור אנרגטי וריבוי טכניקות רבות אחרות.

4. מדיטציה. קיימות מספר מדיטציות להרגעת הנפש, ניקוי הצ'אקרות והגדלת ההיצע הזמין של הפראנה.
הטיפול בשיטה אינו כרוך במגע ולפיכך מתאים לאלה הסובלים מפציעות או ממוגבלויות פיזיות. פראניק הילינג מיועד לכולם ומתאים גם לתינוקות, לילדים, לנשים בהריון, לנשים מניקות ולקשישים.
כך למשל, לרופאים ברפואה הקונבנציונלית אין מענה לסובלים ממחלת הפה והגפיים (הטלפיים) – מחלה הגורמת לסבל רב, לחוסר תיאבון, לעלייה בחום הגוף ולחשש להתייבשות – מלבד המלצה לשתיית חלב עיזים לא מפוסטר.


קלי אמא של טליה בת השנה וחמישה חודשים שחלתה במחלה מספרת: "אחרי ארבעה ימים שהילדה בבית, הלכתי לרופא והוא אמר שהמחלה מתקדמת וזה ייקח עוד זמן....הרמתי ידיים, ועל אף שאני בנאדם מאוד רציונאלי וחושב החלטתי להעזר בשיטת פראניק הילינג.
לתדהמתי כבר לאחר הטיפול הראשון הילדה הרגישה קצת יותר טוב והתחילה לאכול קצת וישנה לילה כמעט שלם. ביום המחרת הילדה עברה טיפול נוסף ולאחריו היא כבר היתה עם מצב רוח טוב ואכלה - מה שלא עשתה כמעט שבוע. הרופא היה מופתע ממהירות ההחלמה והאמת היא שגם אני.


הדר אמא של עילי, שחלה גם הוא במחלה, מעידה: " לאחר מספר שעות של טיפול עילי עבר ממצב של שיא הכאב והסבל למצב שהמחלה פשוט עברה! אין כאב, הוא חזר לאכול וכאילו הכל נשכח."
השיטה עוזרת גם לנשים מניקות שסובלות מדלקת בשד המלווה בחום. הדר, שטופלה בשיטה מספרת: " ילדתי לפני ארבעה חודשים, במהלך ההנקה היה חשוב לי לא לחשוף את התינוק שלי לתרופות ישירות או דרך החלב. ולכן פניתי לטיפול בשיטה. קיבלתי טיפול מרחוק, דקות ספורות לאחר תחילת הטיפול, הרגשתי חום באזורים הנגועים של החזה, תוך כמה שעות הזיהום והחום נעלמו לחלוטין.
לאחר כשבוע הרופא אבחן אצלי גם דלקת שקדים, והמליץ לי להתחיל טיפול אנטיביוטי. שוב פניתי לקבלת טיפול מרחוק, לאחר טיפול אחד הדלקת נעלמה.


השיטה יעילה גם לטיפול בכאבים כרוניים:
אישה בת 65 אשר סבלה מכאבים חזקים בכתף שמאל והרופאים המליצו לנתח. נדרשו חמישה טיפולים כדי להעלים את הכאב, ולאפשר לה לנהל אורח חיים תקין ולמנוע הזדקקות לניתוח.
אישה בת 73 אשר נותחה פעמיים בברך ימין, והורכבה לה ברך תותבת במהלך הניתוח הראשון. שני הניתוחים לא צלחו והשאירו אותה צולעת, נזקקת למקל הליכה ועם כאב ברכיים תמידי. היא עברה שלושה טיפולים, אשר הפחיתו באופן ניכר את הכאבים בברך. היא חזרה לישון בלילות באופן רציף והבחינה כי אי הנוחות הטורדנית אותה חשה מאז הניתוחים נעלמה לחלוטין.


השיטה מסייעת בין היתר לזירוז תהליך ההחלמה וההתאוששות מניתוחים, לשליטה ולהפחתת מחלות אנדוקריניות (כגון סוכרת וחוסר תפקוד של בלוטת תריס) ומחלות בדרכי הרבייה, בעיות וסת, ליווי הריונות בריאים, התאוששות מהירה לאחר לידה. בעיות בדרכי הנשימה והשתן, טחורים, הפרעות בעור, בדם, בעיניים, באוזניים (כולל נוזלים באוזניים) ובגרון, לחץ דם גבוה, אינסומניה, ציסטות, מיגרנות, דלקת פרקים, מסייעת בפתרון מצוקות רגשיות כדוגמאת לחץ, מתח, חרדה ודיכאון. ולטיהור חללים מאנרגיות שליליות.


טלי שבנה הפעוט שומע רק באוזן ימין, כיוון שנולד בלי עצב שמיעה באוזן שמאל מספרת: "לפני כחודש התברר כי חלה ירידה בשמיעה באוזן ״הטובה״ בגלל נוזלים. לרופאים לא היו פתרונות, כך שחיפשתי שיטות אלטרנטיביות. לאחר ארבעה טיפולי פראניק הילינג, התבשרנו שאין לבני נוזלים באוזניים".

חשוב לזכור ולדעת כי ריפוי באמצעות פראניק הילינג אינו נועד להחליף את הרפואה המערבית, אלא להשלימה. זוהי דרך טבעית, פשוטה ויעילה למניעה ולטיפול מהשורש בתסמינים פיזיים ומצוקות רגשיות.


הגוף שלנו מדבר איתנו על כן חשוב ללמוד להקשיב לו ולהבין אותו, לאפשר לאנרגיית הפראנה לזרום בצורה הרמונית בגוף וכך לשמור על אורך חיים בריא. פראניק הילינג מאפשר לאנרגיית החיים לזרום.
 
שם הכותב: אלונה בן ארי
אודות הכותב: אלונה בן ארי מטפלת אנרגטית בשיטת פראניק הילינג. המילה פראניק נגזרת מהמילה פראנה, שמקורה בסנסקריט ומשמעותה אנרגית חיים. זוהי דרך טיפול הוליסטית המשתמשת בטכניקות אנרגיה כדי להמריץ מחדש את אנרגיות הגוף ולרפא אותו. הטיפול אינו כרוך במניפולציה פיזית ממשית של הגוף ובתור שכזה, הוא מושלם עבור אלה הסובלים מפציעות או מוגבלויות פיזיות. זוהי שיטה מופלאה לטיפול בתינוקות, נשים בהריון, נשים מניקות, קשישים וחולים. אלונה מומחית לטיפול בתינוקות ובילדים הסובלים מהפרעות נשימתיות, נוזלים באוזניים, מחלת הפה והגפיים ומחלות ילדים שונות. ובמבוגרים הסובלים ממחלות כרוניות, כאבים כרוניים, בעיות בדרכי הנשימה, מתח וסטרס המתבטאים כמגרנות, אינסומניה, לחץ דם גבוה, בעיות במערכת העיכול, טחורים וכו'.
אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©