שתף

מה מחפשת הישראלית בהודו / רות מגד

23.04.17

רות מגד - מרצה ואשת יחסי ציבור, לשעבר עיתונאית, שנסעה לטיול בהודו עם קבוצת נשים, נשבתה בקסמה, כתבה את הספר ונסעה שוב ושוב (ביחד עם בעלה) - לחקור את מסתרי התת יבשת ההודית. בעיקר היתה סקרנית לגלות, מה מושך דווקא את האשה הישראלית לנסוע להודו.

ישנם שני סוגי מטיילים בהודו, הצעירים שמחפשים את עצמם והנשים שיוצאות בקבוצות והן כבר ממש לא בגיל המוצ'ילרים. אלא בגיל האמהות שלהם. מה הן מחפשות שם? מדוע הנהירה הזו בשנים האחרונות להודו דווקא? אני יכולה לספר על עצמי ועל קבוצת הנשים שאיתן יצאתי.


לנסוע להודו מצלצל כמו התחלה של הרפתקה, אך בעוד שהצעירים מלאי אומץ לצאת לשם לבד, ולא איכפת להם איפה יניחו את הראש בלילה, הנשים מעדיפות לצאת בקבוצה עם ליווי, ללון בבתי מלון טובים, לנסוע ברכב ממוזג וליהנות מהחיים הטובים שהודו מציעה. חיים טובים בהודו?


טוב, התמונה שעולה לכל אחד בראש כשמזכירים את הודו, היא של עוני ולכלוך ומחלות, וכמובן שזה נכון. אך יש הודו אחרת: של מקדשים, הרמונות, נופים, מסעדות משובחות ומלונות ברמה של חמישה כוכבים.


מי שמגיעה להודו אינה יכולה שלא להתרגש מכל אלה, ואחרי ההלם הראשון של הנחיתה – מתעוררים כל החושים לצבעוניות, לססגוניות, לריחות התבלינים, להמון המגוון של האנשים והתלבושות. בכל אשר תפנו נכונה הפתעה.


ההפתעה הגדולה שלי היתה שהעוני בהודו אינו דומה לשום עוני אחר בעולם. העניים בהודו מחייכים. הם מחייכים כי הם לא רואים עצמם עניים אלא מסתפקים במועט כי ככה הם נולדו. עד מהרה הבנתי, שהעניים בהודו יכולים ברובם לצאת ממצבם ולא מתאמצים. למה? כי זו החשיבה שלהם. נולדתי לתוך זה וזו הקרמה שלי. הגורל.

 

מעבר לזה לזמן בהודו אין מימד. הוא אין סופי. אין לו חשיבות. החשיבה היא, שממילא אנחנו כאן רק זמנית, באחד מהגלגולים שלנו. אז אם לא טוב עכשיו, יהיה טוב בגלגול הבא, אז מה יש לדאוג?


אני נסעתי תחילה למרכז הודו, לערים היפות העיר האדומה לרג'סטן. בתי המלון הזכירו לי סרטים אנגלים מן העבר שאוירת רומנטיקה שורה עליהם, כאילו הבריטים טרם עזבו את הודו. ההודים יודעים לפנק כשהם רוצים. תמיד יהיו פרחים ועיצובים מלבבים בכל מקום. החוויה של הגעה להודו לתוך רחובות סואנים, פרות שמזדנבות בין אוטובוסים ואנשים, המוני אדם ומראות של נחשלות ומצד שני, הי מה זה המלון הזה, עם כל הפאר הזה?

הקיצוניות מהממת. ויש גם את הדרום, את העיר קראלה שהיא עיר של תעלות, קוקוסים ואוקיאנוס, לעומת הקיצוניות של הצפון, פסגות מושלגות של ההימליה. הכל כל כך מופלא, רק אם תתאימו עצמכם לחשיבה ההודית שהיא שונה לגמרי מכל חשיבה מערבית. סעו להודו.

ממליץ לכם להצטרף למסע של רפיק וטאריקה להודו - כל הפרטים כאן

שם הכותב: רות מגד
אודות הכותב: מחברת הספר:"אבודה בהודו"
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©