שתף

בריאות ונצחיות / אפרת Remind לביא

17.01.16

בריאות ונצחיות כמו גוף ונפש הם מכלול אחד השוכן פוטנציאלית בתוכנו וניתן למודעות ומימוש.


שמש זוהרת מבעד לעננים של יום אפרפר והשדות ליד הבית קוראים לי לצאת לטיול, השמים נפתחים וההרים מתחילים לעטות גוון ירקרק של אחרי הגשם, הפלנטה עוטה פרווה חדשה ורכה המזינה את החיים. הנשמה שלי מודה לי על האוויר הפתוח ומתאזנת ומשתחררת מהפשטות של החיבור לאזור הטבעי השופע צמחייה וגדילה טבעית ורחוק מהקולות והתחושות של היישוב הצפוף.


אני מוצאת את עצמי מהרהרת עמוקות במקרה האחרון אשר איתו נפגשתי, אחרי שיחה ארוכה מתברר כי הוא שוב חולה. זאת לא הפעם הראשונה בה הוא מגיע אליי לעזרה וטיפול ובכול פעם שהוא מגיע מצבו הגופני הולך ומתדרדר. בכול פעם אנחנו כאילו מתחילים מהתחלה, מבררים דרך הבנות פסיכולוגיות מה מספרים לנו התסמינים של המחלה, בכול פעם הוא חש טוב יותר, אפילו מחלים לאיזה תקופה וחולפת עוד תקופת חיים והנה הוא שוב מגיע ומתלונן באוזניי על מחלה.

 

לפני שנים אחדות זאת הייתה החלמה ממחלה סופנית, עכשיו הופיעו תסמיני מחלה אחרת. הפעם לפתע אני קולטת כי בכול תקופה של טיפולים אני עוזרת לאדם הזה לשוב לחיים, והוא כהרגלו מתמודד יפה ואחרי תקופת התעסקות עם המחלה יש החלמה וריפוי והוא ממש במצב טוב יותר, ואז הוא שב וחוזר לתוך הדפוס הקיומי הרגיל, שב לעבודתו, עבודה בה הוא גם עוזר לאחרים, עבודה הממלאת את חייו בתחושת סיפוק, אבל תחושת הסיפוק שלו היא זמנית.


כעבור כמה זמן הנשמה שלו יוצאת מאיזון, מנסה להודיע לו כי הגיע הזמן לתת לה תשומת לב ולהעניק לרוח דברים חדשים, התבוננות עצמית ואזורי מחקר וגילוי. אחרי עוד איזה תקופת הזנחה בה הוא לא מקשיב להזהרות של הנשמה אשר מופיעות בדרך כלל כתסמינים חולפים, ואז הנשמה שלו או הנשמה של כל אחת ואחד מאיתנו, כבר לא רוצה יותר לחיות בתוך ההתעלמות הזאת והיא פשוט מארגנת מחלה.


בתקופת המחלה אנחנו רואים לפתע עד כמה ההתעסקויות היומיומיות שלנו הופכות להיות בעיננו פחותות וחסרות חשיבות מול ההתעסקות בבריאות הפנימית ובהחלמה הנפשית והגופנית. המחלה מייצרת סיכוי להחלמה ושוב אנחנו הולכים לחפש תשובות ולהתבונן פנימה, הנשמה והרוח מקבלות שוב מזון והקלה, וכאן המקום לשים לב אליהן ולזכור כי זה דורש תחזוקה של הזנה קבועה. הנשמה אמורה לקבל בריאות ואיזון ולאפשר לרוח פריחה והתמרה בצד השראה והתקדמות.


זה אמור להיות תהליך המשכי חזרתי ולא כזה שמתחיל ונפסק רק כאשר המערכת קורסת תחת משבר או מחלה. הנשמה שלנו צריכה אותנו כדי שניתן לנו מזון, לא רק מזון פיזי אלא גם מזון אשר אפשר לקרוא לו "רוחני", כזה מסוגי המזונות שהנשמה שלנו מגיעה מהם לשובע והרוח פורחת ומתמלאת השראה.


הנשמה שלנו היא המגינה והשומרת של רוח החיים ואם היא לא נמצאת באיזון ומקבלת בריאות ותוספי מזון רוחניים ביחד עם התעסקות קבועה בהתבוננות עצמית פנימית ופסיכולוגית, אז הנשמה קמלה והרוח לא מקבלת מאיתנו כלום, והיא לא יכולה לחיות בתוך גוף שלא משמש לה לפריחה והשראה, וזה הזמן בו הנשמה שלנו מתחילה להודיע לנו מה דעתה בעזרתה של מחלה, אם אנחנו לא מקשיבים להודעות הקטנות ולרמזים אז היא יכולה להגדיל את זה למחלות קשות.


הדרך לה הנשמה זקוקה הינה אספקת מזון רוחני קבועה וחיפוש מתמיד אחר מזונות חדשים. כדי שהרוח תוכל לפרוח ולהתחבר למקור שלה אשר הוא מחובר לעולמות אחרים ולא כאלה שיש בהם רק עבודה ובית וקרובים אחרים, אלא לעולמות הזוהרים בנצחיות התמידית ואשר נמצאים נוכחים כדי שנשים לב ונקשיב.

שם הכותב: אפרת Remind לביא
אודות הכותב: מטפלת ומנחה סדנאות בהתבוננות עצמית והתפתחות רוחנית בארץ קסם בראש-פנה ובמקומות אחרים.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©