שתף

מיהם המלאכים הגבוהים של הקבלה? / דר' ירון זפרן

27.09.15

מיהו המלאך צפקיאל? מה סודו של המלאך רזיאל? כיצד יוכל המלאך מטאטרון לעזור לכם?

 

בקבלה עושים הפרדה ברורה בין 7 הספירות התחתונות לבין 3 העליונות. בין שתי הקבוצות הללו מצויה "התהום" ונמצאת ספירה מסתורית ששמה הוא "דעת". 7 ו-3 הם מספרים מיסטיים מאוד.

3 הספירות העליונות מייצגות את הביטויים הגבוהים ביותר של הבריאה, שדרך ספירת דעת מתגלים ומתממשים ב-7 הספירות התחתונות.

צפקיאל: המלאך המפזר את החשיכה
צפקיאל הוא אחד המלאכים המסתוריים ביותר. הוא עוזר לפוגג את החשיכה והערפל בחיינו. הוא מחבר אותנו אל האמת ועוזר לנו לגדול ולצמוח דרך הגילויים שלנו.
במקורות מתייחסים אליו כאל המלאך הנלחם ברוע: הוא מביס את הערפל, את הבערות והבלבול.
הספירה אליה הוא מקביל היא הספירה השלישית, בינה, שצבעה שחור.

רזיאל: המלאך שמגלה לנו את יעודנו הרוחני
רזיאל המלאך מייצג את החוכמה האלוהית. ממשמעות שמו "רז האל", עולה שבידיו סודות הבריאה והידע הנסתר על היקום. הוא חולק את הידע הזה רק עם מי שלפי דעתו ראוי לידע זה.
לרזיאל מיוחסת כתיבת "ספר המלאך רזיאל", שהכיל 1500 מפתחות לכל הידע הארצי והשמימי. רזיאל נתן את הספר לאדם הראשון, אחרי שגורש מגן העדן, כדרך לעזור לו להתמודד בעולם. הספר עבר מאב לבן במהלך הדורות. בין מחזיקי הספר היה חנוך, עליו יסופר בהמשך. חנוך העבירו לבנו מתושלח, שהעביר אותו לבנו למך, שהעבירו לבנו נוח. נוח השתמש בידע כדי לבנות את תיבתו. בסופו של דבר הגיע הספר לידי שלמה המלך, ועזר לו לזכות בתואר "החכם באדם". אך אליה וקוץ בה: הספר כתוב בכתב סתרים, אותו לא ניתן להבין ללא עזרת המלאך עצמו. המסורת מספרת שבכל יום עומד רזיאל על פסגת הר חורב ומעניק מסודות היקום לבני האדם הראויים לכך.


סיפור אחד מספר שרזיאל ניצב מאחורי הפרגוד המבדיל בין האל וכל מה שברא. ממקומו זה הוא שומע ומתעד את כל מה שנאמר ליד כס הכבוד.
כמי שחולש על רוחניות, ידע וחוכמה, הוא שולט על מסדר המלאכים הנקראים "האופנים", דהיינו "הגלגלים", כיוון שצורתם ספירלית. לאופנים עיניים רבות, ותפקידם לראות ולתעד את כל מה שנעשה בעולם עבור רזיאל.
במהלך התקשור עם רזיאל, אני מנחה את תלמידיי להציץ בעזרתו של רזיאל אל הספירה הקוסמית, שם מצוי ידע על הנשמה שלנו ויעודה בעולם. במהלך התקשור פותח רזיאל את ספרו הסודי, ומאפשר לראויים בעיניו לקרוא בו. רזיאל מקביל לספירה השניה, חוכמה, שצבעה אפור.

מטאטרון: המלאך המחבר אותנו אל הפוטנציאל הרוחני שלנו
מטאטרון הוא "המלאך של האל", המתואר גם כמזכירו האישי. משמעות שמו מסתורית כמותו, ומהווה רק אחד מ-72 שמות בהם הוא ידוע.
הוא החונך הגדול של בני האדם, המביא צמיחה רוחנית. הידע שלו מאחד את כל הדתות, התפיסות והפילוסופיות.
המסורת מספרת שבדומה למלאך סנדלפון, גם מטאטרון היה פעם בן אדם. נראה שהוא היה נביא בשם חנוך, שחי בתקופת המבול. עם מותו הפך גופו לאש, ונישא בתוך סופות רעמים וברקים השמימה. הוא הפך ישות של אור. בתלמוד הוא מוזכר 3 פעמים, כולל בכינוי "ה' הקטן". מסורת מסוימת מספרת שהוא עמוד האש שהלך לפני עם ישראל במדבר. וכך, למרות היותו צעיר המלאכים הוא הפך לחשוב מכולם!
מתקשרים רואים את מטאטרון לעיתים כיישות אור אדירת מימדים, בעלת 36 זוגות כנפיים, ו-365 עיניים! במקרים אחרים הוא מופיע כעמוד אש ענק.


מטאטרון יכול לפתוח בפנינו את השער אל המציאות האלוהית, ולחבר אותנו אל הפוטנציאל הרוחני הטהור. דרכו ניתן להתחבר לכל ידע, כשרון או הישג, ארצי או רוחני. מקורו כאדם בא ללמד אותנו שכל אחד מאיתנו יכול להתחבר אל המציאות האלוהית, ושבעצם – גם השמיים אינם הגבול!
בתהליך התקשור אותו אני מנחה בקורס תקשור, לתקשור עם מטאטרון, עוברים המשתתפים דרך שבעת הרקיעים. שיאו של התהליך הוא קבלת שמנו הרוחני הידוע רק למטאטרון. ידיעת שמנו הרוחני מעצימה אותנו יותר מכל ידע אחר על עצמנו, ומאפשרת לנו לבצע קפיצת דרך בהתפתחותנו הרוחנית.
מטאטרון מקביל לספירה העליונה – הראשונה - כתר, שצבעה לבן.

שם הכותב: דר' ירון זפרן
אודות הכותב: ירון הוא מורה רוחני, סופר רב מכר ומרצה בינלאומי. הוא מנהל המכללה ללימודים רוחניים, והכשיר באופן אישי חלק גדול מן העוסקים בתקשור, שחזור גלגולים ואימון רוחני בישראל. 03-5660066 www.zafran.co.il
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©