שתף

טיהור הבית / איה הוד

18.03.18

אני לא יודעת מה איתכם, אך אני, לפחות פעם בחצי שנה, מרגישה את הצורך לטהר את הבית באופן יסודי.

 

אני עושה זאת גם כאשר אני עוברת לדירה חדשה שהכילה קודם אנרגיות של אנשים אחרים, או אחרי שמישהו בבית היה חולה. לאחר טיהור הבית אני מרגישה רגועה יותר ונינוחה יותר, יש בתהליך משהו משחרר ומנקה שמותיר מרחב טהור להנות ממנו.

 

אני מחשיבה את הבית שלי כמקום מקודש. מקום בו אני חיה את חיי, מבלה בו בשינה שליש מהזמן, מכינה בו לאכול, נמצאת עם בני המשפחה ועוד. לכן, כל כך חשוב לי הטיהור. אם אני צריכה להמחיש זאת למשהו שכולם מכירים, אני אנסה להזכיר לכם איך אתם מרגישים אחרי סיוד וצביעה של כל הבית או אחרי ניקיון יסודי של פסח...תתחברו רגע להרגשה... טקס הטיהור הוא טקס מאוד מיוחד והוא אינו קבוע, כלומר, כל אדם יכול לשנותו ולהתאימו לצרכיו.

 

אז איך מטהרים את הבית (או את המשרד)?

 

יש את הטיהור הקצר אותו אני עורכת מידי כמה שבועות או בעת הצורך, ויש את הטיהור הארוך אותו אני עושה אחת לחצי שנה אשר בו ישנם ארבעה שלבים:

ניקיון רגיל – שטיפה ראשונה, שטיפה שנייה, 24 שעות ושטיפת שלישית.

 

מצרכים:

מי ים - כן, למי שתוהה או שואל את עצמו אני יורדת לים עם בקבוקי פלסטיק ריקים וממלאה אותם. בפעם האחרונה שעשיתי זאת, החושך ירד מהר ומצאתי את עצמי עומדת מול הים בחושך קצת מבוהלת מהמחשבה שאני צריכה להכנס. למרות שאני נכנסת רק עד לברכיים ואין סכנת טביעה, המחשבות והסרטים בחושך הם אחרים. בלי להתבייש תפסתי מישהו על החוף שבמקרה עבר במהלך טיול עם הכלב, פניתי אליו ואמרתי לו הכי דוגרי "תשמע, אני צריכה למלא את הבקבוקים האלה במים, חשוך עכשיו ואני מפחדת, האם זה בסדר אם אני אבקש ממך לעמוד פה על החוף ולשמור עלי עד שאצא מהמים?" חשבתי שהוא יסתכל עלי כעל משוגעת, אבל לא! הוא אמר "אין שום בעיה" עם חיוך, ועמד לשמור עלי. הרגשתי בטוחה לגמרי. חה חה! זה היה שיעור טוב בשבילי להתגבר על הפחד מהים ועוד בחושך! טוב, סטיתי קצת מהנושא נחזור לרשימת המצרכים.

 

נרות -  אני משתמשת בנרות הקטנים עם ציפוי האלומיניום כי יותר קל לי שהנר נכבה לבדו לאחר כמה שעות כשהוא נגמר, מאשר לכבות בדיוק באמצע נר גדול (שיכול להמשיך לדלוק כמה ימים).

 

פרחים - כל אחד והעדפות שלו.

 

*הערה: את הטיהור עושים יחפים, רצוי בראש חודש או ירח מלא וכשאין עוד אנשים בבית – אלא אם כן הם משתתפים בטיהור ולא יושבים לשחק במחשב או מדברים בטלפון - הבית צריך להיות שקט.

 

הסבר:

שלב 1 - לפני שמטהרים את הבית הוא צריך להיות נקי. לכן יש לנקות את הבית באופן הרגיל - לשטוף את הרצפות, לנקות אבק, לשאוב, לקרצף וכדומה. לאחר שהבית נקי עכשיו הגיע תורכם – גשו להתקלח ואז מלאו את עצמכם באור גדול. עכשיו אפשר להתחיל...

 

שלב 2 - רוקנו את הבקבוקים עם מי הים לדלי נקי. השתמשו בסמרטוט רצפה חדש לגמרי שלא נעשה בו שימוש קודם. ושטפו את הרצפה עם מי הים - לא סוחטים את הסמרטוט לגמרי – צריך להרטיב את הרצפה עם מי הים המלוחים. (לא כולל את האמבטיה והשירותים). פתחו את דלת הכניסה ושטפו עם מי הים גם את חצי המטר שמאחורי דלת הכניסה לבית. לאחר מכן הדליקו נר אחד בכל חדר וברכו. כל אחד עם הברכה שלו. אפשר פשוט להביע כוונה לטיהור של הבית - למשל: "נר זה אני מדליקה ומבקשת לטהר את הבית הנפלא הזה ולהביא אליו ברכה, שלום ואהבה". התכווננו לפנות מקום לאור גדול להכנס ולמלא את כל הבית.

 

שלב 3 - זה השלב "המסובך" מאחר והוא מצריך מצדכם למצוא מקום אחר לישון בו באותו לילה. לאחר שהרצפות רטובות ממי הים והנרות דולקים בכל חדר, רצוי לעזוב את הבית ליממה. להשאיר את זה כך למשך לילה אחד שבו לא ישנים בבית (שימו לב להשאיר את הנרות מוגנים במקום טוב ובטוח). אם אתם יודעים מראש על יום שבו תעדרו מהבית זה יכול להסתדר מצויין. אם אין באפשרותכם לישון לילה מחוץ לבית, עשו את הטיהור מוקדם בבוקר והשאירו את הנרות ואת מי הים להתייבש על הרצפה עד לאותו ערב.

 

שלב 4 - חוזרים הביתה, המים התייבשו והותירו את המלח על הרצפה (שומעים את ההתפצחות והרעשים של הנעליים על המלח). עושים שטיפה רגילה של הבית כדי להסיר את המלח (כולל את חצי המטר שבחוץ - בכניסה לבית.) כשאתם עומדים בדלת הכניסה הפתוחה הזמינו אל תוך הבית אור, אהבה, שפע וכל מה שאתם חפצים בו בתחושת חסד. אין צורך לסלק אנרגיות שליליות - אין כאן במה להאבק. כשאור גדול ואהבה נכנסים, הם ממלאים ונוגעים בהכל. מניחים פרחים היכן שרוצים (זכרו לזרוק אותם לאחר שינבלו. לצמחים, כמו למלח, יש יכולת "לספוח" אנרגיה שלילית). שמים בפינת כל חדר כוס או צלוחית מים עם מלח. למחרת לזרוק את המים לאסלה (אם יש לכם בעלי חיים וודאו שאינם שותים מהמים הללו) הבית עבר טיהור יסודי!

יש שמדליקים קטורת בסוף – לא חובה, לפי ההרגשה.

 

הטיהור הקצר מצריך:

מסננת רשת קטנה עם ידית

פחמים

מור ולבונה (בצורת שרף)

פרחי לוונדר

שמים את המסננת עם הפחמים על גז במגע ישיר עם האש עד שהם מוכנים (כלומר: חמים, אדומים ובוערים).

שימו לב שהידית של המסננת אינה עשויה מתכת כלשהי אחרת לא תוכלו לאחוז בה. מפזרים מעל לפחמים את המור, הלבונה והלוונדר ומיד יוצא עשן. מסתובבים בבית ובחדרים עם המסננת על תכולתה ומפזרים את העשן, מומלץ להתעכב בפינות ומתחת לשולחנות, חפצים, מיטות וכדומה. יש אנשים שקוראים תהילים תוך כדי, יש אנשים ששרים, אני אישית פשוט מביעה כוונה במחשבה ואף במילים לטהר את הבית מכל אנרגיה לא רצויה, מכל אנרגיה שלילית.

 

לכשתסיימו את הסיבובים בבית וכשהעשן יפסק זרקו לפח את שאריות הפחמים, הדליקו נר. יש מי שעושים טיהור מסוג זה בבית סגור ונותנים לעשן להשאר זמן מה בבית ואז מאווררים ופותחים חלונות ודלתות. אני משאירה מלכתחילה חלונות פתוחים.

 

תזכורת:

לפני כל טיהור הקיפו את עצמכם באור גדול ובקשו ליצור הגנות.

 
שם הכותב: איה הוד
אודות הכותב: נטורופתית מוסמכת R.na. מתמחה בטיפול בבעיות ומחלות דרכי עיכול בשילוב הטיפולי של תזונה, צמחי מרפא, דמיון מודרך ו- EFT.

אימייל: [email protected]

כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©