שתף

המסע האסטרלי - חלק ב' / גילה בויום

19.07.15

לחלק א' - המסע האסטרלי

בשלב הראשון
- זז הגוף האסטרלי במקצת מהאופן בו הוא מקביל לחלוטין לגוף הפיזי. זהו המצב הנורמלי כאשר אנו נרדמים. בשעת השינה כאשר הגוף האסטרלי זז קמעה, ושוב אינו לחלוטין בחפיפה עם הגוף הפיזי, נטענים כל המאגרים הנפשיים באנרגיה מחודשת, כך שכשאנו מתעוררים אנו חשים רעננים, לא רק בשל כך שהמטבוליזם של הגוף הפיזי היה במנוחה אלא בעיקר בשל טעינתם באנרגיה של הגוף האסטרלי והמנטלי.

מצב זה ניתן להשיג גם כשההכרה ערה לחלוטין. להלן דוגמא למצב מעין זה:
אחר מאמץ פיזי ממושך כמו למשל נסיעה ממושכת של למעלה מעשר שעות, או לאחר הליכה מרובה, כאשר לעת ערב אתה מגיע הביתה, ושמח סוף סוף להגיע אל המיטה ולישון, אתה מגלה להפתעתך שאינך יכול להירדם. המוח שלך עדיין עירני למרות שהגוף יגע!
לפתע אתה רואה עצמך בדמיונך עדיין בדרך. נניח שאתה נוהג במכונית כשהמראות חולפים לנגד עיניך במהירות. גופך הפיזי באותה העת הינו רפוי ודומם, ולמעשה רדום. כך מרחפת לה הכרתך כשהיא סופגת ממראות הדרך, כאשר לפתע פתאום גופך קופץ וזע בפתאומיות, ואז אתה ער לחלוטין.

אולי אינך מודע לכך, אבל חווית את השלב הראשון של מסע אסטרלי!
הקפיצה הפתאומית נובעת מכך שגופך האסטרלי שב להתלכד באופן פתאומי עם הגוף הפיזי. גם מצב של אנסטזיה גורם לתופעה מעין זאת, במיוחד כשמדובר על הרדמה חלקית, כמו למשל בשעת לידה.


מצב זה יכול לקרות גם בעת מצב של מדיטציה. אם האדם הופך עצמו ליותר מדי פסיבי, כלומר הוא נמצא במצב של קליטה מירבית, יכול להיווצר מצב בו הגוף האסטרלי יזוז קמעה מן הגוף הפיזי. קיימת במקרה זה סכנה של חוסר שליטה, משום שאז הגוף הפיזי יכול להיות מופקר לשליטתם של כוחות מהמישור האסטרלי הנמוך. זה יכול להיות מחשבות שליליות או אפילו ישויות שונות.


סכנה נוספת קיימת כתוצאה משיזוף מוגזם בשמש. בחשיפה ממושכת לשמש הגוף זז מן הגוף הפיזי, וכתוצאה מכך הגוף חשוף לקרינה קוסמית יתירה. הגוף האסטרלי משמש למעשה כמגן מפני קרינה זו, אשר יכולה לגרום למכת שמש, לטשטוש וכו'...

בשלב השני - הגוף האסטרלי מוקרן למרחק של מטרים ספורים מן הגוף הפיזי. מצב זה יכול לקרות למשל במצב של טראומה או של תאונה. כאשר אדם נפגע בתאונה, הוא מוצא עצמו לפתע מחוץ לגופו, כשהוא מתבונן בגופו הפיזי ממרחק של מטרים ספורים. באמצעות טכניקות מיוחדות שיתוארו בפרק הבא, ניתן להגיע למצב זה, בצורה מודעת ובהכרה מלאה.


החל משלב זה, ובשלבים הבאים, מתחיל גורם הרצון לשחק תפקיד נכבד במסע האסטרלי. זאת משום שמסע אסטרלי הינו רגשי מטיבו, והוא דורש רצון חזק. הרצון מתחזק במיוחד לנוכח תחושת ההנאה העילאית שניתן לחוש כבר בשלבים הראשונים של מסע אסטרלי.

בשלב השלישי - מוקרן הגוף האסטרלי למרחק של מאות מטרים, אבל כאשר הוא נמצא תמיד בסביבה מוכרת. כעת נכנס גורם הרצון, בכך שהאדם משתוקק להיות בחברת אדם אהוב כל שהוא, או במקום מסוים. רצון זה מכוון את הגוף האסטרלי להגיע לאותה מטרה. זאת בהתאם לכלל שבמישור האסטרלי: האמצעי לתנועה הינה המחשבה, כאשר כוח הרצון מניע אותה.

בשלב הרביעי - מוקרן הגוף האסטרלי למטרה רחוקה מאוד, אשר יכולה להיות בהחלט מחוץ לכדור הארץ. לכל אחד ישנו רדיוס הגבול שלו, שאותו הוא אינו יכול לעבור. זה תלוי בהתפתחות הרוחנית שלו או במידת כוח הרצון שלו. אלו אשר הגיעו עד לדרגה השלישית בדרך ההארה שלהם (בהתאם לתיאוריה התיאוסופית וגם זו של אליס ביילי), לא ירחיקו לכת מעבר לירח. בדרגה הרביעית ניתן להגיע עד לשמש, ואילו מאסטרים ומורים רוחניים גדולים, אשר נמצאים בדרגה החמישית, יכולים להגיע עד לקצה גבול מערכת השמש, ואפילו מעבר לה.

 
במצב של מסע אסטרלי למרחקים ארוכים, מתלווה אל הגוף האסטרלי, גם החלק המנטלי, ואילו על הגוף הפיזי הנותר מאחור, להיות במצב של מנוחה מיוחדת. הגוף האסטרלי נע במהירות הבזק, בקצב של אלפי ק"מ בשניות ספורות.

המדיום המפורסמת איילין גארט מביאה דווח על חוויה אשר הייתה לה, בשנת 1932 כאשר הועמדה תחת משטר קפדני של בדיקות על ידי צוות של מדענים ופסיכיאטרים ידועי שם, אשר ניסו לערוך לה מבחן טלפתי.


המבדק נערך בניו-יורק. היה עליה לתאר את המתרחש במקום מרוחק מן העיר. מתוך מסע אסטרלי היא ראתה עצמה לפתע ניצבת לפני בית, אשר שכן בסביבה כפרית כשהיא חווה את יופי הפרחים והריחות הנעימים שמסביב.


אחר כך היא נכנסה פנימה כשהיא חולפת דרך הקירות. היא ראתה כיצד הנסיין יורד בגרם המדריגות לחדר האורחים שם נערך הניסוי. היה זה רופא במקצועו, שהיה בעל חושים רוחניים מפותחים. הוא היה מסוגל לחוש את נוכחותה בחדר, כלומר את נוכחותו של הכפיל האסטרלי שלה. הוא היפנה את מבטו אל שולחן עליו היו מונחים חפצים שונים, על מנת שתוכל לזהותם.


באותה העת היא הייתה מסוגלת לתאר בפני עורכי הנסוי בניו-יורק את אשר היא חווה הרחק משם. היא דיברה בקול איטי רדום, כשל אדם השרוי בהיפנוזה, תוך כדי שהיא מעבירה במדויק את המילים אותם שמעה מהרופא שם הרחק. אחר כך הוא ניגש אל עבר כוננית הספרים, ובטרם שלח את ידו להוציא את הספר המבוקש, היא כבר ידעה במה המדובר.


היה זה ספר אודות איינשטין ותורת היחסות. הוא החל לקרוא בספר, והיא עקבה אחר תחושותיו ובאותה העת דווחה על כך לניו יורק לנסיינים. מכתב אשר נתקבל ביום המחרת אישר שהתוצאות שלה היו מדויקות לחלוטין.


הניסוי כולו ערך כ-15 דקות, וכלל מלבד תפיסה טלפתית גם אלמנטים נוספים, כמו מסע אסטרלי. המעניין בהתנסות זו, שהיא הייתה מסוגלת לחוות עצמה בשני מצבים. לחוות את המתרחש הרחק מניו-יורק ולהיות באותה העת עם הנסיינים בניו יורק.

בשלב החמישי - המסע האסטרלי נערך בסיוע פעיל של ישות אחרת מדרגה גבוהה. הישות האחרת יכולה להיות גם המורה הרוחני, אם המסע האסטרלי נערך במסגרת לימודים רוחניים מיוחדים באשרם או במנזרים מסוימים במזרח.


מלבד להדריך, תפקידו של המורה הוא גם להיות נוכח בתוך החוויה, על מנת לדאוג שדברים יתנהלו כשורה. בשלב זה אין אפשרות לערוך את המסע האסטרלי ללא הדרכה מיוחדת זו. כיוון שהמטרה אליה הוא צריך להגיע עדיין אינה ברורה, אינה ברת השגה או שמקומה אינו ידוע, אך זה חשוב עבורו להגיע אליה.

ד"ר בייקר מתאר מתוך ניסיונו האישי, שבאחד הפעמים כשהיה שקוע במדיטציה עמוקה, הוא חש לפתע בנוכחותה של ישות של אור בחדר. היא אפפה אותו ברגשות של חום ואהבה, ואז לפתע הוא מצא עצמו מחוץ לגופו.


ללא כל מאמץ מצידו הוא נישא למרחקים, כשהוא מוקף בהילתה של הישות. הם חלפו מעל גבי ארצות רבות כשהם גומאים מרחקים במהירות. בחולפם על פני מדבריות שוממים, הם הגיעו למקום בו ניצבו הרים גבוהים וחשופים, אשר הטילו צל מאיים. היה באוויר משהו רע וזדוני.


לפתע הוא מצא עצמו בתוך חלל גדול במעמקי האדמה. היו שם יצורים בעלי עור בהיר ושערות כהות. הוא ביקר במקום שם שוכן הרשע, שם מתגוררים נשמותיהם של תושבי אטלנטיס לשעבר, אשר עסקו בכישוף שחור מן הסוג אשר הביא את הכליה על היבשת שלהם. נשמות אלו כלואות בתוך המישור האסטרלי כשהם לכודות תחת מעשיהם הרשעים.

 

בפרק הבא נדבר על הטכניקות המתאימות בכדי לבצע את השלבים של המסע האסטרלי הנ"ל...


שם הכותב: גילה בויום

אודות הכותב: אסטרולוגית, נומרולוגית ומתקשרת בכירה, ועומדת בראש המרכז לפיתוח המודעות, אשר התחיל את פעילות המיסטיקה בארץ. עוסקת בנומרולוגיה קרמתית, שיטה אותה פיתחתי בעצמי, המפענחת את צופן השמות. מומחית לטארוט ומטוטלת.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©