שתף

מהי יוגה מעגלית? / אורלי שעיה

18.01.15

מסע הנשימה השלם - מהשתרשות לצמיחה

נשיMנדלה
- יוגה היא שפת-עבודה פנימית, המעמיקה את הנוכחות בתהליכי הנשימה, כאמצעי להשתרשות וצמיחה, יחד עם הבנת מהותן של הצורות המגולמות בתנוחות-גוף-תודעה.

בשיעורי יוגה מעגלית נחקור את האיכויות הצורות המגולמות בתנוחות (עץ, חתול, כלב, נחש פרה ועוד) ונתוודע לעבודה ההוליסטית של איכויות שני החלקים - יוני ולינגם.


יוני ולינגם, שני חלקים המשלימים של הנשימה והבריאה:

הנשיפה – יוני - מלכת היין באיכות חובקת כאימא, רחם, ריק, חושך, איין, מאפשרת ויתור מאחיזה בכלים הדואליים והרפית שרירים עמוקה, מפנה מקום, מעודדת התמסרות ומאפשרת צלילה עמוקה, תוך העמקת האמון בחוקי עולם המאיה: כוחות הכובד ותמיכת האדמה. תפקידיה עיקריים גם בעיגון, כגזע איתן בהשתרשות וייצוב החושים האישיות.

השאיפה קווית חדה, לינגית - מלכת היאנג מעוררת את המתבונן לפעילות מכוונת, עשירה, חוקרת, מאירה ומזינה, מתמירה בורות בנוכחות, מתעלת אישורים והבנות חדשות אל תאי הגוף, בהתאם לתנוחה.

שיעור יוגה מעגלית נע כרצף ספירלי (תנועה פנימית שמגדילה את היקפה בהדרגה) מתוך העמקת המיקוד בתהליך המשלים של הנשימה, יחד חקירת התחושות המגולמות בתנוחה, לכדי ריקוד שלם, בהשלמת שני החלקים - למעגל עשיר בנוכחות מתמשכת, מעגלית, משלימה, אחת.

שם הכותב: אורלי שעיה
אודות הכותב: נשמה, אמא, מתרגלת, יוצרת, תלמידה ומורה
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©