שתף

תנועת הפיתול / אבישג אמיר

07.01.18

תנועת הפיתול – למה התנועה הזאת כל כך חשובה לבריאות שלך (ומעולה לשחרור כאבי גב, כתפיים וצוואר!)

אם המעסה, הפסיכולוג והמורה ליוגה שלך היו נפגשים ומדברים עליך – הם היו מסכימים שמה שיכול לשפר לך את החיים – זה טוויסט! (בעברית זה נשמע פחות טוב - פיתול).

המעסה שלך יודע ששרירי הגב שלך תפוסים יותר מאשר מיתרים מתוחים בגיטרה מכוונת....
הפסיכולוג שלך יודע שהמתח שמלווה אותך מקורו בלחץ נפשי והמורה שלך ליוגה יודע שהדרך הכי טובה לשחרר מתח גופני ורגשי היא תנוחת הפיתול. תנוחת הפיתול מצליחה להגיע למרכז של המתח הגופני והנפשי ולשחרר אותו משם! ככל שמתמידים בתרגול של תנוחות פיתול, כך מבינים שהפיתול לא רק משחרר את הגב ואת הגוף מלחצים גופניים אלא גם ממתח, חרדה, תסכול ופחדים, שמתחבאים בדרך כלל מאחורי המתח הגופני בשרירים ובמפרקים.

הבעיה היא, שביוגה הפיתול נעשה בצורה מאתגרת מאד וקשה פיזית ולא כל אחד יכול לבצע את תנוחת ה"מריצ'י-אסאנה" או את תנוחת המשולש או ההתארכות לצד אחד עם תוספת של פיתול (קוראים לזה פארווארט טריקונה-אסאנה או פארווארט פארשוואקונה-אסאנה, ורק השמות האלה מלחיצים, נכון?), שלא לדבר על תנוחות מורכבות עוד יותר, שמשלבות פיתול. היוגה תרפיה שומרת על האיכות של תנועת הפיתול ועל ההשפעה החשובה והמבריאה שלה לעמוד השדרה , לצוואר, לכתפיים, לגב התחתון, וליצירת איזון של שלווה ואיזון כללי של הגוף אבל מאפשרת לעשות אותה בישיבה על הגבהה או על כיסא ובלי לאמץ ולאתגר את הגוף שלך יותר מדי.

במקום להרבות במילים , אני מזמינה אותך להצטרף אלי לתנוחת פיתול, ב-3 שלבים, בישיבה על כיסא.

 
כדי ללמוד ליצור ישיבה זקופה ונכונה (עם הקפדה על זוויות של 90 מעלות בין כף הרגל לוק, בין השוק לירך ובין הירך לפלג הגוף העליון) ואיך לחלק את משקל הגוף על כף הרגל (בשיטת 3 הנקודות בכף הרגל) ועוד דיוקים חשובים, כדי לשפר את תנוחת הפיתול ואת ההשפעה המיטיבה שלה על הגוף והנפש שלך, כדי לדייק ולשפר היציבה, הכוח, הגמישות והטיפול בכאבים שלך, אני מזמינה אותך להצטרף אלי ולעוד עשרות מתרגלים בתכנית "אלפא" שיעורי יוגה – תרפיה אונליין, במסגרת שבועית קבועה, עם תמיכה, ליווי וכל מה שצריך כדי ליצור בריאות והתמדה.


שם הכותב: אבישג אמיר
אודות הכותב: מורה בכירה ליוגה-תרפיה, מפתחת הקורסים לטיפול, ריפוי ומניעה של מוקדי כאב "נפרדים מהכאב" וחוג "אלפא" – חוג יוגה-תרפיה שבועי אונליין.
אימייל: [email protected]
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©