שתף

התלהבות, הכלי האולטימטיבי לארגון החיים / אירית וייך גצלר

13.05.18

מדברים לאחרונה הרבה על עיקרון התשוקה ועל ייעוד, זהו נושא חם בימים אלה. מדוע? כי האנושות מתפתחת, התודעה הקולקטיבית משתנה, ויחד אתה משתנים הנושאים המרכזיים שמעסיקים את התודעה שלנו. כעת,  מסה קריטית של אנשים כבר נמצאים בתהליך הזה של "ללכת עם הקריאה שלהם", למצוא את הייעוד שלהם ולממש את השליחות שאתה באו לעולם. וכך, כל המורים הגדולים גם הם מכוונים את הנושא המעניין והמרתק הזה שמדבר במיוחד אל כל האנשים שעוסקים בהתפתחות אישית והעצמה.

ובדיוק על הגל הזה רוכבת נוסחת ההתלהבות. נוסחת ההתלהבות לוקחת את הרעיון הזה של "ללכת עם התשוקה שלך" לצד הפרקטי, שיטתי, ככלי מארגן חיים. כי בתוך הנוסחה יש את כל מה שאנחנו צריכים כדי לנהל את החיים שלנו כך שהקסם והסינכרוניות יפעלו והחיים יהיו הרבה יותר קלים. אין זה אומר שיהיו ללא אתגרים, אבל כן אומר שתהיינה פחות ופחות התנגדויות.

אז... מהי הנוסחה?
לפני שאציג לפניכם את שלושת חלקי הנוסחה, חשוב לציין שהתלהבות, ההתרגשות הזאת שאנו מרגישים בגוף, פרץ האנרגיה הזה שמרגישים כאשר אנו מתלהבים, זוהי בעצם תקשורת מה'אני העליון' שאנחנו ברגע זה מתואמים עם האני האמיתי שלנו, שהדבר הזה שמלהיב אותנו הוא בהתאמה למי ומה שאנחנו, שהוא הדבר הנכון לנו. ולכן, כל דבר, ואני מדגישה - כל דבר - שמלהיב אותנו, הוא טוב לנו. יותר מזה – הוא הכי טוב לנו.

ולנוסחה:
1. בכל רגע נתון, בחר את הדבר שמכיל את ההתלהבות הגדולה ביותר בעבורך.
2. פעל עבור ההתלהבות הזאת כמיטב יכולתך.
3. פעל לפי ההתלהבות הזאת ללא שום הנחות או ציפיות ביחס לתוצאה מסוימת.

אז הנה, ממש בפשטות יש לנו מצפן, אור-מנחה, שמוביל אותנו בדרך שהיא הכי נכונה לנו. למה? כמו שאמרנו, כי זה בא מהתלהבות, והתלהבות היא מסר מהאני-העליון שזאת הדרך הנכונה בשבילי.

ועכשיו יותר בהרחבה:
הנוסחה פועלת כעקרון מארגן כי היא מראה לנו עבור מה עלינו לפעול, באיזה סדר ומתי. היא מציגה לנו את הדרך שעלינו ללכת, שיש בה הכי פחות התנגדות. היא תספק לנו כל צורה של תמיכה, שפע או אינפורמציה שאנחנו צריכים, כי היא חיבור ישיר אל האני העליון וכל זמן שאנחנו ממשיכים ללכת לפי הנוסחה, יופיעו לפנינו הדברים הבאים שיתמכו בנו. זהו גם מנוע, מוטיבציה לפעולה. מה נותן יותר מוטיבציה מאשר לעשות את הדבר שמלהיב אותנו ביותר?

 

חשוב להבין וחשוב לזכור שההתלהבות הגדולה ביותר אינה חייבת להגיע בצורה של פרויקט או קריירה או דברים גדולים. זה יכול להיות ממש בדברים קטנים ואפילו יומיומיים. ועוד חשוב להבין, שהתלהבות איננה חייבת לבוא בתופים במחולות, אש ועשן, היא יכולה להיות שקטה ושלווה.


ומה עושים כאשר כמה דברים מלהיבים אותנו בו-זמנית? פשוט ביותר. בוחרים את הדבר שיש בו הכי הרבה התלהבות. ואם יש שוויון – מטילים מטבע. יותר קל מזה? אבל שימו לב – אם אתם מטילים מטבע, ואז מה שיוצא לכם מאכזב אתכם, ברור לכם שהדבר השני הוא המלהיב אתכם, נכון?

עכשיו, מה זה אומר לפעול כמיטב יכולתך?
להשתמש בכל המיומנויות, הכישרונות, הדמיון והיכולת שלך עד לרמה המקסימלית שאתה מסוגל לפעול. וזה גם אומר שאם ישנם חסמים פיזיים או חברתיים או ערכים וסטנדרטים שעוצרים אותך, עליך לכבד אותם (הם נכנסים בתוך ההגדרה "כמיטב יכולתך"). גם כולל לכבד את מערכת האמונות שלך. אם למשל אתה מאמין שאם תקפוץ מן הצוק תתרסק, כבד את האמונה הזאת ואל תקפוץ מהצוק. וזה אומר גם שלא תעזוב עבודה אם אתה מאמין שההתלהבות שלך אינה יכולה לפרנס אותך. עשה זאת "כמיטב יכולתך".

נקודה חשובה היא לדעת שהתלהבות אחת גוררת אחריה התלהבות נוספת או אחרת. כך אנחנו בעצם מובלים על ידי האני-העליון ומתקדמים הלאה. זה אומר שכל הזמן אנחנו הולכים עם ההתלהבות שלנו אפילו אם היא משתנה. ייתכן ובכלל תפקידה של התלהבות מסוימת להוביל אותנו בדרך אל הדבר הבא ואל הדבר הבא, שהוא הוא הדבר שמייצג את הייעוד שלנו.

וכמו בחיים, הרבה פעמים יקרה מצב שניתקל במחסומים. זה נהדר! למה? כי זה מעיד שישנן עדיין בתוכנו אמונות מגבילות שהן באי-הלימה עם האני-האמיתי שלנו. ובכל מקרה של "תקלות" או חסימות אנו מיד יכולים לחפש את האמונות המגבילות ולנטרל אותן. כך הדרך של ההתלהבות משרתת אותנו להציף ולהוציא לאור את האמונות השליליות הבלתי מודעות שלנו ובכך להיפטר מהן.

הגענו לשלב של ה"אין ציפיות" שהוא קריטי. כל התעקשות על התגשמות מסוימת עשויה למנוע הגשמה טובה יותר מאשר דמיינו. מה שמלהיב אותנו הוא לא בהכרח הדבר שצריך להתגשם. האני העליון יכול לייצר בעבורנו הזדמנויות ומציאות הרבה יותר טובה מאשר דמיינו. למה להגביל אותו? כך על ידי "שחרור" ציפיות, אנו יוצרים הוויה של "אני סומך על האני העליון שלי שמוביל אותי בדרך הנכונה לי ביותר" וזה לא רק מוריד לחץ זה גם מאפשר לייקום ליצור בעבורי חיים עם כמה שפחות התנגדויות.

כשאנחנו במצב הזה של ללכת עם ההתלהבות שלנו, אנחנו נכנסים למצב של "אין אופציה אחרת" והולכים על הדבר הזה עם הראש בקיר. לא זוהי לא עקשנות. זוהי התלהבות. כשאנו במצב הזה שום דבר לא קשה מידי. ללמוד 4 שנים? אם זה משהו שקשור להתלהבות, הוא יעשה. 'אין אופציה אחרת' כבר אמרנו?

שם הכותב: אירית וייך גצלר
אודות הכותב: מאמנת אישית ומלווה אנשים בתהליכי שינוי, מנחת סדנאות. מפתחת "שיטת המראות" לחקירה וגילוי של אמונות מגבילות ומלמדת את נוסחת ההתלהבות ככלי לכוונן ולארגן את החיים ולעשות בחירות נכונות.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©