שתף

בחירה חופשית?! פשוט להיות?! / איריס בקר מוסקוביץ

21.06.15

מה הוא היסוד השליט שלך ואיך לאזן את כל היסודות בהרמוניה...

 

בתמונה שלפניכם מופיע הכנף של ענן מגלן הקטן - חלק מגלקסיית ענן מגלן הקטן...

 


מקום מושבן של הנשמות הוא כדור הארץ כדור הבחירה החופשית הנכסף שנראה קסום למרחוק. זהו המקום בו מתקיימת המסיבה, מסיבת החיים בה הטבע מהווה תפאורה מושלמת! המקום היחיד בו יש אינספור אפשרויות ביטוי ויצירה המקום בו ניתן באמת לפעול! להיות בעל חושים, ליצור ברמה הפיזית חיים בעלי משמעות.

 

עבודה פנימית רוחנית ואנרגטית מתכנסים אל מקום שיש בו ממד של זמן ורצף תהליכי: עבר - הווה - עתיד. מיקוד, מעשיות, קוטביות (זכר/נקבה, טוב/רע ועוד) , בחירה- בריחה או ברירה ואף השתהות שמובילים אותנו אל מקום אחד נכסף - התפתחות!!!

 

כל אחד ואחת בקצב שלו/ה כל אחד ואחת יחיו על פי התסריט המדהים והמדויק ביותר שיכתבו, הדרך, ההתפתחות מאפשרת יצירת תובנות, מסקנות, ואלה יהיו כמעין רכש חדש שלנו עליו נתאמן פרק זמן מסוים עד אשר המסקנה, התובנה יהיו חלק בלתי נפרד מהאני החדש שלנו, המתהווה באופן תדיר.


הרשות נתונה, אך הנתיב ידוע! כל ירידה אותה אנו חווים, ככאב, כטראומה, לבדות, עצב, פרידה, אבל/או כל עלייה אותה אנו חווים כשמחה, כאהבה, כאחדות, כמימוש וכהתרחבות כל אלה באו לשרת את אותה המטרה - התפתחות וצמיחה! צמיחה בלתי פוסקת! בכדור הפלאים כל קושי (בהיפוך אותיות - יש קו להתפתח ממנו) משרת את מסלול הצמיחה וההתעלות הזו שלנו.


דמיינו לעצמכם/ן כדורי אור, אינסוף כדורי אור בצבעים שונים ומגוונים כל אחד ייחודי מיוחד ושונה עם תבונה, תובנה, תודעה וייעוד משלו ועם זאת כולם דומים במהות ובשאיפה להתפתחות. במאמר זה אתמקד בהתפתחות האינדיבידואלית של כל אחד ואחת מאתנו. כמובן שבמקביל קיימת התפתחות של קבוצות, של עמים, ושל האנושות...


כדורי האור, הנשמות היפות, העוצמתיות והייחודיות נמשכות אל כדור הארץ המקום היחידי המאפשר ליישם את כללי המשחק הקיום והיקום. כל נשמה מעוניינת לאהוב, להאיר, להשפיע, להדהד את התדר שלה ולהתחבר, הדרך הייחודית הזו יש בה לכאורה מכשולים רבים ושפה שאינה ברורה לכולנו. כיצד אזהה לאיזה כיוון אוכל להתפתח? מה עליי לעשות? כיצד אבחר נכון? הראש משדר את מחשבותיו. נימוקים מנוסחים היטב שלעיתים ממחזרים שוב ושוב את אותן התבניות מן העבר, ולעיתים הראש נראה כמתעתע בנו באופן שונה הוא יצירתי ולכן והוא מציג בפנינו מספר רב של אפשרויות בחירה או עתידים והבלבול רב.


והלב ?עולם הרגש? גם הוא מציב מכשולים ומתעתע בנו בדרכו הייחודית ולעיתים המניפולטיבית. הראש מיוצג ע"י יסוד האוויר והרגש ע"י יסוד המים. החוכמה היא ללמוד להתבונן ולזהות מאיזה מקום אנו באים אל העולם. לזהות, דרך הפרשנויות שלנו, ההיכרות העצמית הממושכת שלנו פשוט להתבונן. האם אני יסוד אויר או מים? האם אני מקבל/ת החלטות על פי עולם הרגש העשיר שלי? מהבטן? או האם הראש והמחשבה הם אלה המנתחים את התמונה הכוללת או שהם יורדים לפרטים שנראים אינסופיים ואלה מאיימים לבלוע אותנו? מי הוא הבוס? אין כאן טוב או רע!

 

התבוננות - תכליתה להגיע למקום של זיהוי. למדתי לאחרונה מגור הכלבים שלנו שעל מנת להתבונן איני מחכה למדיטציה מיוחדת. בשעת בוקר מוקדמת חמש פלוס אני יוצאת עמו אל הרחוב השקט מאדם ומרעשי תנועת רכבים, יש משהו נקי באוויר, בטמפרטורה, בשמים מן ניקיון של התחלה, והגור המתוק שלי רץ לרחוב בעליצות ואז מתיישב, מריח ומתבונן. פשוט מתבונן דקות ארוכות ימינה שמאלה למעלה למטה והוא אינו מפספס דבר. התנהגות לא אופיינית לגורים, כך אמרו לי. ואני שמצאתי עצמי בתחילה משדרת לראשי נו יאללה קדימה טיול זריז, צרכים והביתה למדתי. לעצור, לנשום, להריח להרגיש את האוויר להתעטף בשקט ולהתבונן למעלה למטה, על העצים, הפרחים, השמים, על בעלי הכלבים המלווים את חבריהם בטיול בוקר מוקדם. וגם לשאול את עצמי כיצד אקדם את עצמי היום?


והחוכמה היא להתבונן בעצמנו תוך כדי עשייה. להתבונן על עצמינו ליצור מרחק, ליצור מן מתבונן חיצוני שיסייע לנו להבין טוב יותר את העוצמות ואת נקודות התורפה שלנו, זיהוי דרכי הפעולה שלנו ואח"כ יהיה עלינו לתרגל דרכי פעולה /מחשבה/רגש/חוויה של היסוד שאין אנו מרגישים עמו כל כך נוח. תרגול ועבודה עם היסודות שלא נוח לנו עימם הם אלה שיביאו להתפתחות שינוי וגדילה. נכון! העולם עובר תהליך ממושך של מעבר מיסוד מים ליסוד אויר. זוהי תקופה רצופה בבלבול, לעיתים בכאוס. עולמות ישנים עוברים מהפך וממשיכים להתגלגל. תקופה של החלפת תדר המים בתדר אויר רצופה שינויים ואי יציבות בעולם, אך מה על חיינו הפרטיים?


אם הנך איש/ה של מים וחלק מההרגל שלך היה לשים את הסביבה הקרובה במרכז בכל מיני צידוקים רגשיים ושונים, יהא עליך "לאכזב" את הסביבה ולהתחיל לתרגל אני במרכז! לשינוי זה השלכות רבות ויש ליצור אותו באיזון ובהרמוניה עם עצמך, אנרגיה של כעס כלפי הסביבה שתביע התנגדות לשינוי אינה במקומה שהרי את/ה זה שיצרת את המציאות, ולשם יצירת מציאות בה את/ה במרכז יש לרצות את החופש ואת העצמאות המגיעים עם ההוויה החדשה, וכל זאת בהרמוניה תוך התמקדות והתמדה! זו משימה לא פשוטה, אך שכרה בצידה. אם בחרת בדפוס של קורבנות ו"קרו" לך דברים רעים? קח/י אחריות על הבחירה, דע/י שזהו חלק מתהליך ורצון שלך לעצמאות ולשחרור והעצמאות והשחרור מגיעים מבפנים משחרור של היסוד השליט ששלט בך עד שלא ניתן היה לראות דבר בבהירות. אל תתנו יד ליסוד השליט, דאגו לאזן את כל היסודות בהרמוניה.


אם הנך איש/ה של אויר ואת/ה מעמיד/ה עצמך במרכז, מנתח/ת את המציאות בצורה קרה והגיונית ובכל זאת משהו שם חסר, משהו לא עובד בזוגיות? מול הילדים? במשפחה או מול חברים? דאג לאפשר לעצמך להרגיש. חשש מפני רגשות, מפני דחייה, שיפוטיות או אכזבה יכולים להביא אותנו לעיכוב ולמקום מר של ניתוק מיסוד מים, יתכן שאנו כה רחוקים מהרגשות שלנו עד כי אנינו מסוגלים לזהות אותם, לעיתים אנו יוצרים תסריט כה מתוחכם, אנו יודעים מה מצופה מאתנו ואנו ממחזרים מילים, רגשות על מנת לקבל איזשהו יחס, רגש מהסביבה. הבעיה היא שזהו מצב שקרי, ומתוחכמים ככל שנהיה את האמת איננו יכולים להסתיר מעצמנו, ובעצם יצירת דרך ביטוי עצמי שאינו אמיתי אנו מגבירים את הריחוק שלנו מעצמנו.

להלן שתי שאלות שאנו יכולים לעשות בהן שימוש, כאלה שיכולות לדייק אותנו:
1) מדוע רע לי? אם התשובה נעוצה באדם אחר? זו אינה התשובה! התשובה היחידה היכולה לדייק אותי ולהוביל אותי להתפתחות קשורה אליי, לפרשנות שלי, לבחירה שלי, להרגלים שלי, לדפוסים שלי...

2) האם זה משרת אותי? או כיצד הבעיה/השאלה/המצב יכול לשרת את ההתפתחות העתידית שלי?

אז המסר שלי להיום הוא להתבונן, לזהות, להגיע לתובנה/למסקנה ולתרגל!!! המטרה צמיחה והסקת מסקנות - אל תשכחו! והפעם תוך שמירה על איזון. בואו ננסה לזהות תחום אחד בחיינו שמשהו בו אינו זורם אולי אפילו צורם! אני מזמינה אתכם לקחת אחריות! הרי לשם כך הגענו לכדור הקסום בו הכול אפשרי! בואו ונבחר ליצור מציאות חדשה טובה יותר! כוחות הבריאה פועלים תמיד לטובתנו. מהרגע שנבחר כיוון חדש של התנסות יקומו לצידינו עוזרים שיסייעו, ידריכו או כאלה שיערימו קשיים - כל אלה באו לשרת אותנו ולחדד עבורנו את הלמידה כך שתהיה מדויקת, ככל שנלמד לדייק ביצירת התסריט שלנו כך יקל עלינו וחיינו יהיו מאושרים. אושר שקט כזה, של רווחה, התרחבות, פשטות והרמוניה.
בברכת מסע מוצלח ומדויק!

שם הכותב: איריס בקר מוסקוביץ
אודות הכותב: מטפלת ומכשירה מטפלים- הילינג, רייקי, פרחי באך. מנחה סדנאות מדיטציה והתפתחות אישית. מאמנת אישית: זוגיות, יחסי הורים ילדים וקדום עסקי. מאמנת ילדים עם דגש על הפרעות קשב ומורה קונבנציונלית בתיכון מזה 24 שנים.
אימייל: [email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©