שתף

קסם ההרחבה / תמר ברוש

20.02.19

תמיד רציתי שתהיה לי היכולת לעשות קסמים; לשמחתי פגשתי את עקרון ההרחבה של האור הלבן

 

כשקראתי את סדרת הספרים של הארי פוטר, לא יכולתי שלא להתמלא בקנאה עזה. תמיד רציתי שתהיה לי היכולת לעשות קסמים; לא להוציא ארנב מן הכובע או לנסר אדם לשניים – אחרי הכל מדובר בטכניקות של אחיזת עיניים. ממש רציתי את היכולת לשנות את המציאות שלי מרגע לרגע. לצערי נתקלתי במציאות שנראתה לי, הרבה פעמים, בלתי ניתנת לשינוי ולא היו באמתחתי קסמים כדי לשנות אותה - עד שפגשתי את טכניקת ההרחבה של האור הלבן.

קסם זה...  כשחושך מתגלה כאור

לכל אחד ישנה נקודת תורפה; חלק חלש יותר שעשוי להשפיע עלינו לרעה במצבים שונים. יש אנשים שמתקשים לקבל החלטות וכשמופעל עליהם לחץ הם מאבדים את היכולת לחשוב בבהירות. יש אנשים שנוטים לפחד מדברים ומרגישים משותקים מול מצבים שונים בחיים, ויש אנשים שנוטים לקחת את הכל ללב, ולהפוך את המציאות לדרמה רגשית סוערת וכך לאבד קשר אובייקטיבי עם המציאות לזמן מה. אני מסוג האנשים שנולדו עם רגישות גבוהה ועם מבנה שלוקח דברים קצת קשה, וכך מצאתי את עצמי במשך שנים במצבים שונים בחיים, מוצפת ברגשות קשים ועכורים שלא אפשרו לי לחשוב בבהירות או לפעול ביצירתיות בחיי. הכל הפך כבד וקשה, וחוויתי את החיים כמשהו מעיק ודחוס שאני צריכה להיאבק בו כדי לפלס את דרכי.

בכל פעם שמצבים הפעילו בתוכי רגשות כמו כאב ואובדן, כמו תחושת חוסר ערך פנימי וחוסר תקווה, הכל היה נראה בתוכי אבוד, וחשתי את עצמי נאבקת בחשיכה פנימית גדולה. הייתי בטוחה שאותה חשיכה היא משהו שאני חייבת להיאבק בו, להתנגד אליו ולהילחם בו בכל כוחי. כשפגשתי את טכניקת ההרחבה של האור הלבן, נדהמתי לגלות שאני טועה.

ההרחבה של האור הלבן היא כלי מתודי וקל לתפעול, אשר באופן עקרוני מתייחס לכל דבר במציאות כאל משהו שכולא בתוכו אור אלוהי שרק מחכה להתגלות. כך למשל כשהונחיתי להרחיב רגשות מהסוג של אובדן או חוסר ערך חשבתי כל מה שיקרה הוא שאני פשוט אשתחרר מהרגשות האלה וסוף סוף אפגוש את האור. מה שבפועל קרה הוא שבאמצעות ההרחבה של האובדן וחוסר הערך, אותה אנרגיה דחוסה של חשיכה פנימית הפכה בהדרגה לאור עד שהפכה לאושר עמוק וממלא כל. פתאום הבנתי שהחושך הוא אור, ושזאת רק תפישה לא נכונה בתוכי שחשבה שהחשיכה היא בעיה, טעות, משהו שצריך להיחלץ ממנו. זה שינה את כל מערכת היחסים שלי עם עצמי ועם החיים.

קסם זה...  כשאתה מגלה שמי שאתה באמת לא מוגבל ולא תלוי בנסיבות חיצוניות

מי מאתנו אוהב להרגיש תלוי או מוגבל? כולנו ניחנו באינסטינקט הבריא שיודע שלהיות עצמאיים וחופשיים שווה לתחושה של אושר. אבל ההתנסות הישירה של רובנו בחיים היא שאנחנו הרבה פעמים מוגבלים בכל מיני דרכים ותלויים בלא מעט גורמים ואנשים. כשהתחלתי לעבוד עם ההרחבה של האור הלבן חשתי את עצמי תלויה בלא מעט דברים כדי להרגיש מאושרת ומוגשמת. מן הצד האחד, תליתי את חווית האושר והסיפוק שלי בכל כך הרבה גורמים ומן הצד השני כעסתי על עצמי וניסיתי למרוד בתלות שאני יצרתי במו ידיי. כשהבאתי את תחושת התלות והמגבלה לתוך עקרון ההרחבה, שוב הופתעתי לגלות שכאשר התודעה באמת מתרחבת, כשתחושת העצמיות שלי הופכת מגרגר קטן לאוקיאנוס רחב של אור, אני לא מוגבלת ולא תלויה באמת. ונכון שזה לוקח זמן לחוויה הפנימית הזאת של חופש להפוך למציאות רגשית, תחושתית ומנטאלית, אבל ההתמדה בתרגול של ההרחבה פשוט אפשרה לי לראות שאין באמת מגבלות ושאני לא תלויה בשום דבר כדי להיות מאושרת.

קסם זה...  כשהלב הופך מלא ושלם, ואין צורך יותר להפעיל מניפולציות על החיים כדי לקבל אהבה ואישור

שנים ארוכות הסתובבתי בעולם עם התחושה של לב צמא ומשתוקק; לב שכמה לקבל אהבה, להרגיש תחושה של שייכות וחיבור, לב ששמח על כל טיפה של חום ואנושיות שהוצעו לו. הייתי חשופה למצבים של השפלה כי הייתי מוכנה להשלים עם הרבה כדי לחוות את המלאות בלב, אפילו אם זה היה רק לרגעים חולפים. ככל שעבר הזמן הבנתי שהדבר שהכי חשוב לי הוא להבין לעומק מה זאת אהבה, כזאת שלא צריכה לקבל דבר לעצמה אלא מעניקה ללא תנאי, מתוך שלמות ושמחה שעולה על גדותיה. הרגשתי אינטואיטיבית שלצד העובדה שאנחנו כבני אדם תמיד מקיימים מערכות חיים של תלות מסוימת ושל קבלה ונתינה, ישנו מצב פנימי של חוסר תלות רגשית, כזה שהוא למעשה כמו מקור נביעה של אהבה שיכולה להעניק לאחרים מעצמה ולא לקחת בדרכי מרמה או סחיטה דבר. כשפגשתי את עקרון ההרחבה, התחלתי להרחיב את תחושות החסך והריקנות שבלב, וגיליתי שוב ושוב מצב שבו הלב שלם ומלא עד אפס מקום, מצב שבו חוויתי את עצמי כמו האימא האוניברסאלית, כמו חיבוק ענק שיכול להחזיק את כל העולם בתוכו. אחרי שנים של סבל מתמשך וקושי רגשי גדול, הקסם של ההרחבה מאפשר ללב להיווכח שוב ושוב בגודלו האמיתי ולהפוך בהדרגה לכוח מעניק, יציב ואמין בתוכי.

אז אנחנו לא צריכים להיות הארי פוטר ובוודאי לא זקוקים לשרביט קסמים כדי לחולל שינוי עמוק במציאות הפנימית והחיצונית שלנו. אנחנו יכולים ללמוד להפעיל את הקסם האולטימטיבי שנמצא באמתחתנו – התודעה שלנו, ולגלות שהמציאות גמישה, אלסטית וחסרת מגבלה, כל זאת בעזרת טכניקת ההרחבה של האור הלבן.

מזמינה גם אותך להתנסות בקסם ההרחבה 

שם הכותב: תמר ברוש
אודות הכותב: ☼ על המנחה: תמר ברוש, מנחה מוסמכת בכירה לתהליכי העצמה וריפוי בשיטת ההרחבה של האור הלבן. מנחת קבוצות וסדנאות ומוסמכת להכשיר מטפלים בשיטת ההרחבה. כמו כן מורה בתחום של "פסיכולוגיית העוצמה", שיטה ליצירת עוצמה פנימית אמיתית ותהליכי התבגרות מואצים. במהלך עשר השנים האחרונות תמר משלבת בעבודתה אינטואיציה עמוקה, חמלה והבנה רוחנית ופסיכולוגית מקיפות כדי לעזור לאנשים להשיג ריפוי נפשי עמוק וצמיחה רוחנית. בעברה המקצועי הוכשרה ועבדה כעורכת דין בתחום האזרחי. בשנים האחרונות מתגוררת עם בעלה ובתה בברלין, גרמניה ומגיעה לישראל כדי להעביר סדנאות, לתת מפגשים אישיים ולהכשיר מנחים בשיטת ההרחבה.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©