שתף

להחזיק בסוד האהבה / תמר ברוש

21.01.18

בעבודתי עם נשים כמנחה להעצמה אישית אני נתקלת בהרבה נשים שאחד מן המכנים המשותפים שכולן חולקות הוא שכחה – ממש סוג של אמנזיה קולקטיבית. ואם אתן שואלות מה הן בדיוק שוכחות, אז התשובה היא שהן שוכחות שהן עצמן, מי שהן ממש בצורה עמוקה ביותר, זאת אהבה. כל כך התרגלנו לחשוב ולהאמין שאנחנו חייבות לכאוב, להתלונן, להיסגר, להגן על עצמנו, ששכחנו את כוחנו האמיתי – הכוח שטמון בסוד האהבה.

אחת המלכודות הגדולות ביותר שנשים יכולות להיתקל בהן היא המלכודת של תהליך. פירושו של דבר הוא שאישה שיוצאת למסע של מודעות וגילוי עצמי כדי להביא יותר אושר וחופש לחייה עשויה להאמין שהיא צריכה לעבור תהליך ארוך ומייגע כדי ליצור את עצמה מחדש וכדי להיות מסוגלת לאהוב ללא תנאי וללא פחד. האמת היא שמי שאנחנו כבר כאן ועכשיו זאת אהבה, ולפני שאנחנו נכנסות למסע כזה או אחר של שחרור מדפוסים ופחדים עלינו להכיר בכך שברמה מסוימת אין עבורנו תהליך, אלא שמה שאנחנו רוצות להיות אנחנו כבר, ממש עכשיו.

את האהבה הזוהרת והקורנת שאנחנו מכסים מלבושים וצעיפים שעטינו על עצמנו כמגדר במהלך הדורות. ניסינו להישאר פתוחות, חשופות ופגיעות אבל ספגנו מהלומות אכזריות. החיים לימדו אותנו בדרך הקשה שעדיף להיסגר, להגן על עצמנו ולהסתתר, ובעל כורחנו הסקנו את המסקנות הבלתי נמנעות לכאורה, שאנחנו חלשות ושאין לנו הרבה מה לעשות חוץ מלהתכווץ ולהתלונן על דברים מתוך ייאוש ותסכול. וכך ניתקנו את הקשר עם עצמנו האמיתי, עם אותה אהבה חסרת מעצורים שלא עוצרת בשום תמרור עצור, ואין שום כאב בעולם שיכול לכבות אותה.

דמיינו את התמונה הבאה: אישה זקופת קומה, מחייכת במלוא הווייתה, קורנת שלווה ופתיחות, כמו אגם של מים צוננים שיכול להכיל כל דבר בעולם, עומדת מול החיים ללא פחד וללא רתיעה, וכל כולה כאילו אומרת "אני פתוחה לרווחה, הכל יכול לחדור אלי ולמלא אותי, אני ההכלה חסרת התנאים ובתוך כור האהבה שאני הכל יכול לעבור התמרה ולהפוך לאור".

זאת האישה שכל אחת מאיתנו יכולה להיות, כי מתחת לכל הזיכרונות הקשים, הטראומות, הכאב והסבל מסתתרת האהבה בדמות אישה. הכוח שטמון באהבה הזאת אינו משול לדבר מהעולם הזה, זהו כוח על אנושי, שמתקיים מחוץ לתחומי הזמן והמרחב, ובכוחו להמיס כל התנגדות, כל כעס, כל כאב וכל פחד. האהבה חסרת הפנים הזאת היא הטבע של כל אישה ואישה, ולכן כל שנותר לנו הוא להיזכר בכך ולהשיל מעלינו את כל התחפושות המעוותות שעטינו על עצמנו מתוך האמונה שאנחנו שבריריות וחלשות.

שם הכותב: תמר ברוש
אודות הכותב: מנחה בכירה בשיטת האור הלבן מתמחה בקבוצות מודעות ומדיטציה בנושא הצ'אקרות
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©