שתף

להיות פשוט - ופשוט להיות / הדר

25.04.09

השבוע ביקרנו בבית השנטי בתל אביב ביחד עם שרן ושימי. נפגשנו עם מנהלי המקום וקיבלנו סקירה על המקום ופועלו ולמה הם זקוקים. אח"כ יצאנו לפגוש את דיירי המקום ולהתרשם מבית השנטי, אכן מזכיר יותר את צפון הודו מאשר את גבול יפו תל אביב. מקום באמת מדהים.

עבורי אותו יום כבר היה גדוש בסיפורי זוועה שעוברים ילדים בעולם הזה,חלקם, בעבודתי השניה אני עובד עם בני נוער בבית ספר לחינוך מיוחד שעיקר עבודתו היא, בהגדרה בעיות התנהגות ובעיות נפשיות. בתכלס אני נפגש עם קשת שלמה של מקרים,אלימות במשפחה, מעשים מגונים, אונס, התעללות מילולית של הורים כלפי ילדים, הורים שיכורים ומסוממים, לצערי יש לנו הכל מהכל.

ב 5 שנים האחרונות הנחיתי ילדים לעולם הפנימי של מדיטציה ושקט, למדנו אחד את השני על חיבוק של אהבה, על פירגון ומילה טובה. לבנות ביחד גשר של אמון ולסלול ביחד את הנתיב ללב אחד של השני, רובם לא סומכים על העולם לחלקם העולם הוא מקום אכזר וכואב, למי שהדמויות החשובות ביותר פוגעות בו שהוא ילד שמערכת ההתקשרות שלו אם העולם מקבלת זוית אחרת.

לפני הביקור בבית השנטי סיימתי את עבודתי בבית ספר ושיחה עם נערה אחת ליוותה אותי למשך כל היום ופתחה לי צוהר אל עולם הילדים שבסיכון.

אבא שלה נרצח שהיתה תינוקת לעיני אמא, שפיתחה לדברי הילדה, בעית אישיות גבולית והתקפי זעם ומצבי רוח כך היא מאבחנת את אמא. ולעולם הזה היא גדלה, מעולם לא חיבקו אותה והתקשורת שהיא מכירה היא מכות צעקות וצרחות, אמא שיכורה ומסוממת שמביאה הביתה קליינטים כדי לממן את מנת הסם הבאה.

בגיל 6 ,היא מספרת בקור רוח כאילו מדברת על סרט שראתה, נאנסה על ידי קרוב משפחה. ובגיל 8 עברה אונס קבוצתי על ידי קבוצה של גברים שהגיעו לאמא והיא הציעה להם את הילדה כי היתה מסוממת מדי.

נ' נערה מקסימה שובת לב בעלת חוכמת רחוב מיוחדת מאוד, רק בת 16 והיא קצת משקרת כי רצתה להרשים, אני יודע שהיא בת 14, סיפור חייה קירב אותי אליה. לא יכולתי להסתיר את הדמעות שלי, עברת הרבה בחייך הקצרים פניתי אליה, למה אתה בוכה? היא סיננה לעברי ויחד איתה בהו בי שאר חבריה לכיתה שסיפורם די דומה.

ריגשת אותי באומץ שלך לספר את סיפור חייך ועדיין לשמור על אופטימיות בעולם הזה. אפשר להציע לך חיבוק? שאלתי. הצעה לא שגרתית ביחסים שבין מדריך לתלמיד.

ראיתי במבטה איך היא חושבת על עוד גבר שרוצה לנצל אותה, והוספתי אני רוצה ללמד אותך חיבוק אחר , כמו שמחבקים אצלנו בסדנאות, הילדים מאוד אוהבים להקניט אותי על ה'פסטבלים של המוזרים' שאני מספר להם, בדיסק ניגן השיר של האום i love you, עמדנו דקות ארוכות והתחבקנו, באוזן לחשתי לה אני מחבק אותך כאילו היית הבת שלי, ואז אחרי שנים של להיות חזקה מול העולם היא התפרקה הדמעות שטפו אותה בלי הפסקה ובכי מעומק הלב יצא החוצה.

אתה לא מתכוון לפגוע בי שאלה בבכי , לא עניתי, אני רק רוצה להיות חבר.

שנים שמרתי הכל בפנים כי פחדתי שאם אני אבכה או אצעק אני ארעיד את העולם וישבור חצי רחוב אז שמרתי הכל בפנים וכבר נחנקתי , אני רק רוצה שקט בחיים שלי, רק שקט. ראיתי מול העיניים שלי את הבת שלי ואת השליחות שלקחתי, להיות גשר עבור אנשים לגלות את עצמם ולממש את הפוטנציאל והעוצמה שטמונים בכל אדם.

מדיטציית ה AUM עבורי היא הזדמנות להתחבר אל תוך הכוחות והעוצמה שטמונה בתוכי ולתת לעולם להנות ממנה, להיות פשוט ופשוט להיות מי שאני ומה שאני לקבל ולתת. שאני עוסק בנתינה אני בעצם פוגש בתוכי את החלק של האהבה והחמלה בעולם. פעם קידמתי ביני לבין עצמי את הרעיון של להעביר את זה הלאה, על כל מעשה טוב שעושים עבורי אני מעביר הלאה לעוד 3 אנשים, בעולמנו הציני והתזזתי הרעיון נגוז מהר מאוד.

ועכשיו אני מרגיש מאוד מחובר לרעיון של לתת מעצמי למען מטרות שאני מוצא נעלות בעולם שלנו.

הדר

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
27/02/12 00:42
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©