שתף

הדרך הטובה ביותר לעשות ניקוי רעלים / ריי מאור

19.04.15

רבים שואלים אותי לגבי ניקיון הגוף מרעלים ומהם הדרכים הטובות ביותר. במאמר זה אנסה לפרט מספר נקודות מינימליות שיעזרו לנו להבהיר את חשיבות הנושא.

אז למה בכלל לעשות ניקיון?

אפשר לדמות את גופנו לאפסנאי. האפסנאי מקבל כל הזמן חבילות שונות ולרוב הוא חווה עומס די רציני כאשר דוחפים לו די הרבה דברים. מכיוון שאין לו זמן לסדר את החבילות שהוא קיבל כרגע הוא "זורק" אותן לאחור באומרו "את זה אני אשאיר לאח"כ". הבעיה הרצינית היא שאח"כ לעולם אינו מגיע כי האדם המודרני רגיל לאורח החיים המודרני שכולל סטרס, אוכל לא אופטימלי וחוסר נוכחות של רגע ההווה. מכיוון שהאפסנאי אף פעם לא "מסדר" את החבילות, נוצר עומס רעלים מצטבר בגוף, מה שמביא לפעמים להרגשת עייפות, אי נוחות, מחלות וכמובן שכאשר הגוף אינו נקי, התודעה אינה יכולה להגיע לרמה הנקייה ביותר שאליה היא שואפת להגיע. אפילו אם אנו אוכלים נכון, מתאמנים וחושבים נכון, אנו עדיין מושפעים מהתדר הסביבתי, פליטות פחמן דו חמצני של רכבים, קרינה סלולרית ועוד. בנוסף לכל זה אורח החיים המודרני "הגדיל" את הצלחת הממוצעת עם השנים ואפילו שאנחנו לא שמים לב לזה, אנחנו צורכים הרבה מעבר למה שאנחנו באמת צריכים, מה שמגדיל את הנטל על הגוף שצריך להתמודד עם עודף פסולת.

אתחיל בלומר שניקוי רעלים אינו נוגע רק לגוף הפיזי. כל רגש שלילי שאנו מרגישים נכנס בצורה עקיפה לתדר של המים שאותם אנו שותים ונכנס לגופנו האנרגטי ומשתקע בו. משמע שבראש ובראשונה מעבר לניקיון הגופני ישנה עדיפות לעשות את הניקוי בסביבה שקטה וחסרת סטרס. הסטרס הוא האויב החדש של האדם המודרני. אפילו רמות קטנות שלו. אל לנו להשוות את עצמנו לאדם הרגיל שחי ברמת סטרס ממש גבוהה אלא להשוות את עצמנו אל הכי טוב שאנחנו יכולים להיות. האם אנחנו מסיימים את יומנו עייפים? האם הסביבה הביתית \ עבודתית שלנו מאפשרת לנו מספיק מרווח מחייה לנשום, להתחבר ולהיות מי שאנחנו באמת? מה יש לנו יותר - אהבה עצמית או שיפוטיות עצמית? בתהליך ניקוי הרעלים זה חשוב שנהייה נקיים מסטרס ובהרגשה טובה.

מה בעצם נכניס לפה במהלך הניקוי?

זה תלוי בהרבה גורמים ובעיקר כמה גופנו כבר נקי. מהו אורח החיים שלנו? האם אנחנו צמחוניים \ טבעוניים? האם אנחנו פעילים ספורטיבית \ מינית? האם יש לנו הרגלים שליליים שמשפיעים על הגוף הפיזי כמו עישון סיגריות או שתיית כמויות מופרזות של קפה? אתם כבר יודעים על עצמכם את כל התשובות וכמובן שככל שאנחנו יותר "בריאים" כך תהליך ניקוי הרעלים הראשוני (בדרך כלל שלב זה הוא בין יום לשלושה ימים) יעבור חלק יותר. אפשר כמובן גם לעשות זאת בצורה הדרגתית ולחשוף את הגוף באופן קבוע לנקיונות קצרים במשך תקופות לפני תהליך הניקיון הארוך יותר.

מבחינת מה נרצה יש המון אפשרויות. ככל שנכניס יותר דברים למערכת כך אנו מעמיסים עליה ולכן כמות האנרגיה שמופנית לניקוי תקטן. הקיצוניות והניקוי הטוב ביותר, לאלו ש"עלו" לדרגה זו הוא צום יבש. משמע צום ללא אוכל וללא מים. למי שלא היה ניסיון בסוג זה של צום אני ממליץ להתחיל מיום אחד ולאט לאט לעלות. הפרידגמה של "החולשה" נישברת עם הזמן והאמונה תשתנה בהתאם. הצום השני בעוצמתו הוא צום מים בלבד. יום של צום יבש שווה בערך הניקיון שלו לשלושה ימים של צום מים. אני ממליץ מאוד לברך את המים ולשתות מים טובים במיוחד (מים מזוקקים, מים מתודרים, מים חיים, מים מינרלים וכד'). לאחר מכן מגיעים כל סוגי הניקיונות שאתם כבר מכירים: בחירת פרי בודד והתמדה איתו, שילוב של מיצים (מה שנקרא גם "צום מיצים"), רק מאכל אחד וכד'. כל אחד מאלו מכניס למערכת משהו, פשוט גורם למערכת לעבוד פחות כי מה שאתם מכניסים יהיה אוכל נא. יחד עם זאת המערכת עדיין עובדת ולכן פחות אנרגיה מופנית לכיוון הניקיון. הכלל הוא פשוט, ככל שהמערכת יותר נקייה, ככל מה שאנחנו מכניסים יותר "קל לעיכול" כמו מיצים וכד' כך למערכת תהיה יותר אנרגיה להפנות למשאבים אחרים.

מינון? כל כמה זמן בעצם נרצה לעשות ניקיון?

בשביל ההרגל הטוב ביותר עדיף לעשות ניקוי רציני פעם אחת (בין ארבעה ימים לשבוע) בחצי שנה ואז לשמור על הרגל של צום שבועי או דו שבועי. שימו לב כמה מהמבוגרים של החברה שלנו שמרו על הרגל של צום שבועי במהלך הדורות כי בעבר ידעו יותר טוב על היתרונות של הצום (משהו שגודל הצלחת המערבית, חיי המותרות של המערב ואיזור הנוחות המדהים שלנו גרמו לנו לשכוח ולהזניח אותו). הרגל של צום שבועי הוא קל יחסית שכן הוא נכנס לשגרה שלנו ביתר קלות. אפשר לבחור כל 24 שעות במהלך השבוע. מומלץ מניסיוני מייד בתחילת השבוע כי זה מצמצם ציפיות עצמיות והתנגדות. ההרגל הופך להיות הרגל אחרי בערך חודש ואז הגוף ממש כבר מבקש זאת. גם אם אין הרגל שבועי יהיה טוב לעשות "פעם ב" כאשר מרגישים את הצורך.

עדיף לעשות ניקוי במקביל עם עוד חבר או אפילו בקבוצה (לא חייבים להיות פיזית ביחד), זה עוזר לתמיכה ולאגו לברוח מאיזור הנוחות שלו.

שיהיה לנו ניקוי נעים!

שם הכותב: ריי מאור
אודות הכותב: ריי מאור, מדריך התפתחות רוחנית מדריך ראשי בתהליך עשרת הימים להעצמת האנרגיה הפראנית
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©