שתף

ונוס ברטרו באריה / מיכל גזית

19.07.15

ונוס ברטרו באריה- שינוי אנרגטי שמשפיע על כולם, ומבקש שחרור אמונות ומגבלות פנימיות כדי לפרוץ לעולם במלא

רבים מרגישים בשבועות האחרונים תחושות של תסכול, ייאוש, בדידות, עצב. תחושה של חזרה על אותם דפוסים במעגלים חוזרים ללא פתרון, הרגשה ש- ממש קרובים, אבל משהו לא מדויק ולא מגיע.

הצעקה הפנימית היא ש- די!! לא יכול להיות שאלה החיים, המרוץ האין סופי וחסר התוחלת הזה. מחלחלת ההבנה שאין רגע שיהיה לנו מספיק כסף, מספיק זמן, מספיק אמצעים. ויחד עם זאת, החיים קורים עכשיו, ויש צורך דחוף מתמיד להגשמה, התרגשות, חיבור לילד הפנימי, צורך להביא את האמת שלנו, את המסר שלנו, ובענק!! כי אין זמן אחר. במקביל עולה השאלה איך מביאים את המרכז הזה שבנו, ללא מריבות או חיכוכים, אלא להפך בדרך של שיתופי פעולה בונים ומעצימים.

השאלות האלה מפנות אותנו לדפוסי ילדות, לזמנים בהם נצרבו בנו אמונות שאומרות שלבלוט בעולם, להביא את המיוחדות שלנו, את האש שלנו, מסכן אותנו באהבה. היו שם מסרים סמויים שאמרו שבודד ומסוכן שם בצמרת. האמונות הללו נמצאות ברובן ברמת הלא מודע, ומציבות לנו תקרות זכוכית של מאפשרות להביא לעולם, ולחוות ממנו, את כל הנפלא שמגיע לנו.

התחושות האלה הן חלק מתהליכים אנרגטיים שקורים בתקופה זו, ומשפיעים על רבים, לקראת תהליך משמעותי שמתחיל בסוף יולי וימשך כחודשיים. תחילתו של התהליך, שמורגש היטב בשבועות האחרונים, שיש צורך בניקוי עמוק של דברים שלא עובדים בחיים. במקביל, עולים רצונות, תשוקות, כוונות, אבל הם עדיין לא ברורים, אין עדיין דרכי פעולה, או בכלל הבנה מודעת לאן הדברים לוקחים, מה שמגביר את התסכול וחוסר האונים.
הזמן הזה מפגיש עם כל תחומי החיים, מתוך בקשה לארגן מחדש העדפות ורצונות בכל סוגי החיבורים: בזוגיות, יחסים חברה, משפחה, ועבודה. ביחסים עם כסף, עם יצירה והביטויים שלה, ביחסים עם הגוף, ועם ההנאות והבחירות בחיינו.


השאלה הבוערת היא איזה יחסים מעצימים אותנו, ואיזה כולאים את הביטוי העצמי שלנו, והוא מבקש להגדיר מחדש, קודם כל את המקומות והדרכים שבהם אנחנו מבטאים את עצמנו במלא, ובהמשך, מי ואיך יכול לתמוך בנו בתהליכים האלה, בדרך למעלה.

בשפה הפסיכו-אסטרולוגית התהליך נקרא וונוס ברטרו. והפעם היא נסוגה ונעצרת במזל אריה.

ונוס - כוכב היופי, אחראי על הבחירות המודעות בתוך החיים, על מה שמהנה ומזין אותנו. אצל כולנו נוצרו מילדות מוקדמת ובהמשך החיים -פחדים, אכזבות, תחושות שאנחנו לא יכולים לקבל כל מה שאנחנו רוצים, ומתוך כך אימצנו את דפוסי ההגנה.

ההגנות האלה הפכו להיות כמעט אוטומטיות, אין לנו בהן בחירה לרוב, ואנחנו מפעילים אותה בכל פעם שאנחנו חודשים שעלולה להיות סכנה, לעיתים גם כשהיא כלל לא קיימת, וגורמות לחבלה גם במקומות שיכלו להיות הכי מיטיבים עבורנו, אם רק היינו פתוחים אליהם. ההגנות נוצרו כדי למנוע פגיעות ואכזבות, אבל בו זמנית הן חוסמות מלהרגיש חיבור באופן הכי עמוק, חוסמות מלבטא ולחוות את הצרכים והרצונות הבסיסיים, ולחגוג את החיים במלואם.

אחת לשנה וחצי מתרחש תהליך הנסיגה שבו ונוס מתחילה לנוע לאחור באופן סימבולי, בכדי לאפשר לראות את התמונה המלאה. התהליך מזמין לבדוק איפה ה- כן שלנו, ואיך מגבירים אותו, ומה לא נכון לנו, ואיך משנים. הנסיגה מפגישה אותנו עם תחושות לא קלות, כדי לאפשר לנו לזהות את הדפוסים האוטומטיים שלנו, ולבחור מחדש.

התחושות הן: בלבול בין רצונות מנוגדים וחוסר יכולת לבטא אותם בלגיטימיות, פחדים לא מודעים שצפים, געגוע לחיבור, חוסר שביעות רצון, אפרוריות וחוסר סיפוק, ובתוך כל אלה, קושי להסביר מה עובר עלינו.
ביטוי בתוך יחסים קיימים הוא הצפה של צרכים ורגשות מבלי יכולת לתקשר עליהם, התעוררות של כאבים ישנים, מריבות, נתקים, התרחקויות, פחדים, וקושי לבטא (ובכלל להגדיר) את הצרכים האמיתיים.

ביטוי נוסף הוא חיבורים עם אנשים מהעבר, שחוזרים לחיים בפתאומיות ובעוצמה גדולה, ומפגשים עם אנשים חדשים שאיתם יש תחושות חיבור חזקות ומידיות. נכון שהתחושות האלה מלוות את כולנו מידי פעם, אבל עכשיו הן מוגברות, לרוב בלתי ניתנות להסבר, ויוצרות תחושה ברורה שדברים חייבים להשתנות, להיות בהירים יותר, קודם כל מול עצמנו, ואחר כך מול הזולת.

הנסיגה קורית הפעם במזל אריה, ומשפיעה על רוב האנשים, מתוך זוויות שנוצרות עם הכוכבים האישיים.

תהליך הנסיגה הנוכחי מתחיל בסוף יולי וימשך עד תחילת ספטמבר 2015, ויורגש אצל כל אחד קצת יותר בזמנים שונים בתוך החודשיים האלה. ההדגשים הפעם הם מתוך הארכיטיפים של אריה, שקיימים בכולנו-
* התעוררות של תשוקה לחיות את החיים במלא. השאלות שכדאי לשאול בזמן הזה הן: מה מרגש, משמח, מהנה אותנו, ולמצוא את הדרכים לממש את כל אלה.


* צורך להביא את המלך/מלכה שבנו, כך שיראו, יגשימו, ויהיו מוערכים בעולם.השאלות שכדאי לשאול לשם כך הן: מה המתנות הכי גדולות שלי שמבקשות לבוא לידי ביטוי בעולם, מה הייעודים והמסר שבאתי לתת. מה הכלים שיעזרו לי להיות יותר במרכז של עצמי, ומתוכו להיות בזרימה ונתינה לעולם.


* רצון שהביטוי העצמי והנאות החיים יקרו מתוך שיתופי פעולה תומכים. השאלות שכדאי לשאול הן: עד כמה אני משתף/ת בצרכים ובתשוקות שלי עם אנשים סביבי, איך ולמה אני מאפשר/ת הפרעות לצמיחה שלי דרך קשרים חברתיים וזוגיים, מי האנשים שהייתי רוצה שיתמכו בי בחיבור לאש הפנימי, ואיזה עזרה ותמיכה אני צריכ/ה שם.

ההמלצה היא להציף כל מה שעולה., לדבר, לכתוב, לשתף. אבל, דווקא בזמן הזה יש תחושה שלא ניתן לתקשר על הדברים, כי הם לגמרי לא ברורים, כי לא לגיטימי לבקש או בכלל לרצות את האיזון הזה, וגם מכיוון שבמיוחד בתחילת התהליך צפות החסימות הרגשיות והדפוסים הישנים, שמקשים על הביטוי ומערפלים את התקשורת.

ובכל זאת, במיוחד הפעם, יש חשיבות עצומה לביטוי, ממש בכל הדרכים המוכרות, ותוך כדי הוספת כלי ביטוי חדשים ונוספים. כי כשהדברים נאמרים, מעגלי התמיכה שלנו גדלים, ומגיעה עזרה גם ממקומות לגמרי לא צפויים, אנשים שפשוט לא ידעו עד עכשיו את הצרכים והרצונות שלנו. בנוסף, ככל שהדברים נחשפים החוצה, הם מהדהדים ומאפשרים טרנספורמציה. משמע אנחנו יכולים לשמוע את עצמנו, באופן הרבה יותר ברור ונחרץ. כך ניתן לזהות דברים חדשים שמתעוררים בנו, ולשחרר את אלה שלא שלנו עוד, ואולי מעולם לא היו רק המשכנו לספר לעצמנו שכן.

בנוסף, הרעיון הוא לא לחכות בשקט ואיפוק לסוף התהליך, אלא לנצל אותו לעבודת עומק, כי הכל חשוף עכשיו, גלוי בפנינו, וזו הזדמנות של פעם בשנה וחצי ליצור שינויים מהירים, שלגמרי אפשריים עכשיו. מעין חלון הזדמנויות לפתור דברים בדרך שונה מזו שכרגיל. גם דברים שנראה שכבר מזמן הבנתם, אבל כמו התייאשתם מלהניע ולשנות.

מוזמנים לשתף את הפתק עם מי שכבר חווים את התחושות, ומרגישים לבד איתן. יש משהו מרגיע, מחבר, מדייק, בהבנה שמדובר בתהליך שהוא חלון הזדמנויות. הוא מפגיש עם תחושות לא פשוטות, אבל כשמבינים אותן, מזהים מה הן מבקשות, ניתן לעשות בדיוק בזמן הזה שינויים מרחיקי לכת

שם הכותב: מיכל גזית
אודות הכותב: מנחת סדנאות דרך האמן לפיתוח וביטוי היצירתיות, מלמדת ומייעצת לפי פסיכו אסטרולוגיה, מנחה סדנאות מדיטציה וכתיבה. הוציאה את הספרים "דרכים להגשמה עצמית" ו"בחרתי בחיים של אי ודאות"
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©