שתף

לתת- כי זה מה שעושה לי הכי טוב / מיכל גזית

03.09.17

לא רוצה שיתנו לי כי כך צריך ומקובל, רוצה את התחושה שדברים קורים מתוך רצון אמיתי

 

הגוף שלי מזהה ללא מילים מתי רצים אליי מתוך שמחה, ומתי כי כך נכון ומקובל לעשות. בנתינה מתוך ריצוי, התחושה היא של חיבור סטרילי, דרך כפפות, שאין בו מגע אמיתי בין נשמות. התנועות נכונות, אבל אין בהן רגש. למול נתינה כזו, הגוף שלי מגיב באי נוחות ומתכווץ.

יש בי ידיעה פנימית שהדברים נעשו לא כי אותם אנשים אוהבים אותי, אלא בכדי שאוהב אותם, ולכן בנו מצגת נכונה שתהיה נאה בעיניי/ תכבוש אותי/ תעניין אותי/ תתאים לקריטריונים שלי.

נתינה שקשובה לראש, ולא ללב - יש עליה תג מחיר. מה שעומד מאחוריה הוא הפחד שיום אחד נהיה במחסור, ואז ישיבו לנו כגמולנו. נוצר חשבון, ומישהו יצטרך בבוא הזמן לפרוע את השטרות, והליך הגביה ילווה בפרצופים, טענות והפעלת רגשות אשם.

כשפעלתי אני מתוך ריצוי וידיעה שכך מצפים ממני לנהוג, הצטברה בי תחושת תסכול. נטרתי למי שגרם לי לנהוג כך, מפני שהפעיל בי רגשות אשם, וגרם לי לפעול מבלי להקשיב לעצמי. זו לא באמת הייתה אשמתו של מישהו, זו רק אני שלא הייתי באינטגריטי עם עצמי, ואת המחיר שילמתי אני, וגם האחרים שעבורם עשיתי.
מערכות יחסים שמנוהלות על גבי פנקסי חשבונות אין בהן עוד שמחה, אלא רק תחושת חובה ומילוי משימות.

משתדלת (ורוב הזמן מצליחה) להיות בדיאלוג בין הרצונות והעשייה שלי. יכולה לעשות זאת מתוך החלטה פנימית שאני תמיד יכולה לסרב. רק כך אני יכולה לפעול שלא מתוך אוטומט שיודע שכך צריך לעשות, אלא להיות בבחירה אמיתית בכל רגע.

לרוב אבחר לעשות בדיוק אותם דברים שיכולתי לעשות מתוך תחושת חובה, אבל אבחר בהם מתוך ממקום שמח - כי עצרתי לשאול האם זהו הרצון האמיתי שלי. המעשים יהיו זהים, אבל המניע אחר, והוא זה שעושה את כל ההבדל.

נתינה מתוך בחירה - יש בה תחושה של שפע. היא מונעת מתוך ידיעה שיש בי הרבה מתנות, ואני בוחרת לחלוק אותן מתוך שמחה ומתוך הקשבה לעצמי. נתינה כזו ממלאת, גם אותי וגם את המקבל.

אני יודעת שגם בהמשך הדרך, אם אצטרך דבר מה, פיזי או רגשי, אקבל אותם מהעולם עם אותה תחושת שפע ותודה אמיתית כלפי אלו שיתנו לי באותו זמן. הם הרי לא היו חייבים לי דבר. גם אני לא עשיתי עבורם לשם ריצוי, ואם נתנו, הרי שזה מתוך רצון אמיתי שלהם, ואין מתנה גדולה מזו. החברים שלי יודעים כיום, כשאני שם, זה רק כי אני ממש רוצה, ולא כי אני חייבת. כך בדיוק הייתי רוצה שינהגו גם בי.


שם הכותב: מיכל גזית
אודות הכותב: מנחה את סדנאות דרך האמן לפיתוח וביטוי היצירתיות, מלמדת פסיכו אסטרולוגיה, עושה ייעוצים אישיים פרטניים וזוגיים לפי פסיכו אסטרולוגיה, הוציאה את הספר "דרכים להגשמה עצמית" "בחרתי בחיים של אי ודאות" חיה, רוקדת, מציירת, כותבת, מנחה, לומדת
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©