שתף

לאן לטייל בשבוע הקרוב? / החברה להגנת הטבע

18.09.16

הטיולים של החברה להגנת הטבע לסוף השבוע הקרוב


שמי העיטים 
23/09/2016, יום שישי

סיור בדגש נדידת העיטים ודורסים נוספים. ימי סוף ספטמבר הם ימי השיא של נדידת הדורסים בישראל. יער בן שמן משמש אתר לינה וחנייה חשוב למגוון עופות דורסים בנדידה. נתחיל את היום בתצפית על הדורסים המתרוממים מלינה, להמשך המסע לאפריקה. המין העיקרי בו נתמקד, הוא עיט החורש המרשים, אבל נצפה גם בדורסים נוספים, כגון חיווייאי, נץ קצר אצבעות, דיות, איות ועוד. בשטח נצפה גם בציפורי שיר, שרקרקים וחנקנים, החונים גם הם בנדידה. לאחר ההתרוממות, נמשיך לאתרים מושכי ציפורים בשפלה, טל שחר, צרעה ועוד. שם נצפה במינים רבים של ציפורי שיר, עופות מים ודורסים נוספים החונים בשדות ובמאגרים. משקפת חובה, מצלמה מומלץ. בהדרכת הצפר הבכיר יהונתן מירב, ממרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע.

חלון לים התיכון - סופשבוע של שנירקול או צלילות באכזיב 
23/09/2016, יום שישי - שבת

החופשה מיועדת למשפחות עם ילדים, אך גם לקהל הבוגר - הפעילות מגוונת וניתנת לבחירה.
רגע לפני בוא הסתיו, ננצל את השמש, הים והגלים בסופשבוע חווייתי ומיוחד בבי"ס שדה אכזיב. נסייר, "נשנרקל", או נצלול, אל סביבת הים התיכון, תוך חשיפה לנושאי שמירת טבע בסביבה הימית. לאחר ארוחת הערב נתכנס לפעילות: מבוגרים - הרצאה של שרה אוחיון - אקולוגית ימית בחברה להגנת הטבע, בנושא אקולוגיה ושמירת טבע בים התיכון. משפחות - פעילות לילדים והקרנת סרט מצויר בנושא הים.

בבוקר שבת, שלוש פעילויות רטובות במקביל: סיור לגונה - נחקור ונגלה את בית הגידול המופלא שבין קו המים לחוף ונכיר את היצורים המיוחדים שהצליחו להסתגל לסביבת חיים מאתגרת זו כמו, חילזון הצלחית, שושנת הים האדומה, בלוטי הים, השיישן ועוד. שנירקול מודרך - נכיר מקרוב את בית הגידול המופלא של הריף הסלעי, נכיר את מגוון יצורים המתגוררים בו ואת התאמתם לסביבת מחייה מגוונת זו. צלילה מודרכת - את החופים הפראיים של צפון הארץ כולנו מכירים, אך מעטים מכירים את אוצרות הטבע החבויים במעמקי הים בחלקו הצפוני של הים התיכון הישראלי. צוללים ספורטיביים מוסמכים מוזמנים לצלילה מודרכת מרתקת באחד מאתרי הצלילה בצפון הארץ. מיועד לבעלי כוכב שני ומעלה, הצלילה על בסיס ציוד אישי/ השכרה באופן פרטי. התשלום עבור הפעילות כולל הדרכה, מיכלים ומשקולות בלבד.

קיום פעילות הצלילה והשנירקול מותנה במצב הים ביום הפעילות.

נאכל ארוחת צהריים על חוף הים ונמשיך לפעילות אקטיבית של שמירת טבע בסביבה הימית, בהדרכת: שרה אוחיון - אקולוגית ימית, אגף שימור סביבה וטבע, החברה להגנת הטבע, רותם בכור – אגף שימור סביבה וטבע, החברה להגנת הטבע, בהדרכת ההתאחדות הישראלית לצלילה ומרכז לימודי שדה גליל מערבי. לינה בבית ספר שדה אכזיב.

השוליים השקופים של תל אביב 
23/09/2016, יום שישי

סיור חוויתי ולא שגרתי בדרום העיר - סביב התחנה המרכזית, שכונת נווה שאנן, היכרות עם פינות נסתרות - גלריות לאמנות, פינותיה החבויות של "המפלצת" - התחנה המרכזית, ציורי גרפיטי ועוד. מפגשים מרתקים ומעוררי מחשבה עם תושבים ותיקים ועם מבקשי מקלט, בשילוב טעימות של מאכלים לא מוכרים.


שב החצב לפרוח 
24/09/2016, יום שבת

כמידי שנה בדיוק, בזו התקופה, עלי גבעה קטנטנה בשם חרבת קרתה שבקרבת עתלית, פורחים להם שדות המלאים במרבדי חצבים פורחים. נטייל בין עמודי הפריחה הלבנים ובין שרידי מצודה מהתקופה הצלבנית, כשפנינו אל עבר הים הכחול הגדול. בהדרכת יניב אלון, בי"ס שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע.

מערה קטנה ומטריפה 
24/09/2016, יום שבת

נטייל במסלול המעגלי של נחל המערה, נבקר במערה גדולה ומיוחדת - מערת התאומים. נראה בה נטיפים והמוני עטלפים. נשמע סיפור ואגדה ואולי גם נתגלש במגלשה מן הטבע. בהדרכת בי"ס שדה שקמים של החברה להגנת הטבע.

 

פרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

שם הכותב: החברה להגנת הטבע
אודות הכותב: הארגון הסביבתי הגדול והוותיק בישראל ואחד הוותיקים
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©