שתף

אל תקרא לי דוקטור / עדי מנחמי

07.12.14

בימים אילו, רשת סטימצקי החלה לשווק ביתר שאת ספר ייחודי אשר זוכה לחשיפה במדיה ומעורר דיון ציבורי מאז צאתו לאור. ספר זה הינו ייחודי מסוגו ומהווה הנפת דגל בזכות הצלחתה המוכחת של הרפואה המשלימה.


זהו אינו ספר ללימוד רפואה ואינו מצריך שום ידע רפואי מוקדם. המוטו של הספר: תם העידן שבו הטיפולים הרפואיים הקונבנציונליים שמוצעים לנו הם הכרח ודאי שאין לחלוק עליו, גם כשהטיפול שהרופא מציע הוא נטילת אנטיביוטיקה, סוגי כדורים (הניתנים לעתים גם ללא הגבלת זמן), זריקות או אפילו ניתוח.


לראשונה בספר ישראלי, נחשפת שיטת הטיפול של הרפואה היפנית, הנחשבת לפיתוח מודרני של הרפואה הסינית המסורתית. היפנים מצאו את הדרך המדוייקת לאבחן בעיות רפואיות על ידי מישוש עשרות אזורי אבחון בגוף. הם הצליחו גם להסביר כיצד דיקור נקודות מסויימות או צמחים מסויימים משפיעים על גופנו, באופן רפואי ואף מדעי.

טיפול מדוייק בדיקור ובצמחים מסוגל למנוע מאות רבות של ניתוחים מיותרים בכל שנה (כגון ניתוחי כפתורים או אורטופדיה). בכל אחד מהנושאים בספר, מובאים גם סיפורי מקרה מרתקים מהקליניקה, לרב עם שמות המטופלים.


הכותב מביא את הידע שצבר בלימודיו בטוקיו, בשילוב סיפורים פיקנטיים ואישיים וכן איורים וצילומים. ביפן למד מרופאים קונבנציונליים העוסקים בדיקור ובצמחים, אשר בחרו לפנות לתחום זה לאחר שבוצעו ביפן אינספור מחקרים מהימנים, אליהם הם נחשפו.


הספר מוכיח מעל לכל ספק כי הטיפול הסיני של העת הזו אמור בעיקרו להוות חלופה לתרופות אותם נוטלים אנשים כל חייהם. כמעט כל תרופה הנצרכת לתקופה ארוכה, חשודה כמיותרת וכמזיקה.

עדי מנחמי, כותב הספר, מסביר:
את הספר כתבתי במשך כ-3 שנים והוא מהווה שליחות בעבורי. ההחלטה על כתיבתו נבעה מתוך צורך פנימי להעביר אל הקוראים מידע שיכול לסייע להם להחליט בבחירת הדרך לטפל
בגופם, הן ביומיום והן בעת משבר בריאותי.


לאחר שנים רבות בהן אני מטפל, אני מוכיח בספר כי תם העידן שבו הטיפולים הרפואיים הקונבנציונליים שמוצעים לנו הם הכרח ודאי שאין לחלוק עליו. בהחלט אין להשלים עם מצב שבו הרופא אומר: "אין מה לעשות, תלמד לחיות עם הבעיה".

 

המידע שבספר זה נצבר במשך יותר מ־ 13 שנים, שבמהלכן למדתי בארץ ובעולם שיטות אבחון מדויקות, הרואות את הגוף כמכלול. שיטות האבחון והטיפול המוסברות בספר בשפה קלה ופשוטה, זיכו אותי בהצלחות טיפוליות ובריגושים מקצועיים רבים, אך הן אינן בגדר מעשי קסמים ובטח שלא עזרו לכל אדם שהגיע אליי לטיפול.

 

בספר מובאים מקרים קליניים, אחדים בעילום שם ובאחרים ציינתי את שמו האמיתי של המטופל, לאחר שקיבלתי את אישורו. כל מקרה המובא בספר נקרא על ידי המטופל ואושר על ידו.

בספר אני מבקר לא מעט את שיטות האבחון והטיפול המקובלות כיום ברפואה המערבית. אני בטוח שהרופאים עושים את מיטב המאמצים לרפא, אך השיטה כולה, והמחסור בזמן ובמשאבים אחרים לא תמיד מאפשרים טיפול יסודי ואופטימלי.

 

מנסיוני המובא בספר זה, הפתרונות הרפואיים המוצעים לחולה אינם תמיד נכונים בעבורו, אך מתאימים מאוד למערכת הרפואית בארץ. בספר מופיעים הסברים גם על תאוריית חמשת האלמנטים, תיאוריה סינית פילוסופית, הקושרת בין אישיותנו (או רגשות דומיננטיים האופייניים לנו), לבין נטיה לבעיות רפואיות מסויימות.

שם הכותב: עדי מנחמי
אודות הכותב: מטפל בדיקור סיני, צמחי מרפא ושיאצו משנת 1997. בעל התמחות נוספת ברפואה יפנית מתקדמת. משתתף בתכניות בריאות בערוץ 10 וערוץ הבריאות.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©