שתף

הומיאופתיה לעזרת החולים במחלות נפש / ד''ר אדית דניאל

09.07.17

הטיפול ההומאופתי והתרופות :
בהומאופתיה אין צורך לחפש, להמציא ולהרכיב תרכובות כימיות מיוחדות –לריפוי של מחלות הומאו-דומה פתוס –סבל הטבע משמש כרוקח של כול סוגי החומרים שיכולים להרעיל ולגרום למחלות ולרפא את אותן מחלות.

ההומאופתיה - עושה מחקרים וניסיונות לגילוי היכולת הטמונה בחומרים הקיימים ביקום מכול הממלכות שבטבע; מהגזים קרינות חומרים ראדיו- אקטיביים , חומרים הקיימים בטבלה המחזורית , מינראלים , מתכות, מתכות כבדות ומתכות אצילות, צמחים ובעלי החיים –בים וביבשה. חומרים מכול קבוצות אלו עוברים תהליכי ניסוי ונבדקת יכולתם לגרום למצבי הרעלה וחולי שונים באנשים בריאים.

ההומאופתיה חוקרת את הרעלת החומרים 'כול חומר בנפרד' על קבוצות אנשים בדרך כלל על הומאופתים, המכירים בחשיבות הגילוי של חומרים חדשים , לאחר שיאספו מהטבע יעברו תהליך מיהול דילול וניעור ללא תוספות כימיות או אחרות כדי להפיק את המנה המוחלשת של אותו חומר שיהווה חומר מחסן –ולא רעיל כלפי אותן מחלות ממש שהינו יוצר .

הרפואה ההומאופתית התגלתה על ידי רופא קונוונציונאלי כימאי ורוקח שתירגם וחקר חומרים מרעילים בספרי הפארמאקופיה הרפואיים הרגילים בהם קיימת ספרות רבה על חומרים שונים מהטבע כמו למשל הרעלה שמתכת הזהב גורמת –לכורי הזהב-שבין היתר גם גורמת לדיכאון עמוק עם רצון להתאבד בקפיצה ממקום גבוה.


ועוד כול מיני חומרים שנאספה עליהם ספרות רבה ברפואה הקונוונציונאלית וסוגי ההרעלה שהם גורמים , אך ההומאופתיה פתחה נושא זה יותר לעומק בחקירה וגילוי לא רק של התופעות הפיזיות שנגרמות על ידי חומר מהטבע שגורם להרעלה –אלא גם כול סוגי התופעות הנפשיות עד כדי השפעה בחלומות של קבוצות שלמות של נסיינים –שחולמים את אותו חלום ונושא ומתרגזים מאותם דברים או פוחדים –בזמן תהליך הניסוי של החומר המקור היגיע אם כן מחקירה קונוונציונאלית של רופא קונוונציונאלי –בכך אפשר לראות שדרכי החשיבה לא עד כדי כך מנוגדות.

אותו רופא, סמואל הנמאן גילה שלא רק חומרים שידועים ביכולת ההרעלה שלהם ומסוגלים להשפיע ולהזיז את האדם מאיזון –אלא שכול חומר ואלמנט הקיים על כדור הארץ ומחוצה לו יש תופעות הרעלה והשתלטות על האדם בסימפטומים פיזיים ונפשיים ייחודיים אותו יוצר אותו אלמנט על האורגניזם ומשפיע על כיוון מחלה מסוים וספציפי רק לו – כול חומר יוצר תמונת מחלה מסועפת אך עדיין ייחודית המתפרשת על כול היבטי החיים –מחלקי הגוף השונים שביטוי ההרעלה בהם תהיה ספציפית לאותו חומר ועד לביטויי חשיבה רגש והתנהגות שלא היו מקובלים על ידי אותו אדם עד לרגע ההרעלה.

הוא גילה גם שדרך יותר יעילה להשתמש בכול החומרים המרעילים -כתרופות ולהפעיל אותם כגורמים מרפאים יהיה רק לאחר הסרת הרעילות שלהם בתהליך דילול רב וניעור –שגם מחזק את עוצמת אנרגית הריפוי הטמונה בחומר –ואת עוצמת היכולת שלו להיות זרז המשמש את מערכת החיסון ככלי לוחמה נגד המחלה הקיימת במערכות הנפש והגוף

הבסיס ועיקרון נתינת התרופה זהה ביסודו לעיקרון על פיו נותנים חיסונים ברפואה הרגילה ודומה במהותו לחיסון למשל שניתן ברפואה הקונוונציונאלית לעקיצת נחש על ידי אותו רעל בדיוק מוחלש של אותו נחש ,כך גם בהומאופתיה לכול מחלה באורגניזם קיים חומר שבמינון זעיר ובתנאי שהוא זהה ביכולת שלו לגרום בדיוק לאותה מחלה –יעזור למערכת החיסון לגרום להבראה.

ההבדל הוא שההומאופתיה חולשת היום על כ3000 חומרים תרופות בטבע בהם כבר נעשה שימוש בצורה זאת וכול יום נוספים עוד ועוד אלמנטים שנוסו למעגל השימוש ולא רק על קבוצה של 3-4 חומרים כימיים קבועים הניתנים כמעט ללא הבחנה מבדלת למאות אנשים שסובלים ממאניה דפרסיה או דיכאון או היפראקטיביות או סכיזופרניה - אם בוחנים את התופעות לעומקם –הם עדיין אינדווידואליות ולכן דורשים תרופה אינדווידואלית לאדם ולא רק תרופה קבועה על פי סיווג של שם המחלה –אותם שמות שניתנו על ידי בני האדם.

שאלה נוספת נשאלת מדוע ללא אותו זרז שמשמש כגורם מחסן – פעולת הריפוי לא מתרחשת בעצמה ? הסיבה תמונה במערכת החיסון -היום אחרי כול הדיכויים והחומרים הכימיים השלילים שסופגת לתוכה מילדות ומהתורשה מערכת החיסון חלשה מכדי לקום ולפעול בעצמה-ועובדה זאת אנו רואים לצערנו יום יום.

אנו גם רואים איך המערכת החיסונית משתפת פעולה במהירות ברגע שהינה מקבלת אלמנט – חומר שמשמש לה כזרז ומשקף לה בדיוק את אותה מחלה .חומר זה חודר למערכת העצבים שמתחת ללשון ישירות אל המוח ,מערכת החיסון לא מזהה אינה יכולה לעשות הפרדה בין הגורם המוחדר מבחוץ למחלה הפנימית וכול זאת בתנאי שהם באמת זהים ומתחברים למחלה אחת - וכך נלחמת בשניהם באותו זמן .
מאניה דיפרסיה, דיכאון, חרדות, סכיזופרניה - יש בהומאופתיה עשרות גוונים שונים לאותה תופעה המשתנה מאדם לאדם ועשרות ומאות תרופות שונות המטפלות בבעיה

דיוק מקסימאלי באיסוף המידע מהחולה עליו, על תחושותיו רגשותיו, התנהגותו ועברו הפיזי והנפשי הם שיביאו למציאת הגורם המרפא, אלמנט לא מתאים יהיה זה שלא יוצר באדם בריא בדיוק את אותה סריה של בעיות תסמינים ותגובות עליהם מתלונן הפציינט הזקוק לטיפול ולכן אלמנט זה לא יעורר שום תגובה במערכת שלא תזהה אותו כבעיה .

הגורם החיצוני המוחלש חייב להתחבר אל המחלה הפנימית ולהוסיף עליה עוד מאותה מחלה כך כשהוא מגדיל אותה ויוצר מראה יותר ברורה שתביא לתגובת מלחמה מהמערכת החיסונית .

ולמספר אלמנטים העשויות לעורר מאניה דפרסיה ולכן בעלי יכולת לטפל במאניה דיפרסיה ;
ARGENTUM MURIATICUM מתכת הכסף
AURUM מתכת הזהב
SULFANILAMIDE ממשפחת הסולפורים
NATRUM –SULPHUR ממשפחת המלחים בתערובת עם הסולפורים
KRESOLUM פחם מזופת
ANACARDIUM ORIENTALE משפחת הצומח חומר המופרש כמיצוי הפרי אגוז של העץ- הצמח במקור גדל במזרח הודו
BELLADONNA ATROPA מצמח שגדילתו באזורי יוון איטליה ובריטניה, התרופה עשויה מהצמח בזמן תחילת פריחתו ,
HYOSCYAMUS NIGER צמח ממשפחת הסולנים התרופה עשויה מהצמח
STAPHISAGRIA צמח שאת התרופה מכינים מזרעי הצמח
LACHESIS SURUKUKU סוג של נחש שהתרופה עשויה מארס הנחש הנמצא בעיקר בדרום אמריקה .

אלמנטים שגרמו בהרעלה שלהם לתסמיני סכיזופרניה פאראנואידית ולכן בעלי יכולת לרפא סכיזופרניה :
ARSENIC TRIOXIDE - תחמוצת לבנה של מתכת הארסניק
CUPRUM METTALICUM מתכת הנחושת
MERCURIUS הכספית
PLATINA מתכת הפלטינה
PLUMBUM עופרת
KALI –BROMATUM אשלגן ברומתי ועוד ...

אלמנטים היוצרים ומרפאים מצבי סכיזופרניה מלווים עם תחושות רדיפה :
SILICA TERRA סיליקה חול ים צורן
ZINCUM מתכת הצינקום
STRYCHNINUM סטריכנין
NATRUM – CARBONICUM פחמת הנתרן ועוד ...

ולאלמנטים שגרמו בנוסף לתחושות הנרדפות גם תחושה שמישהו צופה בהם בסכיזופרניה
CALA- CARARBONICA קלציום
BARITA – CARBONICA מתכת לבנה בריום
ARSENIC ארסניק שהוזכר למעלה
MELILOTUS צמח תלתן ועוד...
לדלוזיה שכולם אויבים סביבו:.
AMMONIUM – MURIATICUM אמוניום כלוריד –
PLATINA פלטינה
MERCURY כספית ועוד ..

כתבה זו הינה אינפורמטיבית בלבד. איננה מידע רפואי או אבחנה רפואית או במקום ביקור אצל הרופא או הפסיכיאטר. אין להחליף טיפול רפואי על דעת עצמכם בטיפול ברפואה משלימה. יש לקבל אישור מהפסיכיאטר או הרופא לכל הליך שקשור בלחקית כדורים פסיכיאטרים. דר נורמה איננה רופאה ולא מחליפה בדיקה איבחון וטיפול רפואי.

שם הכותב: דר נורמה יהלום

אודות הכותב: דר נורמה יהלום. בעלת תואר דוקטור כבוד ברפואה משלימה.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©