שתף

לאן לטייל בשבוע הקרוב? / טיולים ואגדות

02.10.16

טיולים בכל רחבי הארץ עם עמותת טיולים ואגדות מומלץ בחום 


חמישי ערב 6/10:
סיור סליחות וברכות בבני-ברק - ההכנות ליום כיפור

בני ברק היא העיר החרדית של המדינה ובה ריכוז של מקיימי מצוות המקפידים על קלה כבחמורה. אנו נצא לסיור יהודי, מרגש, ההכנות לצום, מנהגי העדות השונים, התפילות, נשמע הסברים על מנהגי היום וכן נעמוד על ההבדלים בין דתיים חרדים ואחרים ובין החרדים לבין עצמם. נעבור בין בתיהם של חשובי הרבנים בבני ברק נעלה לגבעת ישיבת פוניביז (הישיבה החשובה ביותר בעולם התורה הליטאי) ונסייר בשכונת זיכרון מאיר ובית החזון איש ועד. נטעם קצת ממאכלי החג, נכיר את העדות השונות על סגנונות הלבוש, נשמע על גמילות חסדים ועל חיי הרוח והחברה החרדית.

חמישי 6/10:

לילה של סליחות בעיר העתיקה עד הזריחה מעל ירושלים
slichot_Sqr3 לילה לפני יום כיפור- שיא של רגש, הכאה על חטא ותחנונים לאלוהים להכתב בספר החיים. הגבאים מצלצלים בפעמונים בסמטאות העיר העתיקה להשכים את המתפללים לבתי הכנסת.
אנו נצא מאוחר בלילה אל העיר הקדושה מכולם, להתקרב עד כמה שיותר לאלוהים, נעבור בין בתי הכנסת המיוחדים ונשמע על מנהגי העדות השונות, נטמין פתק בכותל, נתקע בשופר ונזכה בברכה ומחילה. הטיול יסתיים במופע זריחה מעל העיר העתיקה.

חמישי ערב 6/10:
לנשים בלבד! סדנת העצמה נשית "הכוח הנשי - חלומות הופכים למציאות!" ללא תשלום
 
הרשי לעצמך להיות האישה שאת רוצה להיות והבטחון שלך בעצמך ימיס את לבבות כולם!  בשנה הזאת בואו נרשה לעצמנו להרגיש, לאהוב ולבטוח יותר בקול הפנימי שרוצה קשר ממלא וטוב יותר. כל ההתחלות קשות? אולי, ויחד עם זאת, יש לנו את הכוח לסמן מטרות ולהשיגן. בסדנא זו נלמד להכירו ולהשתמש בו. הוא שלנו!  נשב יחד להכיר האחת את השנייה, לפטפט מעט, לחטוף משהו מתוק או מלוח על הדרך... ורגע לפני פיזור, להרים כוסית ולאחל ולייחל ברכות קטנות לשנה טובה יותר!
סדנא לנשים והרמת כוסית לשנה החדשה! כולן מוזמנות!! 

שישי 7/10:
טיול אתגרי - סנפלינג בנחל תמרים - אתגר במדבר!
 
מכביש ים המלח נצא רגלית לעבר ראש תמרים דרך מעלה תמרים. מראש המעלה נשקפת תצפית יפה של ים המלח והרי מואב. משם נכנס לערוץ הנחל ונגלוש במפלי הנחל. הנחל מרשים מאוד וגובה המפלים רב (50 מ' בממוצע)! 
הטיול מיועד למיטיבי לכת ומוגבל לקבוצה קטנה עד 20 איש

שישי 7/10:
טעימות של תקווה - השוק והשכונה של עופרה חזה
 
סיור מלא טעמים, ריחות, צלילים וחוויות משוק התקווה ושכונת התקווה בה גדלה הזמרת המדהימה עופרה חזה. סיפוריהם של גיבורי השכונה – עופרה חזה, הסופר דודו בוסי וקבוצת הכדורגל "בני יהודה". נפגוש את המאכלים והמטעמים הייחודים לעדות השונות, כולל סלוף ולחוח תימנים, קובות עיראקיות, גבינה גרוזינית, זנגולה מרוקאית ותבלינים מכל העולם. בואו רעבים לטיול ותמצאו את כל התשובות איתנו... 
סיור מלא בטעמים וריחות יחודיים וכמובן סיפורים מרתקים.

שבת 8/10:
גן עדן צפוני - טיול לאגמון החולה וסביבתו
 
הסתיו הוא זמן מקסים לטייל בצפון! הכל פורח, אלפי ציפורים חולפות מעל ראשינו... פשוט לנשום את האויר ולהינות מכל רגע!  נתחיל את טיולנו בתל חנתון, הצופה אל מאגר אשכול ובקעת בית נטופה, נגיע לנחל צלמון, שם נעשה מסלול קצר וקל :-)  משם נמשיך אל שמורת סדקי יפתח, בה הטבע קרע את הסלעים בצורות גאולוגיות מעניינות... לקראת סיום נגיע אגמון החולה בשעת אחר הצהריים... ונצפה בהמוני הציפורים החולפות מעל העמק, הנמצא על אחד מצירי הנדידה המרכזיים בעולם! 

שבת 8/10:
מטיילים בשביל ישראל - קטע 3 - מסדקי יפתח ועד מורדות קרן נפתלי
 

נצא אל הגליל העליון ונעשה את הקטע השלישי של שביל ישראל! נתצפת לעבר עמק החולה והרי גול, נחלוף על פני חוות הרועים, התיישבות בודדים בגליל העליון המזרחי... נגיע אל מצפור לזכרו של ליפא גל ונכנס לערוצו היפה של נחל קדש – שלו שני יובלים. הנחל יורד בתלילות לכוון עמק החולה והמסלול עובר בינות עצי אלון ואלה סבוכים – זהו החלק האתגרי במסלולנו, וניעזר ביתדות מתכת בירידה. 
טיולים ואגדות לוקחת אתכם לטרק המדהים של "שביל ישראל"  מדן ועד אילת בארץ ישראל, כל סופ"ש קטע מקסים אחר

שבת 8/10:
סיור יפו בניחוח אמנותי...
 
משך עשרות שנים יפו מושכת אליה אמנים שונים. ולא בכדי: חמשת אלפי שנות התיישבות הובילו להיווצרות עיר ציורית, מיוחדת ומעוררת השראה... נשמע סיפורים מהתקופות השונות, נעסוק באדריכלות ובסמלים, בציורים על הקירות, בפיקנטריה ואגדות, ואם יהיה לנו מזל, נבקר גם בחדר הסודי של עדינה פלסטלינה.

לפרטים נוספים - לחצו כאן / או 03-6818776

שם הכותב: מני נחמן
אודות הכותב: עיתונאי, פיראט, וממציא אגדות :) טייל בנשמתו ומכיר כל שביל, הר ואבן בארץ ישראל. מאמין במדינה ואוהב אותה דרך הרגליים. מארגן טיולים ומפגשי שירה עברית ללא תשלום, ומתוך אמונה שבדרך זאת יחבר אנשים לישראליות החיובית, לערכים כמו אהבת הארץ, חיוך ונתינה ללא תמורה.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©