שתף

לאן לטייל בשבוע הקרוב? / טיולים ואגדות

25.09.16

טיולים בכל רחבי הארץ עם עמותת טיולים ואגדות מומלץ בחום 


חמישי 29/9:
כנר על גג העיר העתיקה - טיול לירושלים עם כנר הנשמה היהודית מירל רזניק באוירת סליחות
 
וירטואוז הכינור מירל רזניק מופיע ומרגש מליוני אנשים בארץ ובעולם כולו במגוון סגננות - מכליזמרים, מוזיקה צוענית, ספרדית ועוד. נסייר בשכונת משכנות שאננים הציורית נמשיך להר ציון ונבקר את דוד המלך ניכנס לעיר העתיקה ובכל מקום נחגוג בקונצרט-טיול משירי ירושלים ברובע היהודי עם הכנר מירל רזניק ואיתנו. נרקיד תיירים ישראלים ומחו"ל העוברים באזור, להפריד אותם מהפוזה של התייר לחבר אותם לארץ, אלינו ולירושלים שכולה לב. 
טיול מרגש ומיוחד באוירת סליחות

חמישי 29/9:
קבוצת חיפה והצפון בטיול סליחות מרגש בירושלים
 
עשרת הימים הראשונים של חודש תשרי נקראים "עשרת ימי תשובה", והם מתחילים כבר בערב ראש השנה החדשה. המאמינים מתפללים תפילות מיוחדות הנקראות "סליחות", הבאות לבקש סליחה לחטאים שבין אדם לאדם - ומבקשים מחילה מן האל. אנו נצא אל העיר הקדושה מכולם, נסתובב בסמטאותיה של שכונת משכנות שאננים, נבקר בקבר דוד המלך, נתצפת על כל ירושלים מתצפית הגגות, נטמין פתק בכותל, נתקע בשופר ונזכה בברכה ומחילה...
איסופים: הקריון, צ. הצריף, לב המפרץ, בת גלים, חיפה, אולגה, נתניה, כ. שמריהו, גלילות, ת"א, שורש

חמישי 29/9:
סיור סליחות וברכות בבני-ברק - ההכנות לראש השנה
 
בני ברק היא העיר החרדית של המדינה ובה ריכוז של מקיימי מצוות המקפידים על קלה כבחמורה. אנו נצא לסיור יהודי, מרגש, ההכנות לחג, מנהגי העדות השונים, התפילות, נשמע הסברים על מנהגי החג וכן נעמוד על ההבדלים בין דתיים חרדים ואחרים ובין החרדים לבין עצמם. נעבור בין בתיהם של חשובי הרבנים בבני ברק נעלה לגבעת ישיבת פוניביז (הישיבה החשובה ביותר בעולם התורה הליטאי) ונסייר בשכונת זיכרון מאיר ובית החזון איש ועד. נטעם קצת ממאכלי החג, נכיר את העדות השונות על סגנונות הלבוש, נשמע על גמילות חסדים ועל חיי הרוח והחברה החרדית.

חמישי 29/9:

טיול סליחות מרגש בצפת וביקור בקברות צדיקים!
בחודש אלול, הנקרא חודש הרחמים והסליחות, מתחילה תקופת חשבון הנפש. המאמינים מתפללים תפילות מיוחדות הנקראות "סליחות" מביעים חרטה על חטאים ומבקשים מחילה מן האל.
נהלך בסמטאות צפת ונחבר את הישן והחדש, בסיור סליחות ייחודי המעניק למטיילים רוח חדשה ורצון להיות טובים יותר.  נבקר בבית העלמין בצפת, בקבר יונתן בן עוזיאל בעמוקה ונאמר סליחות בקבר ר' שמעון בר יוחאי במירון. נפגש עם דמויות מהעבר ונתחדש לעתיד, נבקר בבתי הכנסת העתיקים המלאים הוד יקרות, נתחבר אל חודש הרחמים והסליחות ונתנקה מהדברים הזרים שנדבקו בנו...

חמישי 29/9:
חוג אוהבי הטבע בטיול ליל כוכבים במדבר!

אין כמו לצאת אל המדבר, שלהי קיץ, נעימות מרעננת, רוח קלילה מפיגה חום היום, צוקי מגור נראים אדירים מתמיד בחשכת לילה זרוע אינספור כוכבים. האוויר הצלול, הנקי היבש במדבר, מאפשר תצפית כוכבים מעולה, הרחק מכל ישוב ותאורת רקע... נתחיל בתצפית על המכתש הנראה כבור ענק אפל, נמשיך בנסיעה מחוץ לשמורת רמון ונצא לטיול לילי בסיוע פנסים והתמצאות בלילה...
וכמובן שנקנח בארוחה כיד המלך :-)

שישי 30/9:
קבוצת שפלת החוף טיול בעקבות אהוד מנור, זכרון יעקב וקבלת שבת בנחל חדרה...
 
אהוד מנור הוא דמות הצבר היפה והנאיבי של פעם. הוא הדון קישוט האחרון המאמין כי ארץ ישראל יכולה לחזור לימי התום, לתקופה שבה היו ערכים, נוסטלגיה מתוקה ומקסימה לילדותנו: "אנשים אמרו שלום , חבר היה חבר..."  נצא לטיול במחוזות הילדות של אהוד מנור בארץ ישראל, היא המושבה בנימינה התמימה של פעם, בתי החלוצים, בית הוריו, הנופים שעליהם כתב ומקום קבורתו שלו ושל משפחתו.
נטייל במושבה המקסימה זכרון יעקב, על סמטאותיה וסיפורי החלוצים ונסיים בקבלת שבת חברית וכיפית בנחל חדרה :-)
בכל מקום שירים, ציונות, סיפורים והתום של הישראליות הטובה של פעם.
טיול מוזיקלי מקסים ונוסטלגי  - איסופים: אשדוד, עד הלום, גדרה, ביל"ו, רחובות,  נס ציונה, ראשל"צ, גלילות ועד אולגה

שישי 30/9
מבוסתן ספרדי למאה שערים - סיור בירושלים בשכונת נחלאות הציורית ולסיום: טיש חסידי

ימי אלול המצטיינים באוירת ההכנות לימים הנוראים, הרחוב החרדי כמרקחה לקראת שבת. השכונות מתנקות מאבק ימי החול, מתמרקות לקראת שבת קודש. בטיולנו המיוחד נראה את ההכנות לשבת, נשמע פיוטים, נהלך בשכונות על סיפוריהן, נראה דמויות, מלב העיר - נחלאות דרך שוק מחנה יהודה, לנבכי העולם החרדי! נקבל יחד את השבת, בחלות ויין ונמשיך לסייר בשכונות ונקנח ב"טיש" חסידי באחת החסידויות!  ~ טיול ידע מרתק עם חגיגה! ~

שבת 1/10
טיול בעקבות חמש דתות בכרמל

טיול מיוחד על המשותף והמיוחד בדתות השונות בכרמל - הר אחד וחמש דתות כולל מפגש עם אנשי דת ורוח מעניינים.
גני הבהאים ~ מערת אליהו ~ המוחרקה, סודות הדרוזים וביקור בשוק ~ האחמדים בכפר כבאביר ~ סטלה מאריס
~ טיול קל הליכה מאוד ~

שבת 1/10
חוג אוהבי הטבע בטיול לנחל יגור ושביל הדרוזים
 
נחל יגור הוא אחד הנחלים היפים בכרמל, מוצל בחורש ים תיכוני, סבוך בצמחיה פראית ומקנה תחושת טיול בג'ונגל... נצא לטיול באוירת הג'ונגל הזאת ונטייל באפיק הנחל צר והקניוני, בנוי מדרגות סלע, מפלים ומפלונים. נטפס בעזרת דרגיות ומימוש בידיים. מידי פעם נעצור ונביט בנוף הנפלא. נגיע לאוטובוס וניסע לכפר עוספיא להנות מהמטעמים הדרוזים ולשמוע מסודותיהם.

שבת 1/10
חוג המשוטטים בטיול מקסים מהכרמל הירוק כל ימות השנה אל הים
נעבור בין יערות אורן יפהפיים, כפרים מרהיבים ביופיים, מטעי ענבים, נוף ירוק מצד אחד וכחול עז מהים מצד שני! זהו גם קטע משביל ישראל :-)
טיול מקסים עם נוף מרהיב ברמת קושי קל - בינוני

שבת 1/10

טיול מיטיבי לכת במסלול חדש ממצדה לנחל צאלים
"הכיתה הטיפולית" של טיולים ואגדות פותחת את עונת טיולי המדבר!!! אז הפעם החלטנו לקרוע אתכם במסלול חדש - ממצדה לנחל צאלים! מחכים לנו 12 ק"מ אתגריים! נתהלך על המצוק כשמלפנינו הערוץ הנפתח של נחל צאלים ומימיננו מצוק ההעתקים המרשים! נרד במעלה נעמה, נרחץ בעין נמר ונסיים בנחל צאלים, עייפים אך מרוצים!
בדרך יחכו לנו עין נעמה, ירידה תלולה במעלה נמר אל עין נמר, גיא בהק, גיא סלעים...

חמישי ערב 6/10
סיור סליחות וברכות בבני-ברק - ההכנות ליום כיפור
בני ברק היא העיר החרדית של המדינה ובה ריכוז של מקיימי מצוות המקפידים על קלה כבחמורה. אנו נצא לסיור יהודי, מרגש, ההכנות לצום, מנהגי העדות השונים, התפילות, נשמע הסברים על מנהגי היום וכן נעמוד על ההבדלים בין דתיים חרדים ואחרים ובין החרדים לבין עצמם. נעבור בין בתיהם של חשובי הרבנים בבני ברק נעלה לגבעת ישיבת פוניביז (הישיבה החשובה ביותר בעולם התורה הליטאי) ונסייר בשכונת זיכרון מאיר ובית החזון איש ועד. נטעם קצת ממאכלי החג, נכיר את העדות השונות על סגנונות הלבוש, נשמע על גמילות חסדים ועל חיי הרוח והחברה החרדית.

חמישי 6/10:
לילה של סליחות בעיר העתיקה עד הזריחה מעל ירושלים

לילה לפני יום כיפור- שיא של רגש, הכאה על חטא ותחנונים לאלוהים להכתב בספר החיים. הגבאים מצלצלים בפעמונים בסמטאות העיר העתיקה להשכים את המתפללים לבתי הכנסת.
אנו נצא מאוחר בלילה אל העיר הקדושה מכולם, להתקרב עד כמה שיותר לאלוהים, נעבור בין בתי הכנסת המיוחדים ונשמע על מנהגי העדות השונות, נטמין פתק בכותל, נתקע בשופר ונזכה בברכה ומחילה. הטיול יסתיים במופע זריחה מעל העיר העתיקה.

חמישי ערב 6/10:
לנשים בלבד! סדנת העצמה נשית "הכוח הנשי - חלומות הופכים למציאות!" ללא תשלום

תרשי לעצמך להיות האישה שאת רוצה להיות והבטחון שלך בעצמך ימיס את לבבות כולם! בשנה הזאת בואו נרשה לעצמנו להרגיש, לאהוב ולבטוח יותר בקול הפנימי שרוצה קשר ממלא וטוב יותר. כל ההתחלות קשות? אולי, ויחד עם זאת, יש לנו את הכוח לסמן מטרות ולהשיגן. בסדנא זו נלמד להכירו ולהשתמש בו. הוא שלנו! נשב יחד להכיר האחת את השנייה, לפטפט מעט, לחטוף משהו מתוק או מלוח על הדרך... ורגע לפני פיזור, להרים כוסית ולאחל ולייחל ברכות קטנות לשנה טובה יותר!
סדנא לנשים והרמת כוסית לשנה החדשה! כולן מוזמנות!!

לפרטים נוספים - לחצו כאן / או 03-6818776

שם הכותב: מני נחמן
אודות הכותב: עיתונאי, פיראט, וממציא אגדות :) טייל בנשמתו ומכיר כל שביל, הר ואבן בארץ ישראל. מאמין במדינה ואוהב אותה דרך הרגליים. מארגן טיולים ומפגשי שירה עברית ללא תשלום, ומתוך אמונה שבדרך זאת יחבר אנשים לישראליות החיובית, לערכים כמו אהבת הארץ, חיוך ונתינה ללא תמורה.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©