שתף

מהי חשיבות הקבוצה בלמידה רוחנית? / חיותה אפשטיין

19.10.14

הסקרנות בתוכנו מעוררת תובנות שונות ששזורות בתוך נשמתנו כמו חוטי שני עדינים שתפקידם לחדד את התובנות שלנו. לחידוד שכזה המדריכים קוראים - התפתחות רוחנית.

תפקידה של התפתחות רוחנית זו היא להבין את הצורך של כל אדם לשינוי שהוא יעשה בחייו. שינוי שמבטא עצמו בדרך חדשה שמנתבת עצמה בתהליכי צמיחה.

הגירוי הנכון והקל ליצירת תהליך זה, הוא להיות בסביבה של אנשים שיש בהם תדר זהה או רצון וצורך להשוות תדר. הדבר מתבצע בדרך כלל בלמידה בקבוצה. שם נוצרים מצבים שהאדם חש שהסביבה יוצרת בו תוכן משותף של התפתחות והתעלות. הפיתוח האישי מחבר את האדם לנקודת מקור שקיימת בו שמהווה את החיבור עם הנשמה שלו. החיבור לא נראה לעין אולם התדר קיים ויוצר בו תחושה של צמיחה והתעלות.

כדי לבטא את עצמו לתהליכי צמיחה והתעלות האדם צריך לכייל את התדר שלו מתוך תת המודע על ידי למידה, הקשבה לעצמו ובעזרת תדרים שמקלים על תהליך הצמיחה.

ככל שהאדם יצור למידה בתהליכי ההתפתחות, ויתחבר לסביבת אנשים שמרגישה די נוח לעשות עבודה משותפת של התפתחות, הוא יחוש שהדרך לצמיחה הופכת להיות קלה עבורו. וזאת מכיוון שבקבוצה הוא מקבל את ה"אישור" שהכול בסדר - מותר לו לראות מדריכים, מותר לו להרגיש אנרגיות, מותר לו לדבר איתם ולשמוע מה אלו אומרים כשהם מדריכים אותו בדרך.

הקבוצה נותנת לו את החופש להרגיש טוב עם עצמו ועם הדרך הנכונה עבור הנשמה שלו. כך הוא חש התעלות וחוזק פנימי. דרך הקבוצה האדם לומד והקבוצה לומדת גם כן ממנו. דרכה הוא מקבל את התמיכה וגם נותן בחזרה כאשר צריך. כך נוצרות המדרגות בהתפתחות הרוחנית ויש בהם את הכוח שמניב עוצמה וחוסן פנימי.


ברגע שתחושה פיסית חיובית מתחברת אל האדם, הוא חש שהדרכים נפתחות עבורו. הוא חש שהיקום נוצר עבורו וכל הדרך שלו סלולה לפניו. זהו החיבור אל השפע שמתבצע באמצעות תובנות של מימוש. המימוש הוא המפתח אל האושר שגורם בתוכנו לרטט של שמחה, ולרטט של אהבה. זה הסימן מהבריאה שהאדם חש שפעל נכון.

ידע מתקשור:
"אדם צריך להבין שהוא צריך ללכת אחרי הרטט שיוצרת הנשמה שלו. הנשמה של האדם מושכת אותו ויוצרת עמו מהות. היא יודעת מה הכי טוב עבורו, ולכן על האדם להקשיב לרטט הפנימי כי יש בנשמה הכוח להוביל את האדם, לחבר אותו לתהליכי צמיחה ולהביע בחייו משמעויות והבנות של אור.

האדם לבד יתקשה לצמוח מבחינה רוחנית כי אין בו תמיד הכוח והסבלנות ולעתים גם נמאס לו לעשות זאת לבדו.

האדם צומח מקבוצה, מתובנות שנובעות מתוך התפתחות רוחנית ומתדרים. אלו מאירים את משמעות חייו ומושכים את נשמתו מעלה.

תפקיד הקבוצה לתמוך באדם וליצור בו כר צמיחה מתאים להתפתחות שלו. כאשר קבוצה נפתחת וקבוצה נסגרת, תהליכים אלה הם לצורך הכלה בלבד. האדם צריך את הזמן לעצמו כדי להכיל וליצור מצבים של תובנות כדי שאלו יחלחלו לחייו כמו גשם ביום בהיר.

אדם חייב להאדיר את עצמו ואת נשמתו מכיוון שדרך הלמידה הוא מאדיר אחרים, כאשר הוא מלמד את הידע ומעביר אותו הלאה.

ידע זה כוח, ואדם שמתחבר לידע מתחבר לכוח ומאדיר את עצמו מבחינה חיובית.

לקבוצה יש יתרון מכיוון שהידע יוצר מצב של השוואת תדר וכן יוצר אצל האדם תהליך של קבלה עצמית. האדם מקדיש את זמנו לקבוצה ולהתפתחות האישית שלו ובעצם מגיע לקבל בעבור עצמו.
ידע כתוב גם בספרים שגם הם יוצרים השוואת תדרים. דרך הקריאה האדם יכול להתפתח לבדו בקצב שלו בהתאם לתהליך שמתאים לו.

הבחירה נמצאת אצל האדם עצמו - בלבד. הוא זה שבוחר את קצב ההתפתחות שלו לפי הרטט שהוא חש בפנים".


תוקשר באהבה,

שם הכותב: חיותה אפשטיין
אודות הכותב: מטפלת רב תחומית ומתקשרת את: ספר החיים - חיבור לקלות ולעידן החדש ואת משמעות החיים - כללי המשחק של העידן החדש ומנהלת את פורום התקשור באתר
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©