שתף

התנסות בדרך לנצחיות / אפרת לביא

25.06.18

שוב ושוב יש את מפגש של החיים עם כל מיני אפשרויות והזדמנויות, דלתות שנפתחות ושבילים שנפרשים. ואותנו, מתקשים ללכת בשבילים ולעבור את הדלתות, לא תמיד זוכרים להגיד לעצמנו "אלו אשר לא מנסים ומתנסים לא מצליחים" !


דרך החיים היא מעבדת ניסיונות משונה, בכול יום, בכול אפשרות, בכול רגע, אנחנו נמצאים במעבדה הססגונית ויכולים להתנסות בדרך המאפשרת לחוות, להיות, לקחת חלק, לשים לב, לאינספור ההתנסויות האפשריות המובילות אותנו לגלות, למצוא, ללמוד ולחוות.


כבני אדם המחונכים בתרבות בעלת אפיון שמרני יש לנו מעצורים ברורים, חלקים בתוכנו שרוצים לדעת את התוצאות מראש, חלקים מהססים, מפחדים להתנסות ורוצים לדעת מראש את התוצאות. זוהי המחלקה המונעת שמספרת לנו חזור והלוך...מדוע לא כדאי לנו בכלל להתנסות, המחלקה הזאת מעדיפה אותנו קפואים בעמדותינו, מבוצרים בפחדינו ובעיקר לא נותנת הרבה סיכוי להתקדמות ולשינוי.


ושוב, מגיעות ההזדמנויות להתנסויות חדשות, בכול בוקר בזריחתה של שמש המאירה יום חדש ניתנת לנו הזדמנות חדשה לגלות ולהתנסות במעבדת הניסיונות המופלאה של החיים היכן ששבילים חדשים בכול רגע נפתחים וחלונות לנופים בלתי מוכרים שיכולים להיראות על-ידינו פשוט כי החלטנו לתת לחיינו להיות חלק בלתי נפרד מהניסיון הזה שניתן לנו בכול רגע, להיות יכולים להתבונן מהיכן אנחנו מגיבים? ברגע זה בו אנחנו נושמים ומה בתוכנו חוסם ועוצר ומה מאפשר לניסיון להתקיים?


מישהי התקשרה אליי וביקשה איזו פעילות יצירה מהסוג הרוחני, והשבתי: "בימים אלו אין לי סטודיו, הוא בשיפוצים". אבל היא התעקשה כי זה ליום ההולדת של אחותה הנמצאת בתהליך החלמה ממחלה קשה, משהו אמר לי להתנסות בזה, ואמרתי לה שזה אפשרי אצלי בבית, יחד עם זה הגיעו דברים רבים ומיוחדים, האישה המחלימה הייתה בדיוק מישהי שהייתי צריכה לפגוש מכול מיני זוויות של החיים, ההתנסות הייתה נהדרת ויצרנו יחד בהנאה מרובה ועם כל הצבעים אשר נותרו על הפלטה עוד יצרתי אחר כך יצירה קסומה נוספת וכל החוויה הייתה מקדמת ומאפשרת בהרבה דרכים.


אבל קודם כל משהו בי אמר "אין לי בכלל סטודיו כרגע" ה-'משהו' הזה בתוכנו אשר פעמים רבות קודם כל הוא מתנגד. ה-'משהו' הזה שלא לימדו אותו להתמודד עם ההתנסויות שמגיעות, ואכן, את זה אנחנו צריכים לזכור לעשות כי בדרך לנצחיות אנחנו בהתנסות, כל התנסות מייצרת התקדמות והמאבק במחלקה שלא אוהבת ניסיונות חדשים מאפשר לנו לנסות שוב ושוב כדי להצליח.


אי אפשר להצליח מבלי לנסות, ניסיון הוא ההצלחה היחידה. כאשר אנחנו מתנסים אנחנו יודעים שניסינו ובדקנו וגילינו ואפשרנו לעצמנו את ההתנסות וזוהי כשלעצמה היא הצלחה מעודדת ומקדמת ומגדילה ומאפשרת שבכול בוקר כאשר אנחנו קמים ובכול רגע בו אנחנו נושמים נמצאת שם בשבילנו בתור אפשרות אשר אותה אנחנו צריכים לזכור לקחת כהתנסות אשר אותנו קדימה מובילה בכול השבילים המופלאים של ההצלחה.


בהצלחה בהמשך ההתנסויות אשר בדרך. 

שם הכותב: אפרת Remind לביא
אודות הכותב: אפרת Remind לביא מלמדת ומעבירה טיפולים, מפגשים וקורסים ברוח האזוטריות וההתבוננות העצמית בדרך יצירתית וקסומה המשלבת את הדרך האזוטרית - רוחנית בהמחשות אמנותיות רב תחומיות חווייתיות.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©