שתף

לאן לטייל בשבוע הקרוב? / החברה להגנת הטבע

07.08.16

הטיולים של החברה להגנת הטבע לסוף השבוע הקרוב


צלול וצונן בגליל 
11/08/2016, יום חמישי

עין חרדלית הוא אחד המקטעים היפים והקסומים שבנחל כזיב. המים שבו צלולים וצוננים, עצי הדולב ענקיים ומרשימים, עצי התאנה נותנים את צילם וריחם, והמחזה היפיפה הזה פשוט מרחיב את הלב. ניפגש בחניון שיירת יחיעם, נשמע את סיפורו של המקום ונמשיך לכיוון "פנינת הטבע", לטיול וטבילה מרעננת. נסיים בתצפית מפארק גורן על מבצר המונפורט ועל הנחל.


חוף דור לקראת שקיעה 
12/08/2016, יום שישי
בין החוף לים התכול, מסתתרים סודות המהווים את ההשראה לפיתוחים מדעים מתקדמים ביותר. מחול לזכוכית - נבין מה ההבדל בין הזכוכית של בקבוק היין ובין החלונות הזכוכית החכמים המתקדמים בעולם, המשנים את צבעם בהתאם לעונות השנה וטמפרטורת הסביבה, אשר פותחו בהשראת הטבע. מהצדפות והחלזונות נקבל השראה לפיתוחים מתקדמים בתחום הרפואה והרובוטיקה. טיול אחר צהרים מסקרן ונינוח בעקבות תרבויות קדומות ופיתוחים בחזית המדע, באחד מחופיו היפים של הים התיכון, חוף דור וסביבתו. בהדרכת חווה שרגא.

 

גשם של מטאורים על כדור הארץ 
12/08/2016, יום שישי - שבת

כמדי שנה, ב - 12-13 לאוגוסט, פוגש כדור הארץ את שאריות כוכב השביט סוויפט טאטל, מפגש זה מביא גשם של מטאורים על כדור הארץ. אתם מוזמנים להר הנגב, לצפות בכוכבים רחוקים, גלקסיות וערפיליות. נצפה בכוכבי הלכת של מערכת השמש, שבתאי ומאדים ובמכתשי הירח. נביט בשמש בטרם שקיעתה, נכיר את גרמי השמיים ואת סיפורי המיתולוגיה ונקנח בתה ובסיפורים מסביב למדורה. במהלך הערב יתקיימו הרצאות תחת כיפת השמיים, תצפיות מונחות לייזר ותצפיות בעזרת טלסקופים משוכללים. מי שרוצה, יכול פשוט לשכב על הגב ולהביע משאלה עם כוכב נופל. למחרת, נצא לטייל באתרים במכתש רמון, נבקר בערוץ החולות הצבעוניים והמנסרה ונחפש עקבות בע"ח ומים בעין סהרונים. על בסיס פנסיון מלא. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב של החברה להגנת הטבע.


ציידי הנחשים - חיווייאים בשפלה 
12/08/2016, יום שישי

סיור בעקבות אחד הדורסים המרשימים בישראל, חיווייאי הנחשים. בסיור נבקר בשטחים חקלאיים בשפלה ונצפה בעיטי הנחשים, החיווייאים למדו לעקוב אחרי כלים חקלאיים בכדי להשיג ארוחה קלה. בימים בהם מתקיים חריש, ניתן לצפות בעשרות חיווייאים בשדות במופעי ציד מרהיבים. בסיור נצפה בדורסים נוספים כגון עקב עיטי, בזים ואולי דאה שחורת כתף היפה והנדירה. בנוסף, נצפה בציפורי שיר מעניינות כגון שרקרקים, כחלים, חנקנים, חמריה ועוד. בהדרכת המרכז הישראלי לצפרות של החברה להגנת הטבע.


לרגל חג האהבה - אהבות, בגידות ואגדות ירושלמיות 
13/08/2016, יום שבת

דמויות נסתרות מן העבר לובשות צורה לנגד עינינו, יצירות פרי עטן של הנשים היוצרות בליווי שירים מרגשים ברחוב הנביאים בירושלים. בין הנשים המיוחדות: אוגוסטה, שאביה היה זייפן מוכשר... עד שהתאבד. אליזבטה הנסיכה הרוסית, "שתארח" אותנו במלון האצילים הרוסי. מיס לנדאו, המנהלת האגדית של בית הספר אולינה דה רוטשילד לבנות. רחל ינאית, שחלקה חדר עם בן - צבי ואירה יאן – אהובתו של ביאליק וציירת ענקית בזכות עצמה. בכנסיית "הר גן עדן" ניכנס אל עולמן של המלכות האתיופיות – ממלכת שבא האגדית ועד תאיטו הקיסרית. ליד בית אליעזר בן יהודה, נפגוש את אשתו השנייה, היצירתית הסופרת חמדה בן - יהודה, אנה טיכו וסיפור חייה המרגש ועוד ועוד. בהדרכת טלי בצלאל.


גרפיטי בדרום ת"א 
13/08/2016, יום שבת
גרפיטי הוא ונדליזם, או אומנות רחוב? היכן עובר הגבול בין השניים? נטייל "במוזיאון הפתוח" שברחובות דרום ת"א, נבקר במושבה הגרמנית ובמושבה האמריקאית ונסיים בפלורנטין. נפקח עיניים למראות שלעיתים קרובות אנו חולפים על פניהם, ללא שימת לב. בהדרכת שילה דביר.

החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il.


שם הכותב: החברה להגנת הטבע
אודות הכותב: הארגון הסביבתי הגדול והוותיק בישראל ואחד הוותיקים
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©