שתף

סוף מעשה במחשבה תחילה / פריידי מרגלית

25.06.17

האם המציאות היא דמיון?
או שמא אנחנו יוצרים את המציאות בה אנחנו חיים?

במהלך השנים שאני חיה ונושמת את "מרחב מודעות" אחת השאלות שלעיתים הופכת לתלונה של ממש היא איך ייתכן שאנחנו אלה שיוצרים את מציאות חיינו? רוב השואלים הם כמובן אותם אנשים שבכל ליבם היו רוצים לחוות ולחיות במציאות אחרת. טובה קלה ואוהבת יותר.

ומה אומרת המלכה הלבנה?

אליס: ”אין טעם לנסות, אי אפשר להאמין בדברים בלתי אפשריים.”

המלכה הלבנה: “פשוט אין לך הרבה ניסיון. כשהייתי בגילך, התאמנתי בזה חצי שעה כל יום. לפעמים הצלחתי להאמין בשישה דברים בלתי אפשריים עד ארוחת הבוקר.” (לואיס קרול/ מבעד למראה ומה אליס מצאה שם)


מה שקורה במציאות הפנימית שלנו – הוא שהופך למציאות החיצונית

במיוחד בשביל הספקנים שבינכם אני רוצה להסביר. פיזיקת הקוואנטים מספקת הסבר מדעי ומדויק: בסקירת המח ב- EEG, נגלה שכאשר אנחנו מסתכלים על אובייקט כלשהו- אזורים מסוימים במח מוארים. אם נעצום עיניים ונתבקש לדמיין את אותו אובייקט – למרבה ההפתעה אותם אזורים במח יוארו.

אם כך מי זה שבאמת רואה? המח? או העיניים?

והתשובה היא שהמח לא יודע את ההבדל בין ראיה לדמיון. מדובר באותה פעילות נוירונית. יתרה מכך, אנחנו רואים רק את מה שאנחנו יכולים לדמיין, ברמה הטכנית העיניים שלנו רואות רק אחרי השתקפות מתוך הזיכרון (כולנו מכירים את התופעה שאחרי שרכשנו אוטו חדש , למרות שהיינו משוכנעים שזו מחשבה מקורית שלנו, אנחנו מופתעים לגלות שהכבישים מוצפים באותו דגם, אפילו באותו הצבע…).

אני, בדיוק כמו המלכה הלבנה, מאמינה שמוחנו אינו אלא מחשב משוכלל, ליתר דיוק גאוני, המייצר רגע רגע את המציאות. הכל מתחיל ונגמר במציאות הפנימית שלנו.

איינשטיין האמין שדרך החשיבה שלנו יוצרת בעיות שאינן ניתנות לפיתרון באמצעות אותו אופן חשיבה, לכן הוא נעזר רבות בדימיון. הוא ממש ראה את עצמו בעיני רוחו רוכב על
קרן אור.


מדוע ליצור מציאות נשמע בלתי אפשרי? גדול על יכולותיכם?
לא הגיוני?

תלמידים רבים ב"מרחב מודעות" בינהם חוקרים ורופאים, צורכים הוכחות, רצוי מדעיות… רצוי עם מלא אישורים מחקרים ונוסחאות. מבחינתם מה שאי אפשר לראות – לא קיים.

אך כיצד נוכל לראות את הבלתי ידוע? לא רק שזה נטול הגיון זה גם דורש לחיות בסוג מסוים של אשליה ואם יש משהו רובנו לא סובלים זה אשליות!

אלא שאם אנחנו רוצים לפתור את הבעיות שמכבידות עלינו, או אפילו "סתם" לשדרג את חיינו נאלץ כולנו להקשיב לאינשטיין ולהעזר בעולם הדמיון.

כל דבר שאנחנו יוצרים – מתחיל בתמונה ויזואלית בדמיוננו. כולנו התנסינו בדמיון סיטואציות שחורות, ידענו שנפספס את האוטובוס או נכשל במבחן… בעצם הדמיון
והמחשבה על כך שידרנו למוחנו כי אנחנו מצפים שאלו הדברים שיקרו ולמעשה בראנו מציאות… שלילית.

זו גם הסיבה שאנחנו חוזרים ומשחזרים דפוסים (שליליים) מוכרים לנו – זוגיות לא בונה, מקום עבודה לא מספק וכו’.

אם נוותר על העיסוק בגרוע מכל ובמקום זאת נצפה לטוב ביותר, אני יכולה להבטיח לכם שהטוב ביותר אכן יקרה. “בין אם אתה חושב שתצליח או תיכשל – אתה צודק!”

נסו לדמיין איך אתם עונים לשיחת הטלפון בה מודיעים לכם שהתקבלתם לעבודה בה חשקה נפשכם, דמיינו את אהוב או אהובת לבכם...

ואיך כל הטוב הזה קורה בפועל?
תת המודע שלנו מקבל ומתרגם לעשייה – כל אמונה שנבחר לאמץ. כאשר אנו עסוקים במחשבה שלילית (אשמה, רחמים עצמיים וכדו’) תת המודע שלנו משדר זאת בשדה האלקטרומגנטי (עליו ארחיב במאמר נפרד).כך למעשה אנחנו משדרים את ה"דמיון" על גבי מסך המציאות ובכך בוראים, מחוללים אותם.

אם נהיה עסוקים בלקטר על חיי סבל ובדידות – סביר להניח שזה מה שיקרה. אם הילד הקטן שבתוכנו רגיל להיות דחוי, הוא לא יידע לשאוף או לחולל למשהו אחר .

גילוי נאות: זה לא פשוט בכלל להתחיל בשינוי אמונות פתאום באמצע החיים. אולם שינוי עמוק ויסודי במערכת האמונות התת מודעות ישנה בצורה מהירה ומהותית את תסריט חיינו.

סוף מעשה במחשבה תחילה” –האם חשבתם לעומק על המשפט העתיק הזה?
החוויות החיצוניות, משמע המציאות בה אנו חיים, הן תוצאות של מחשבות ותחושות פנימיות. כך שאם נצליח לשנות את הלך המחשבה- נצליח לשנות את חיינו.
המטא פסיכולוגיה מאמינה במחקר תמידי של תת המודע, ובאמצעות טכנולוגיות לשימוש עצמי (כן כן, אנחנו המטפלים הכי טובים של עצמנו) מאפשרת הטמעה של תסריטים חדשים שמהר מאד הופכים למציאות חיים

שם הכותב: פריידי מרגלית
אודות הכותב: פריידי מרגלית, מייסדת שיטת מטא פסיכולוגיה – הפסיכולוגיה של התודעה
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©