שתף

עד הדד ליין זה יקרה / מיכל גזית

29.10.17

דד ליין הוא אויב עבור רבים, עבורי הוא חבר יקר. נקודת סיום, שעד אליה הדברים יקרו

 

יש לי חברה שנקודת הייחוס שלה לביצוע מטלות היא הזמן שהן הגיעו, ולא הזמן שהן צריכות להימסר. היא כזו שעונה על מיילים ברגע שהיא רואה אותם, ומטפלת בכל פרויקט קצת אחרי הגעתו. לדבריה, כך היא שקטה ורגועה. היא אחת הנשים העמוסות והמצליחות בארץ, והיא תמיד במרחק של ימים או שבועות מהדד ליין האמיתי .

הייתי אצלה פעם כשנפלה תמונה מהקיר, אירוע שתיקונו אצלי תמיד יידחה ל-אחר כך. היא נטלה את הפטיש, איתרה מסמר חדש, והתמונה נתלתה על הקיר. המושג אחר כך - לא קיים אצלה.

רוב האנשים שאני מכירה, ואני בתוכם, הופכים לאקטיביים כשאין עוד ברירה. כך זה בכתבות, בעבודות ללימודים, הכול ברגע האחרון. כילדה, את חוברות השיעורים של החופש הגדול פתרתי דרך קבע ביומיים האחרונים של החופש, כשכבר ממש לא הייתה ברירה .

התקופה שקודמת לדד ליין יכולה להיות סיוט מתמשך, אם היא מלווה ברגשי אשמה.

מקהלת השיפוט הפנימי מזמרת יום ולילה שאנחנו מבזבזים זמן, שיכולנו כבר להיות אחרי, שאנחנו עצלים וחסרי משמעת. כל קולות הילדות מצטרפים לגעור בנו – "כי צריך לעשות דברים בזמן, ולא ברגע האחרון ".

ברור לי כיום שהזמן שקודם לדד ליין הוא מרחב חיוני, שבו המוח מעבד את המידע. ההכרה בכך שהדברים נבנים בי, וזקוקים לשם כך לזמן מנוחה נטול אשמה, אפשרה לי ליהנות מ"החופש הגדול" המטפורי שלפני כל מבצע חדש. אני אוגרת כוחות, המידע מתארגן במגירות הנכונות, וברגע האחרון, באין זמן מיותר - כל האנרגיות הופכות לראש חץ שמכוון למטרה בדיוק מרבי.

הצנזורים הפנימיים מושתקים בתוך המהירות הזו, ומה שמגיח לעולם הוא יצירתיות במיטבה. חבל רק שלמדתי את כל זה הרבה אחרי שנגמרו החופשים הגדולים של בתי הספר...

שם הכותב: מיכל גזית
אודות הכותב: מנחת סדנאות דרך האמן לפיתוח וביטוי היצירתיות, מלמדת ומייעצת לפי פסיכו אסטרולוגיה, מנחה סדנאות מדיטציה וכתיבה. הוציאה את הספרים "דרכים להגשמה עצמית" ו"בחרתי בחיים של אי ודאות"
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©