שתף

בחירה בחיים / איה הוד

18.12.16

אם חשבתם ולו לרגע שבאנו לעולם הזה ללא תכלית, אתם טועים. ברמה העמוקה ביותר, נשמתנו מובילה אותנו אל יעודנו ומטרת היותנו כאן במימד הפיזי הכל כך מוחשי והדחוס.

לעיתים, עד כמה מפתיע שזה עשוי להישמע, מטרה זו יכולה להיות פשוטה כמו רק להיות כאן, לנשום, להנות מיופי היקום במציאות הפיזית, לחוות חוויות, לעבור שיעורים לצורך ההתפתחות הרוחנית והנשמתית שלנו, לעצור ולהנות מהטבע ועוצמתו, מהעננים, מהעצים, מהים, מההרים ומבעלי החיים.

כשגופינו, מוחנו ונפשנו אינם מאוזנים, אנו מתקשים בכלל לחשוב שאפשר להנות מהחיים. במצבים החשוכים, שמידי פעם אנו נופלים אליהם, אנו לא רואים מעבר, אנו לא רואים את התמונה הגדולה, אנו חיים את הדרמה האנושית ומאוהבים בה עד כלות. כשמתחילים קצת לאזן את הגוף והנפש, לקבל ולהכנס לפרופורציות, להתבונן - ניתן לראות דברים יותר בבהירות והם מתחילים להסתדר.


מה היעוד שלי?
לעיתים היעוד שלנו מסתתר ומחכה עד שנסיים לעבור את השיעורים שבאנו לעבור, היעוד יכול להיות כל דבר, אפילו למידה של אהבה עצמית כדי שנוכל להעניק מעצמנו לזולת וליקרים לנו....לכל אחד יש את היעוד שלו, וכשהוא לא ברור או ידוע לנו, קיים קושי לחיות באי הידיעה והיא זו שעלולה להוציא אותנו מהאיזון. לכן, הדבר הכי טוב שאפשר לעשות, הוא לעשות הכל על מנת להנות מהמסע, מהדרך עצמה, ולוותר על הצורך או המרדף אחרי גילוי או המתנה למטרות נסתרות.

איש יקר וחבר טוב אמר לי פעם: כשנהנים מהדרך ומפסיקים לחפש – מתחילים למצוא!

 

להתקע על הגדר
לעיתים קרובות אני שומעת את המילים "נמאס לי", "הכוס רוויה!", "אין לי יותר כוח"... אנשים רבים מסתובבים מבולבלים, מבוהלים, סובלים מחרדות, לא מרוצים מחייהם, מפוחדים ולא תמיד יודעים לומר מהי הסיבה. רבים סוחבים על גבם חוויות חיים קשות, יש שמרגישים ניתוק מהסביבה, מאנשים, לא רוצים לראות, לא לשמוע ולא להיות. דיכאון, בלבול, חוסר התמצאות וניתוק הן תופעות מאוד נפוצות בימים אלו כשהעולם משתנה במהירות. תחושה שהכל מאבד משמעות ואין בשביל מה לקום בבוקר מוכרות אף הן.

אנשים הנמצאים במצב הזה בעצם יושבים על הגדר, רגל אחת פה ורגל שנייה בצד השני, ומנסים להחליט מה לעשות. התחושה העיקרית היא של תקיעות ועמידה במקום. דברים לא מסתדרים.

צריך להפנים שהעולם השתנה, הכל השתנה. ישנם אנשים שעדיין חיים באנרגיה הישנה ומסרבים להרפות, הם חיים את המצוקה, את הפחד ואף מלבים את הטרגדיות האלה ומשחקים את משחק האשליה עד כמה שניתן. יש כאלה, שפרשו מהמרוץ, מתוך הבנת האשליה ומנהלים את חייהם אחרת.

 

לשאול את השאלות ולחכות לתשובות
תמיד כדאי לנסות לבדוק ולשאול – אולי יש סיבה למה שאנו עוברים, אולי יש משהו שאנחנו לא מודעים אליו, אולי יש סיבה לכך שבחרנו להיות כאן בזמנים הללו. גם אם התשובות לא מגיעות מיד, בסופו של דבר הן תמיד מגיעות. צריך רק ללמוד לעצור ולהקשיב מהלב ולא לתת לרעש שבראש להפריע.

אני פוגשת אנשים במצבים קשים, אני מתבוננת, מלווה. אחד הדברים שמרגיש לי הכי חזק, שכל אלו שעוברים שיעורי חיים מאוד קשים, דווקא הם החזקים - נשמות עתיקות, ותיקות וחכמות שהיו מסוגלות לבוא לכאן בזמנים אלו.
אני שומעת מידי פעם אנשים שאומרים "אני יודע שכל מה שקורה לי ועובר עלי הוא שיעור ומבחן", לדעתי האישית בלבד, המבחן הוא לא מה שקורה לנו, המבחן הוא איך אנו בוחרים להגיב לדברים שקורים לנו. זה המבחן האמיתי, וההבדל הוא עצום - בראשון קיימת פאסיביות ובשני יש צורך בנקיטת פעולה פרודוקטיבית.


אנחנו ישויות אלוהיות בוראות
כשאני מזכירה את האנשים ש"פרשו" מהמרוץ ובחרו לחיות את חייהם אחרת, איני מדברת על אנשים "מוארים", על חסידים או על משיחים וגורו למיניהם. אני מדברת על אנשים רגילים, כמוני וכמוכם, שהחליטו לשחרר את הישן, לזרום עם השינוי - גם אם התהליך עצמו לא תמיד נעים, להשיל את הקליפות ולגלות את העצמי האמיתי שלהם.

בני האדם הם ישויות נעלות ואלוהיות, מתוקף כך, יש לנו יכולת מדהימה ליצור, לברוא את המציאות שלנו ולהשפיע.
לא קרה לכם שחשבתם על משהו והוא קרה?
לא קרה לכם שחשבתם על מישהו והוא התקשר?
לא קרה שרציתם משהו והוא הגיע אליכם בדרך מפתיעה?

דברים אלו קורים באופן טוב ומהיר יותר כשאנו מאוזנים ושלווים. אך ראשית, צריכה להתרחש בחירה. בחירה בחיים. כשנשמה בוחרת באופן מודע בחיים, יש לה את הכלים כדי לצאת מהמצב הקשה אליו נקלעה וליצור מציאות חדשה. ברגע שבחרנו במודע - היקום ידע להתגייס לטובתנו ולשלוח לנו את הדברים או האנשים שיוכלו לעזור לנו!

שלבים להגשמה:
1) הביעו רצון - בקשו
2) שחררו את הבקשה או הרצון לאור וליקום, הניחו להם - מספיק לבקש פעם אחת, שמעו אותנו בפעם הראשונה.
3) ולבסוף, אי אפשר בלי אמונה. זה התנאי החשוב ביותר- חייבים להאמין אמונה שלמה שמה שביקשנו אכן יתרחש. לא להתנות תנאים בבקשה, לא להגביל את הבקשה בדרך בה דברים אמורים לקרות, לא להקציב זמנים - הכל מגיע בזמן וברגע הנכון עבור טובתנו הגבוהה ביותר.


רבים מאיתנו מביעים משאלה ומתפלאים למה שום דבר לא קורה. ברוב המקרים הסיבה היא מחשבה מבטלת - אם נחשוב אפילו למאית שנייה שלא נקבל את מה שאנו רוצים, או שהדבר לא מגיע לנו - הוא באמת לא יגיע. אנחנו שולחים מחשבה חיובית, ושנייה לאחר מכן מבטלים אותה עם מחשבה שלילית. זה כמו לשלוח שייק ושנייה אחר כך לבטלו.

 

לסיכום
המוות אין בו סוף. היום אין זה סוד שאנו נצחיים, נשמתנו לא יכולה למות. עם מות הגוף הפיזי אנו חוזרים הביתה - לבית האמיתי שלנו. אך לכל נשמה יש בחירה ולא במקרה אנחנו כאן, בחרנו להיות כאן כי יש לנו תפקיד, יש לנו יעוד. אנחנו רק צריכים לבחור ולהחליט - זה באמת בידיים שלנו!

אין כמו לחיות כאן על כדור הארץ ולהביא לכאן את השינוי, לחיות כאן את "גן העדן" - לא צריך לחפשו אי שם למעלה.

שם הכותב: איה הוד
אודות הכותב: נטורופתית מוסמכת R.na. מתמחה בטיפול בבעיות ומחלות דרכי עיכול בשילוב הטיפולי של תזונה, צמחי מרפא, דמיון מודרך ו- EFT.

אימייל: [email protected]

כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©