שתף

לא לפחד כלל / שרן

25.04.09

לא, לא חזרתי בתשובה, אבל המשפט הזה ליווה אותי כל השבוע. ביום שני הייתי בהרצאת מבוא של אפרת שר שלום על הקורס בניסים שהיא מלמדת. אשה מדהימה. במשך עשרים שנה היא מלמדת את הקורס הזה שוב ושוב ושוב. יש לה את הנוכחות הזו של אנשים שהשקיעו את כל כולם ומרצם בדרך הרוחנית שלהם. יש מן אור שקורן ממנה כשהיא מדברת.

זה לאו דוקא התוכן של הדברים שלה, שמעתי את זה כבר לא פעם בכל מיני צורות ובכל מיני ניסוחים. ולפעמים הדיבור ה"רוחני" הזה אפילו מעצבן אותי. גם התרגילים החויתיים שהיא נתנה לא הפתיעו אותי או חידשו לי משהו ברמה הטכנית. ועם זאת היה שם קסם.
זה הקסם של המאסטרים, אנשים שהקדישו את חייהם לחקור משהו אחד עד הסוף, צללו לעומק של האוקיאנוס וכשהם מדברים אתה לא יכול שלא להקשיב. הם יכולים להגיד את אותו הדבר ששמעת אלף פעם אבל להם אתה גם מאמין...

מכל השעתיים של המבוא לקחתי איתי משפט אחד "אין ממה לפחוד" וכדי להעצים אותו בחרתי את הנוסח החסידי שלו. לא לפחד כלל. זה כל כך פשוט וכל כך חזק. אמרתי לעצמי שוב ושוב השבוע את המשפט הזה וזה עשה פלאים, ואולי יותר נכון לכתוב עשה ניסים.


הסתכלתי על הפחדים שלי בלבן של העינים ואמרתי לעצמי לא לפחד כלל, וזה עבד!


הפחדים שלי הם לא משהו קיומי גדול בדרך כלל, ובכל זאת הם מטריפים אותי לא פעם. אני תמיד מפחד שלא יגיעו אנשים לסדנאות שלי, אני פוחד שהחברה שלי תמצא לה גבר יותר שווה ממני ותעזוב אותי, אני פוחד מפיגועים. בראש אני יודע שהפחדים האלו שטותיים, אבל זה לא עוזר לי להפסיק לפחד :-)

איכשהוא המשפט הזה עשה את העבודה. הבנתי שגם אם כל הדברים הגרועים יקרו עדיין יש משהו מעבר לכך שהוא שלי ולא ניתן לקחת אותו ממני, שהוא הדבר החשוב באמת והוא לא נפגע אפילו אם הגוף נפגע או הכסף נגמר או אפילו אם הלב נשבר.

מילים גדולות שלא אומרות כלום, אל תאמינו לי תנסו בעצמכם!

שרן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©