שתף

עוד פעם שפעת? / איה הוד

05.11.17

עוד פעם שפעת?
כל חורף אנו נתקלים מחדש באותן כתבות בנושא "מחלות חורף" ובכל פעם, כאילו יש חדש תחת השמש (או הענן), אנו קוראים ומפנימים את אותה אינפורמציה - ומה אנו עושים איתה?

שפעת בקיץ?
חשוב לזכור שלא רק בחורף אנו חולים, לא רק בחורף יש וירוסים באוויר. תאמינו או לא הם קיימים בשפע גם בקיץ. אז נשאלת השאלה: למה דווקא בחורף אנו חולים יותר? למה ההתקררות? למה הצינון? השפעת? הדלקת בגרון?

ובכן, בשנים האחרונות מסתבר שבעיות אלו אינן שמורות יותר רק לחורף, אלא מתחילות לצוץ להן גם בתקופת הקיץ. כן כן - שפעת בקיץ! מי היה מאמין, הוירוסים האלה משתכללים או שזה אנחנו נחלשים? טוב, אולי נסכים על גם וגם?

למה בחורף יותר?
נשאלת השאלה: למה דווקא בחורף אנו חולים יותר? למה ההתקררות? למה הצינון? השפעת? דלקת הגרון?
יש נטייה לחשוב שהקור הוא זה שאחראי לכל הבעיות, אך אני טוענת שלא בהכרח! החורף שלנו בארץ לא מספיק קר בשביל שנאשים אותו במחלות החורף שלנו.

אחת הסיבות טמונה, בין היתר, ביכולת הגוף להתמודד עם שינויי הטמפרטורה הקיצוניים - בין החום של הבית והקור שבחוץ, אך זה נכון גם בקיץ - בין הקור של המזגן לחום שבחוץ. אז מה כן שונה בחורף?
האם יכול להיות שזה קשור לפחות אוורור? - בחורף אנו נוטים יותר לסגור את החלונות בבית, במשרד, באוטובוס דבר המהווה מצע נפלא להדבקה מהירה ושגשוג חיידקים.


החיסונים!
בעקבות התפתחות ועמידות זני שפעת מגיעים השכלולים האחרונים בחיסונים, אך למרות זאת, אנשים רבים חוטפים את המחלה בדיוק לאחר קבלת החיסון בעוד אחרים שמעולם לא חוסנו, עוברים חורפים ארוכים וקשים ללא שום בעיה.


וירוסים וחיידקים תוקפים את כולנו כל הזמן ובאותה המידה, אך ישנם אנשים, אשר גופם מוכן טוב יותר להתמודד עם מחוללי המחלות ולכן הם עוברים חורפים שלמים בבריאות.
ניתן בקלות ללמוד איך לחזק את הגוף בדרך טבעית - ולא רק בשביל לעבור את החורף.


שפעת - מי משלם כמה?
הורים מספרים שהשפעת אינה משתלמת לא רק מבחינה בריאותית אלא גם מבחינה כלכלית! בשנים האחרונות משך המחלה התפתח יחד עם התפתחות הווירוסים הגורמים לה. מה שאומר, שאם פעם היינו שוכבים במיטה יומיים-שלושה, הרי שהיום זה יכול להגיע בקלות גם לשבועיים/שלושה - דבר שגורם במקרה הטוב, להפסד ימי עבודה רבים ובמקרה הפחות טוב, להוצאות על טיפול בילדים מאחר וההורים החולים מושבתים.

ילדים זו ברכה - אל תחכו שהילד יידבק בגן וידביק את כל הבית. הרי ידוע שגן ילדים בחורף הוא רכבת אקספרס מהירה לשפעת. גשו לטיפול מניעתי, למדו קצת על תזונה נכונה והעבירו אותה לקרובים אליכם, הימנעו ממאכלים המחלישים את מערכת החיסון ודעו מה לקחת כדי להגן על הגוף.

אנו נוטים לזלזל ולא להגיע לטיפול בזמן שפעת מאחר ואנו חושבים שניתן לפתור את זה עם קצת ויטמין C או כמה צמחים מבית המרקחת. זה נכון אם מדובר במקרה חד פעמי או אם גופנו מאוזן ועמיד.

אם מערכת החיסון חלשה ופרט לשפעת חוזרת ישנן בעיות נוספות, הדבר מצביע על כך שמשהו עמוק יותר נמצא במצוקה ומחפש ריפוי. הסוד טמון בחוזק ועמידות מערכת ההגנה והחיסון של הגוף. גוף חלש עם מערכת הגנה וחיסון חלשות לא יעמוד בפני הוירוסים ויחלה.

לא רק שפעת! 
כשמערכת החיסון חלשה, הגוף מסוגל לספר לנו על כך בדרכים רבות: יש "שתופסים" את השפעת, יש שסובלים ממחלת הנשיקה, הרפס, פטרייה וגינאלית, קנדידה, פטריית ציפורניים ורגליים ועוד. הדבר מצביע על כך שמשהו עמוק יותר נמצא במצוקה ומחפש ריפוי.


נכון, אין כמו מניעה! היא עדיפה על הכל, אך אם בעיה כבר קיימת, אם השפעת כבר כאן, ניתן להקל מידיית, לקצר משמעותית את זמן המחלה ולעזור לגוף להתמודד איתה.

בשנות עבודתי כנטורופתית נחשפתי לאנשים חולים רבים. השתעלו עליי, פתחו את הפה כדי שאבדוק אם יש אודם ותפליט בגרון, הגיעו עם הרפס ועוד מחלות מדבקות כגון מחלת הנשיקה. אני יכולה לספור על כף יד אחת את מספר הפעמים בהם נשארתי במיטה חולה והפסדתי ימי עבודה. למרות שאני נמצאת בסיכון גבוה לחלות עקב המגע היומיומי עם אנשים. לא סבלתי יותר מיום יומיים של צינון ובטח שלא משפעת רצינית.

זה לא קורה סתם, הדרך הנטורופתית שומרת עלי בריאה וחזקה כבר שנים.
גם אתם יכולים להנות מגוף חזק ועמיד.

שם הכותב: איה הוד
אודות הכותב: נטורופתית מוסמכת R.na. מתמחה בטיפול בבעיות ומחלות דרכי עיכול בשילוב הטיפולי של תזונה, צמחי מרפא, דמיון מודרך ו- EFT.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©