שתף

לאן לטייל בשבוע הקרוב? / טיולים ואגדות

15.07.16

טיולים בכל רחבי הארץ עם עמותת טיולים ואגדות מומלץ בחום 


שישי-חמישי 2-8/9:
טיול טבע מדהים בצפון איטליה - דולומיטים

נצא בטיול מאורגן לאחד המקומות היפים בעולם! נטייל במסלולי טבע מדהימים ומרתקים בצפון איטליה - הדולומיטים, נחזה בפסגות המשוננות וגם נעלה אליהן ולא נפסח על הפסגה הכי גבוהה באיטליה - הר המרמולדה!
טיול טבע עם יופי עוצר נשימה, מסלולים ברמות קושי שונות ורכבלים שיקחו אותנו לאורך קילומטים של נוף יפהפה :-)

חמישי 21/7:
קבוצת הצעירים בטיול ליל ירח מלא! מנזר המרסבא ובקעת הורקניה
ירח מלא, רק אתם והשועלים צועדים בשבילי החווארים במדבר יהודה, רחוק מכל מקום ישוב.
בקעת הורקניה, מקום שרק שריונרים מכירים מקרוב, שרידי ארמונות, מבצרים ואמות מים מתקופת המלכים החשמונאיים, ובקצה הבקעה תצפית לאור ירח על המנזר הכי יפה בישראל: המרסבא.
מיועד למיטיבי לכת מקבוצת הצעירים בין הגילאים 20-38 בלבד! לסיום קומזיץ משותף ומדורה :-)

שישי 22/7:
חוג אוהבי הטבע בטיול ליל ירח מלא לחווארי מצדה!

בין מצדה לים המלח משתרע משטח גדול ולבן של סלע חוואר הלשון, שהמים והרוח עיצבו בו נקיקים סדקים שונים... אנחנו נטייל לנו בחשיכה לאור הירח המלא ונסתובב במסלול העובר בגן משחקים ענקי וקסום שהקים הטבע :-)

שישי 22/7:
מיטיבי לכת בטיול בחוף ניצנים - הרפתקאה בחולות!

בשעות הערב והלילה החולות החמים מתעוררים לחיים... נעקוב אחר עקבות בעלי החיים שזהו ביתם, ננסה להבין על סמך העקבות מי שותף לנו לטיול ו"בביתו" של מי אנחנו מתארחים.
נכיר את הצומח האופייני לאזור והדרך של הצמחים להתמודד עם אזור מחייה קשה כמו דיונות החול והכי חשוב... נשתולל ונתגלגל על הדיונה הרכה!
טיול מדליק עם תצפיות כוכבים, סיפורי לילה, רק החולות ואנחנו!

שישי 22/7:
טיול בוקר - אגדות רמלה - המגדל הלבן, הכנסיות של נפוליון, שייט מתחת לאדמה, קניות בשוק ערבי תוסס, מדריך מקומי האם ידעתם שאנשי לוד השכנה ניסו פעם לגנוב את המגדל הלבן שבתמונה בעזרת חבלים מיוחדים שנתנה להם המכשפה?  האם ידעתם שמתחת לעיר יש אולם קשתות עתיק ומלא מים ובו ניתן לשוט בסירות? האם סיפרו לכם שברמלה נפוליון התרגז על המואזין שצרח להשכים את המתפללים וירה בו? שברמלה יש שוק ערבי תוסס? האם אמרו לכם כי ברמלה מצאו ועדיין מוחבאים אוצרות עתיקים ומטבעות זהב מכל תקופה בהיסטוריה הישראלית? לא ידעתם? לא נורא - אז בואו לטייל איתנו ברמלה - טיול מקסים וקרוב לבית

שבת 23/7:
סודות הגליל - טיול מרתק לפסיפס הגלילי: טבע, אנשים, ניחוחות

טיול לפסיפס של ישובים ואתרים שבמרכז הגליל העליון, כולל כפר אמנים יהודי – כליל, תרשיחא שבה יש בליל רב של דתות ועדות ושוק שבת לקינוח. כפר ערבי-דרוזי בעל היסטוריה יהודית מופלאה – פקיעין, ישוב עירוני קהילתי במרכזו של חבל תפן – כפר ורדים בו נטייל ב"שביל נורמן" ועוד... טיול מרתק ומגוון בגליל: טיפוסים גליליים ואגדות

שבת 23/7:
טיול בין הכרמל לעמק יזרעאל: נופים, אנשים, טעמים
יש הרבה דברים משותפים בין הכרמל לבין עמק יזרעאל... הידעתם כי מרבית המושבות בהן תמך הברון רוטשילד נקראות על שם בני משפחתו? בטיולנו זה, נבקר בכמה מהן.
נתחיל בביקור בגני הברון ונגיע רגלית לעין צור, נביעה טבעית ופינת חמד. משם נמשיך אל המושבה זכרון יעקב ואל בת שלמה. נסייר במושבה ונשמע את סיפורה ולקינוח נבקר אצל מגבן הגבינות המקומי.
נסייר במושבה בית לחם הגלילית וננסה להתחקות מעט אחר מקימיה הטמפלרים וכמובן לא נוותר על תצפית מדהימה על עמק יזרעאל :-)

שבת 23/7:
שביל ישראל באצבע הגליל ממנרה לתל-חי ומגלשות לקינוח

שביל ישראל חייב לכלול כמה אקסטרות מחוץ לשביל, כמה שבילי הרים מיותרים לטפס בהם, כמה מערות לחקור, כמה מדרונות להתגלגל ולקינוח מגלשות הרים מהירות...
זהו הקטע השני של שביל ישראל, מתל חי אל צוק מנרה בשיא פריחת הסתיו, נופי אצבע הגליל וכל החבר'ה של קבוצת מיטיבי הלכת שלנו. טיולים ואגדות לוקחת אתכם לטרק המדהים של "שביל ישראל" מדן ועד אילת בארץ ישראל, בכל פעם קטע מקסים אחר!

שבת 23/7:
טיול כייפי ורטוב לדרום הגולן והמג'רסה

רמת הגולן היא אחד מהאזורים הכי יפים בארץ לטייל בהם! אנחנו נצא לטיול כייפי ורטוב בדרום הרמה :-) נבקר במצפור גשר אל חמה אשר נחנך לאחרונה. משם נעלה לרמת הגולן וניסע דרך ציר המפלים למצפור אום אל קנטיר, ממנו נרד לבית כנסת משוחזר ומעיין הפורץ מצלע ההר. ונסיים את הטיול בהליכה רטובה וכייפית וגם הפסקת צהריים במג'רסה!
איסופים: אשדוד, עד הלום, גדרה, ביל"ו, רחובות, נס ציונה, ראשל"צ, גלילות וצפונה..

שבת 23/7:
קבוצת חיפה והצפון בטיול לנחל דן וארץ פלגי המים
טיול קריר ליום קיץ חם: במימיו הצוננים של נחל הדן ובמסלול שרובו מוצל. בואו לגלות ארץ לא נודעת: אנחנו נטייל בשניים מפלגי הדן. בתוך המים ובתוך הסבך, במסלולים שלא מטיילים בהם בדרך כלל...
בדרך נראה מטעים שופעים שמגדלים החקלאים חברי הקיבוצים והמושבים באזור, חיים שלמים במים ולידם: סרטנים, שחריר הנחלים, שפיריות בשלל צבעים ופורלים שהצליחו להתחמק מייעודם לצלחת :)
איסופים: גלילות, כפר שמריהו, נתניה, חדרה חיפה וקריות

מוצ"ש 23/7:
מסיבה והופעה איטלקית! החל משירי סאן רמו, ארויזיון וכל להיטי איטליה היפה והרומנטית

חגיגה איטלקית שלמה! הופעה מדליקה של הזמר ולנטינו ומסיבה - להיטים באיטלקית מאז סאן- רמו, אירויזיון ועד היום... זהו ערב בסדרת מסיבות "מוזיקה בטעמים מהעולם" והפעם עם להיטי איטליה הרומנטית וברצף מסיבת ריקודים כמו בארץ המגף.
כרטיסים מוזלים רק 50 ש"ח כאן ובטלפון 052-2752217
חדש ! מלבד השולחנות לזוגות ולקבוצות הוספנו שולחן גדול לפנויים/ות כדי שתשבו יחד, תשירו תרקדו ואולי תכירו...

חמישי ערב 28/7:
מסע קולינרי בבני-ברק בעקבות האוכל היהודי האותנטי

נצא לסיור בין סיפורי הקמתה של בני ברק, דרך ישיבות, המנהגים המיוחדים, הלך הרוח וסוג החשיבה המיוחד לחרדים, הפשקווילים, ישיבות ידועות, האנשים, הכל כל כך רחוק מתל אביב...
נעבור ברחובות ובמבואות העיר ונתחקה אחר האוכל הייחודי שמוגש על השולחן היהודי, בשבתות, בעתות חג ובאירועים משמחים...

לפרטים נוספים - לחצו כאן / או 03-6818776

שם הכותב: מני נחמן
אודות הכותב: עיתונאי, פיראט, וממציא אגדות :) טייל בנשמתו ומכיר כל שביל, הר ואבן בארץ ישראל. מאמין במדינה ואוהב אותה דרך הרגליים. מארגן טיולים ומפגשי שירה עברית ללא תשלום, ומתוך אמונה שבדרך זאת יחבר אנשים לישראליות החיובית, לערכים כמו אהבת הארץ, חיוך ונתינה ללא תמורה.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©