שתף

הוא לא רוצה סקס / לימור בנדל

18.11.18

"לימור הוא לא רוצה לשכב איתי. לא היה לנו סקס כבר חצי שנה". הגיעו אלי ליעוץ.


הוא בן 42, נראה מצויין. ספורטאי, שרירי, עיניים ירוקות ושיער שחור. היא צעירה ממנו ב 8 שנים, יפהפייה, סקסית שרואים שהיא מחוברת לגוף שלה ומרגישה טוב איתו לפי צורת הלבוש המרשימה שלה. איך שהם מתישבים אחרי שאמרתי שלום היא מיד פולטת את המשפט הזה.

אחרי שיחה משותפת איתם, היא מבקשת לצאת מהחדר שאדבר רק איתו לבד. אולי יש לו משהו לספר לי בסוד. אני מסכימה והיא יוצאת. ברור קצר מולו, האם איתה אין לו חשק מיני ועם אחרות כן - מסתבר שממש לא. מין לא מעניין אותו. זה לא בראש שלו. הוא לא חושב על זה בכלל. הוא מעדיף להתאמן בחדר כושר מאשר לעשות סקס. אין לו דחף מיני בכלל. זה גם מאוד פוגע בו שהיא כל הזמן לוחצת עליו לקיים איתה יחסי מין. הוא מספר שזה פוגע לו בגבריות כל פעם שהוא מאכזב אותה. כואב לו לדחות אותה. הוא ממש נמצא במצוקה מול הצורך המיני שלה ולא יודע כבר מה לעשות עם הלחץ שלה לסקס.


הודות למוסכמות חברתיות כי זהו "תפקידו" של הגבר, החברה מצפה ממנו להיות מיני, לעיתים גברים שלא מעוניינים לקיים יחסי מין ייראו כלפי חוץ כפגומים, מקולקלים, תימהוניים ולא מתפקדים מינית. ישנם גברים שסקס באמת לא מעניין אותם. הם ירצו להיות בתוך קשר המבוסס על זוגיות אוהבת אבל הצורך שלהם לקיים יחסי מין לא קיים. הם אף יגדילו לעשות ויקיימו יחסי מין רק כדי שבת זוגם לא תסיים את הקשר. קבוצה נדירה זו של גברים (כ – 1% מהאוכלוסייה עפ"י מחקרים) נקראים: א – מיניים.

 

תופעת ה א-מיניות מוגדרת כמצב של אדם חסר מוטיבציה מינית, אדם שאינו רוצה לקיים יחסי מין. יש הרבה צורות ל א-מיניות. יש תופעה של העדר חשק מיני מוחלט, כולל אי צורך לאונן. במקרים אחרים יש אוננות בלי פנטזיות מיניות. לפעמים יש פנטזיות מיניות ואפילו משיכה מינית הטרוסקסואלית או הומוסקסואלית או ביסקסואלית. אבל המשיכה המינית היא נמוכה ולא גורמת לאדם לרצות לקיים יחסי מין. גם הצורך בקשר רגשי זוגי משתנה. חלק מהא-מיניים מעוניינים בזוגיות, אצל חלק הצורך נמוך ואצל חלק לא קיים בכלל. ישנם גברים שתופעה זו משתנה ויש להם תקופות של א – מיניות אחרי תקופות מיניות.

מהן 5 הסיבות העיקריות שגברים נמנעים מסקס:

מצב נפשי ירוד וטרדות היום-יום: טיפול בילדים, עבודה שוחקת, שעות נוספות רבות בעבודה, תקופת בחינות, מצב כלכלי קשה, מיתון שמשפיע על תזרים המזומנים, לחצים בעבודה ובבית, משבר בזוגיות, משבר הורות, גרושים, פיטורים, טראומה בריאותית אישית ומשפחתית (מוות במשפחה, חלילה). סיבות כאלו ואחרות יכולות לגרום לגבר לעייפות מרובה, לחצים, תשישות נפשית וחוסר פניות או רצון לקיים יחסי מין. האגו שלו לעיתים יכול להיפגע, לדוגמא באם הגבר פוטר, מחפש עבודה ולא מוצא והאישה שלו היא המפרנסת היחידה. גבר במקרים כאלה יכול להיכנס לדיכאון קל, להתכנס בעצמו ולא לרצות לבוא במגע אינטימי עם בת זוגו. במצב כזה גבר יראה סקס כמטלה שדורשת המון אנרגיה, מעייפת ומייסרת ובנוסף אם מטלה זו תבוא יחד עם חוסר שיתוף פעולה של האישה ורק עם הרצון שלה שהוא יביא אותה לסיפוק ועוד בסוף היא תצא לא מרוצה – אז הוא לא יכניס את עצמו למצב הזה מראש.

גיל המעבר אצל גברים – אנדרופאוזה: בערך באמצע שנות ה-40 לחייו סרט החיים מתחיל לעבור בראשו של הגבר. הוא נכנס לדכדוך ומתחיל לחשוב מה הוא הספיק בחייו עד כה ולאן הוא הגיע. מבוהל מההזדקנות הקרבה, מהאפשרות לאימפוטנציה, מקומות של חוסר סיפוק וחוסר הגשמה מתחילים לצוץ ולערער את חיי היום-יום. החיים נראים לא מאתגרים, לא מעניינים.. בלי שום סערות. בתקופה זו הגבר סובל מחוסר שינה ומירידה בחשק ובתפקוד המיני. הפניה מאנדוקרינולוג ובדיקה קלה של הדם תראה על רמת טסטוסטרון נמוכה מהנורמה. אבחון קל יעיד על "תסמונת גיל המעבר בגברים". ישנם גברים שיתכחשו לכל הנתונים ויתעלמו מהסימפטומים וישנם גם כאלו ש "יסתתרו בארון" בגלל בושה ובורות ולא יטפלו בבעיה. חלק מהגברים אף ישכילו להאשים את הזוגיות במשבר שהם עוברים ויפרקו זוגיות מאושרת של 20-30 שנה. גבר בטוח בעצמו יטפל בסימפטומים שמביאה התסמונת ויתמודד איתה, ואילו אחרים יבחרו לבצע שינויים בחיים כגון: גרושים, שינוי מקום עבודה, בגידות, הליכה תדירה לחדר כושר, עיסוק בתחביבים ועוד. ישנו טיפול הורמונלי שמאפשר קבלת הורמון טסטוסטרון מבחוץ.

חוסר משיכה מינית: בזוגיות ארוכת שנים גברים נשואים רבים מתארים מצב בו המשיכה המינית שלהם והתשוקה לבת זוגם יורדת עם הזמן. משיחות עם גברים הם ציינו שקורה מצב בו האישה שאיתם מזניחה את המראה שלה, שכל כך משך אותם אליה בתחילת ההכרות שלהם. האישה מתמסרת לאמהות שלה ולא אכפת לה יותר מעצמה. היא לא אוהבת את עצמה יותר, לא מפרגנת לעצמה ולעולם הפרטי שלה. הם מתארים מקרים של קרירות מינית וחוסר רצון שלה ליצירת קירבה ואינטימיות ביניהם. התנהלות כזו בין בני הזוג יוצרת מקום למתחים ומריבות ויחד עם זאת לחוסר משיכה. כאשר אין תשוקה אין רצון להתקרב ולקיים עימה יחסי מין .

שפיכה מהירה ובעיות זיקפה (חרדת ביצוע): חלק מהגברים לעיתים נתקלים בקשיי תפקוד כמו שפיכה מהירה או זיקפה חלשה. גבר כזה, לצערי, חש כי גבריותו נלקחה ממנו, פגוע אגו, מרגיש מושפל לצד בת הזוג הלא מסופקת ונכנס לחרדת ביצוע. הוא חרד שמה תתאכזב ממנו שוב, חרד מתגובות לא מפרגנות שלה, חרד ליצר שוב ושוב מרחב של תסכול בסקס. בפעם הבאה יתכן ובכלל לא יוכל לתפקד עקב חשש שיגמור מהר או לא יעמוד לו שוב ולכן – יימנע מ"כאב" . במקרים כאלו הגבר לא יזום קיום יחסים עם האישה שאיתו ואף יימנע ברגע שהיא תציע בתרוצים ש"כואב לי הראש". כן, היוצרות יתהפכו.

 

אישה מסרסת: ישנן בנות זוג שמהוות איום על הגברים שלהם. לעיתים אישה יכולה "לסרס" את הגבר שלה במשפטים שגורמים לו להרגיש לא גברי ומושפל. אישה שיפוטית שכזו יכולה להרוס לו את הרצון לקיים איתה יחסי מין. הביקורת יכולה להיות גם במהלך היום על הקשר שלהם, תלונות על ההתנהלות שלו בבית או עם הילדים והמון מירמור מאיך שהוא מתנהג. ישנן נשים שאפילו משפילות את הגבר, מעירות לו הערות נבזיות במכוון לגבי חוסר הסיפוק המיני שלהן. אישה כזו תאשים את הגבר שלה שבגללו היא לא גומרת. תגיד לו שהוא בכלל לא יודע מה עושה לה טוב ותעיר לו שוב ושוב בסקס ולאחריו.. חשק לסקס איתה – זה בטוח לא עושה לו.

חשוב מאוד לדעת , גברים שלא קיימו יחסי מין תקופה ארוכה, החשק המיני שלהם יורד ועימו גם התיפקוד המיני. אמרו חכמנו "המרעיבו משביעו והמשביעו מרעיבו". כדי לעורר מחדש את הרעב המיני ולעורר חזרה את החשק יש להתחבר למהות האתגר העומד מולנו ולצמוח ממנו יחד בהתאם. לכל סיבה שציינתי יש טיפול. מוזמנים לפנות אלי ולשנות את איכות החיים שלכם – כן, זה אפשרי!

שם הכותב: לימור בנדל
אודות הכותב: סקסולוגית הוליסטית מנחת ערבי רווקות וערבי חברה למבוגרים
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©