שתף

תקשור ואומנות ההקשבה הפנימית / אורנה מרום

23.11.14

אין אדם שאין לו תחושת בטן, אין אדם שאין לו אינטואיציה, אז למה כל כך הרבה אנשים מחפשים תשובות בחוץ? למה כל כך קשה לנו להקשיב לקול הפנימי הזה?

רובנו מכירים בכך שיש לנו חוש שישי, המכונה ברבים אינטואיציה. רובנו מכירים ביכולת שלנו 'להקשיב לבטן' ולהרגיש מה מעורר בנו התרגשות או פחד. להרגיש מה נכון או לא נכון עבורנו. רובנו לא מודעים לעובדה שאותה 'תחושת בטן', ממוקמת בצ'אקרה השלישית, מקלעת השמש, משכנם של הפחד והאגו ולכן פעמים רבות ההרגשה שמתקבלת עשויה להיות מוטה בגללם, בגלל הנטייה שלנו להתבלבל בין פרפרים בבטן של התרגשות ופחד.

אני זוכרת שבעבר, כשהקול הפנימי שלי היה מסמן לי שאני צריכה לבחור כיוון מסויים, ומכוון שפעמים רבות הוא היה מנוגד למה שציפו ממני, בסופו של דבר פעלתי מתוך רציונאל שהיה מורכב בעיקר ממה יגידו. ממה נכון ומה לא בעיני החברה. ואז, את הקול הפנימי הייתי משתיקה ואיכשהו היה לזה תמיד "מחיר", לחוסר ההקשבה הפנימית.

כשהסכמתי להתחיל ולהזכר בקול הפנימי הזה ולפעול על פי ההנחייה שלו, היכולת להרגיש ולדעת מה מדוייק עבורי הלך וגדל. ככל שהוא גדל, סמכתי על עצמי ועל מה ש'מרגיש לי' ובמקביל התחלתי 'להרגיש' עבור אנשים שהיו צריכים עזרה והכוונה.

אין אדם שאין לו 'תחושות בטן', אין אדם שאין לו אינטואיציה, גם אם התחושות האלו מגיעות לעיתים נדירות. זה קורה בעיקר מפני שגדלנו עם אמונות שהרחיקו אותנו מהמקום הטבעי הזה. דוגמאות למשפטים שכיחים שחוסמים את היכולת הזו בגילאים צעירים: "ששש אין מפלצות תרדמי כבר","את סתם מדמיינת", "את קטנה ולא יודעת מה טוב לך", "החיים ילמדו אותך כבר מה זה", " אין דבר כזה אני רוצה! תעשי מה שאומרים לך!", "אולי תפסיקי לחלום?".

תקשור הוא יצירת קשר, תקשורת עם עצמנו. עם המקום הכי עמוק בתוכנו שיודע מה נכון עבורנו ומה לא. תקשור זו אומנות ההקשבה הפנימית.

בשלב הראשון זו היכולת להיות קשובים לאינטואיציה, לתחושות הבטן. בשלב הזה לומדים להבדיל בין פחד להתרגשות, בין אגו והצורך שלנו לשלוט במה שקורה לנו לבין היכולת לשחרר שליטה ופחד. זה השלב בו אנחנו מתחברים לאומץ. מבחינה אנרגטית נעשית עבודה על מרכז האנרגיה השלישי, מקלעת השמש.

בשלב השני אנחנו יכולים להרחיב את היכולת לתקשר ולקיים קשר עם ה'אני העצמי' העליון שלנו, המקום הגבוה והנקי ביותר שמתקיים בתוכנו, אותו מקום ששיפוטיות וביקורת עצמית לא קיימים בו. אותו חלק בו אנו שומעים את ההדרכה הפנימית העמוקה הזו, הוא הלב. החלק בנו שמסוגל לשמוע קולות עמוקים מרבדים נוספים של ההכרה שלנו. המרכז האנרגטי שדרכו מתפתח השלב השני באומנות ההקשבה הפנימית, הוא מרכז הלב. צ'אקרת הלב שלנו, מרכז החמלה, האהבה, הנתינה והקבלה ללא תנאי. אותה אנרגיה שמעבירה לנו מסרים היא אנרגיה שכולה אהבה ללא תנאי, אהבה שמשכנה בלב ולכן על הלב שלנו להיות פתוח על מנת לקבל ולהעביר הלאה את המידע שמתקבל באופן מדוייק, מעצים ומרפא.


בשלב בו אנחנו מכירים בפחדים שלנו ומחוברים לאומץ ומסוגלים דרך הלב להקשיב ללא שיפוטיות ובמלא ההכלה והחמלה, ההקשבה הפנימית יכולה להתרחב למימדים נוספים, אל מעבר למציאות ולאני העליון שלנו, למימדים של מדריכים רוחניים, מלאכים ואנרגית הבריאה כולה. זה השלב הבא, השלב בו מעורבים צ'אקרת העין השלישית והיכולת להשתמש בדמיון שלנו ככלי מרפא. כשהעין השלישית שלנו פתוחה ומאוזנת, היכולת שלנו לקבל מסרים ממימדים אחרים מתרחבת. זהו המרכז האנרגטי האחראי על האיזון שבין היגיון ושכל לבין אינטואיציה וראית הנסתר, הצ'אקרה שאחראית על חלימה, דמיון, טלפתיה ותקשור.

ככל שהתודעה שלנו מתרחבת ומרכזי האנרגיה שלנו פתוחים, מתפתחת העמקה של אומנות ההקשבה והיא מסוגלת לקבל את רעיון האחדות ומסרים שמתקבלים מהמימד הגבוה ביותר, אנרגית הבריאה כולה והרמה הנשמתית המקורית והראשונית ביותר.

אנשים רבים חוששים מהשלבים המתקדמים, כי להקשיב לקול הפנימי שלי זה יופי, אבל מה אם אקבל מסרים ממימדים שאני לא מכיר? מה יקרה אם אקבל מידע שלא אדע מה לעשות איתו? או מידע שיפחיד אותי? והאמת, אני מבינה כל כך. כי הייתי שם, במקום שמפחד מהכוח הזה. ההבנה שידע הוא באמת כוח הוביל אותי ללמוד ממי אני מקבלת מסרים, למה, מה נכון לומר ואיך להשתמש בכלי הזה נכון. וגם אני, עברתי מסע שלם כדי להגיע לרגע הזה שבו אני מסכימה לקרוא לעצמי מתקשרת, מסע שהחל בפחד ומערכת אמונות שמיסכה את הרצונות האמיתיים שלי ומיסכה את הייעוד שלי. מסע שריפא את חיי בדרך של איזון וריפוי מרכזי האנרגיה שלי, מסע שבסופו, דרך החיבור לאומנות ההקשבה הפנימית הכרתי את עצמי מחדש והתחברתי למהות שלי.


היום, כחלק מהמסע המרתק שעברתי, קיבלתי על עצמי ללוות, ללמד ולהעביר הלאה את המסע הזה אנשים שמחפשים את הדרך שלהם להקשבה פנימית ולאנשים הרוצים לרפא את חייהם וחיי אחרים באמצעות תקשור.

 

והנה טיפ קטן, מתוך קורס "ריפוי בתיקשור מודע" ומתוך סדנת סופ"ש "לכוון את התדר", קריסטלים (אבני מרפא) שיעזרו לכם לפתוח את מרכזי האנרגיה שלכם לתקשור: שיכבו על הגב והניחו את הקריסטלים הבאים על מרכזי האנרגיה שלכם ושכבו עימם בעודכם עוצמים עיניים ונושמים לאט ועמוק כ 10-15 דקות:
על צאקרת הבסיס - רובי או טורמלין לחיבור לאומץ
על צאקרת המין והיצירה - קרנליאן למניעת תחושת בילבול
על צאקרת מקלעת השמש - סיטרין או עין החתול לבטחון עצמי נטו לאגו
על צאקרת הלב - רודוקרוסייט או טורמלין וורוד
על צאקרת הגרון - אקוומרין לאיזון בקורתיות
על צאקרת העין השלישית - אמטיסט לצמיחה רוחנית
ומעל הראש לצאקרת הכתר - סלנייט

לא לשכוח לטהר את הקריסטלים לפני ואחרי כל שימוש ואם אתם צריכים עזרה מוזמנים להתייעץ איתי.

היו ברוכים על המסע לעצמכם, ובברכת שלווה פנימית

שם הכותב: אורנה מרום
אודות הכותב: מורה לתיקשור מודע ומורה לשיטת בארס, מטפלת אינטואיטיבית ומדריכה רוחנית מזה 15 שנים. מפתחת שיטת C.H.T לריפוי אינטואיטיבי. מלווה רוחנית נשים גברים ונוער בדרך חזרה לעצמם. ריפוי פיזי, ריגשי ורוחני. מנחת מדיטציות אקטיביות ומעגלי נשים, תושבת פרדס חנה, אמא לשלושה ומאמינה בכוחה של אהבה
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©