שתף

נומרולוגיה פוטנציאל וגורל / עידו הלפרין

12.03.17

מהו פוטנציאל בנומרולוגיה? איך הפוטנציאל של האדם קשור לגורל האדם? מה התוצאה של ההגשמה או אי ההגשמה של הפוטנציאל? ומה היהדות אומרת על כל זה?

מעבר ליכולת של תורת הנומרולוגיה לראות את תכונות האדם, החולשות שלו והנטיות שלו, לנומרולוגיה יש את היכולת לראות את הפוטנציאל של האדם, ישנם נומרולוגים שיגדירו אותו "הגורל של האדם". 

 

מהו בעצם הפוטנציאל של האדם על פי הנומרולוגיה? את הפוטנציאל של האדם ניתן לגלות לאחר מספר של חישובים: חישוב הייעוד, הפסגות, האתגרים, הלקחים והמחזורים. על ידי צירוף כל הנתונים הללו ניתן לראות את פוטנציאל האדם, כל אדם יגשים את הפוטנציאל שלו על פי יכולתו ומגבלותיו, נניח שלאדם רשום בפוטנציאל עסק עצמאי, אז ישנה אפשרות שלאדם יהיה עסק קטן או עסק בינוני או עסק גדול או שבכלל לא יהיה לו עסק. ככל שהאדם יעבוד על עצמו יותר מבחינה רוחנית ומבחינה חומרית כך הסיכוי שיממש את הפוטנציאל שלו ברמה גבוהה יותר גדל. הבעיה העיקרית היא כאשר האדם לא מממש את הפוטנציאל שלו בכלל, אז בטווח הארוך הוא יכול לסבול מקשיים, חוסר סיפוק ותחושת החמצה.

 

הסיבה שישנם נומרולוגים שמגדירים את הפוטנציאל כגורל היא שדרך בדיקת הפוטנציאל ניתן לראות באופן כללי את קו הגורל של האדם, את מה שעליו לממש, אך המימוש או החוסר מימוש של הגורל תלוי באדם עצמו ובבחירותיו, על פי היהדות ככל שהאדם יבחר בחירות יותר מוסריות כלפי עצמו, כלפי הסביבה וכלפי האלוקים כך תסריט חייו יהיה בהתאם והסיכוי שהאדם יממש את הפוטנציאל שלו או קו הגורל הכללי שלו גדל. המשפט המפורסם "הכל צפוי והרשות נתונה" מבהיר את העניין, על פי היהדות האדם אינו יכול לשלוט בכמה ילדים יהיו לו? מתי יתחתן? מתי ימות? וכו' (הכל צפוי), אך הוא בהחלט יכול לשלוט בבחירותיו בין רע לטוב (הרשות נתונה), התסריט מלמעלה כל הזמן משתנה לפי המעשים של האדם, אך התסריטים תמיד יהיו מתאימים בצורה כזו או אחרת לקו הגורל הכללי, זאת אומרת שהמימוש השלילי או החיובי של המספרים בגורל או בפוטנציאל יהיו קשורים במידה רבה למעשיו של האדם.

 

מחישוב הפסגות במפה הנומרולוגית ניתן לראות איך כל תשע שנים ישנה משימה חדשה שעל האדם להגשים, המשימה היא בעצם הפוטנציאל או הגורל העיקרי לאותה תקופה. הפסגות מתחילות בין גיל 18 ל – 27 ומתחלפות כל תשע שנים, סה"כ ישנם 36 שנות גורל, זאת אומרת ארבע פסגות.

 

הפסגה הראשונה היא פסגת החיפוש - תקופה שבה האדם מחפש את עצמו. 
פסגה שנייה היא פסגת המציאה - התקופה שבה האדם מוצא את דרכו ומתחיל לממש את עצמו. 
פסגה שלישית היא פסגת היתד - התקופה שהאדם כולו בתוך המימוש העצמי שלו.
פסגה רביעית היא פסגת השיא - תקופה בה האדם בשיא דרכו ובה קוטף את הפירות על כל העמל שהשקיע בחייו.

 

חשוב לציין שההצלחה במימוש הפסגות כאמור תלויה באדם, אדם שלא מימש את הפוטנציאל שלו במשך חייו כשיגיע לפסגת השיא במקום קטיפת הפירות יחווה קשיים, בעיות בריאותיות, חסכים וחוסר סיפוק.

שם הכותב: עידו הלפרין
אודות הכותב: עידו הלפרין חוקר את תורת הנומרולוגיה ובעל ניסיון של מעל 12 שנים. בין היתר כותב בעיתונות בנושא הנומרולוגיה, מוכר בעולם הטלוויזיה, עורך קורסים והרצאות, עורך ייעוצים נומרולוגיים אישיים וטלפוניים ומוכר היטב ברשת ובמדיה החברתית וניתן למצוא ברשת מאמרים מקצועיים רבים שכתב.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©