שתף

מה יוצר מציאות? רמז: לא מחשבות / שיר שוורץ

20.08.17

כן, אני יודעת שקראתם את ה"סוד" ומאמרים דומים, אני יודעת שגם אתם משננים את מה שאמרו לכם שוב ושוב ש"מחשבה יוצרת מציאות". אז אתם משננים, עושים מדיטציות, כותבים השאות חיוביות שוב ושוב, אבל בכל רגע מחדש, כמו השפן של עליזה מארץ הפלאות מתגנבת לה שוב מחשבה אוטומטית לא רצויה שאפילו לא שמתם לב אליה.

"מחשבות יוצרות מציאות?" זה אכן נכון, אז אם זה כל כך נכון, אז למה ספרים כמו הסוד ואלפי אימוני קואצ'ינג ומדיטציה לא עוזרים? הסיבה לכך היא פשוטה. זה הרבה יותר עמוק ומושרש מרק מחשבות. מדובר לא במחשבות אלא באמונות מגבילות ומרעילות שאנחנו סוחבים איתנו למשך תקופות חיים שלמות, לעיתים עוד מהילדות.

ממש כמו השפן של עליסה בארץ הפלאות, חומקת מאיתנו פתאום מחשבה לא פוטוגנית, אני מצטערת היא ואמרת ומצימה בשעונה, אני מאוד ממהרת.

למעשה ככל שתנסו להילחם במחשבות יותר, כך הן יגדלו יותר, הרעיון לצאת לדו קרב עם המחשבה לא מוביל לתוצאות הנכונות.

הפטנט היחיד הוא לשנות לא את המחשבות אלא את האמונות המגבילות שמהן נוצרות המחשבות. רק ברגע שנשנה את האמונות המגבילות נוכל לשנות את המחשבה עצמה.

איך? מדיטציה, השאות חיוביות? זה בהחלט יכול לעבוד, אבל מה שבאמת יכול לשנות אמונה מגבילה היא חוויה מתקנת.

לדוגמא: אישה שנכוותה מגבר אובסיסיבי, האמונה: כל הגברים  מסוכנים. רק כשתחווה דפוסים חדשים, אולי אפילו לא במובן הרומנטי אלא ידידות עם גברים אחרים, ישרים וטובים, תוכל לשנות את אותה האמונה.

אז זהו ההסוד האמיתי שלא גילו לכם בספרי הסוד, לא המחשבות שלכם יוצרות את המציאות, המחשבות הן רק התוצר של האמונות המושרשות שהן אלו אותם עלינו לשנות.
 
שם הכותב: שיר שוורץ
אודות הכותב: שיר שוורץ, עורכת תוכן בנושאי בריאות הנפש ברבדים וקידום, כותבת תוכן בנושאי זוגיות, רוחניות, כתיבה יצירתית, פסיכולוגיה, מחקרים, שיווק וקידום במדיה חברתית, אינטרנט ופייסבוק מנחת סדנאות כתיבה טיפולית יצירתית מוסמכת
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©