שתף

בכדור פורח מעל עמק יזרעאל/ מני נחמן

06.12.09

כשהיינו קטנים כולנו עצרנו את הנשימה כשקראנו את "מסביב לעולם ב 80 יום". רצינו גם אנו לטוס בכדור פורח כמו ציפור בשמיים, לרחף בשקט מעל ההרים, לדאות חסרי דאגה לאן שהרוח תישא אותנו.


אפי וטל עזבו את עסקי ההייטק והחליטו להגשים את החלום, בשבילם ובשבילכם. כל בוקר הם ממריאים משדות עמק יזרעאל, נושאים איתם אל השמיים מטיילים נרגשים לחוויה ייחודית וחדשה בארץ.

בבוקר מוקדם ממש עם הזריחה נפגשנו עם הצוות ועזרנו בניפוח הכדור. לאחר תדרוך קצר מהטייס נכנסנו אל סל הנצרים המפואר, הקשור לבלון צבעוני ענק ומרהיב, הטייס הפעיל את סילון האש לחימום האוויר שבבלון והנה אנו ממריאים! לאט לאט מתרחקת האדמה והאופק נפתח עד בלי סוף. שטנו במתינות עם הרוח ללא קפיצות וללא רעש, ממש כמו בחלום.

שייטנו בין הרי הגלבוע לגבעת המורה, מתחתינו נפרשים שדות העמק המוריקים ובריכות הדגים, גבעות ויישובים. ספגנו את תחושת הריחוף והחופש. נצמדנו עם המצלמות לדופן הסל וצילמנו בהתרגשות שועל הרודף אחר זוג צבאים.

 

תוך כדי ריחוף קיבלנו הסבר על המראות הנגלים לנו באופק המתקרב. לפתע שאל אותנו הטייס אם מתחשק לנו לטעום שקדים טריים והנמיך את הבלון לגובה ענפי המטע. לאחר שקטפנו שקדים ישר מהעץ, השיט הטייס את הבלון לשדה פתוח והנחית אותנו בנגיעה קלה.

 

בצער רב יצאנו מסל הנצרים אל השדה שם חיכה לנו נהג הג'יפ שעקב אחרינו כל הזמן והושיט לנו כוסיות שמפניה לחגוג את טיסתנו. חוויה בלתי נשכחת.

הכדור הפורח הוא כלי התעופה הראשון שהומצא בצרפת ע"י האחים מונגפלייה בשנת 1873. בשנים הראשונות החקלאים טרם שמעו על ההמצאה הזאת אך בעודם מעבדים את הקרקע פגשו עיניהם בכדור ענק ובלתי מזוהה המטיל צילו עליהם ופולש ונוחת בשדותיהם.

 

חלקם נבהלו ונסו על נפשם אך אחרים ניסו לתקוף את הייצור המוזר בעזרת קלשונים ומעדרים. הטייסים ניסו לשכך את זעם האיכרים בעזרת בקבוק שמפניה צרפתית משובחת וכך נולדה המסורת לסיים טיסות של כדורים פורחים בסטייל עם שמפניה בכוסות קריסטל נוצצות.

אפי וטל, בעלי הבלון, פרשו מעסקי ההייטק ולמדו הטסת כדורים פורחים בארה"ב. כשסיימו רכשו שני כדורים פורחים המסוגלים לשאת עד 6 אנשים כל אחד. הבלונים עברו גיור והכשר כהלכה, עלו לארץ והתמקמו בגליל.

 

חברת RIZE מטיסה את בלוניה בעיקר בשמיי הגליל, ממש בין הרי הגלבוע, התבור והרי גלעד, אזור בו הנוף עוצר נשימה. ההרים מסביב, ערוצי נחל, חורשות האורנים, שדות החיטה הרחבים בחורף, שדות החמנייה בקיץ, בריכות הדגים, ציפורים ובעלי חיים כפרים וקיבוצים משתקפים מבעד לסל הנצרים של הבלון הפורח.

הטייס סיפר על חבילה רומנטית להצעות נישואין: זוגות מגיעים ערב לפני הטיסה אל בתי האירוח הכפרי בקיבוץ עין חרוד השוכן בראש גבעה ירוקה מעל עמק יזרעאל מול הגלבוע. הנוף מקסים, האווירה כפרית שקטה, בתי העץ מפנקים ומרווחים עם מיטות ענק וג`קוזי זוגי.

שם הזוג נהנה מהנוף המרהיב, השירות הקפדני וארוחת ערב טעימה.

עם בוקר יוצא הזוג אל השדה בו ממתין לו הבלון. בשיא גובה הטיסה הגבר שולף טבעת ומציע לבחורה להינשא. לכלה המופתעת אין הרבה ברירות בגובה הזה ועד כה לא נרשמו סירובים.

לאחר הנחיתה מוזמנים הזוג לארוחת שף מיוחדת בחוות התבלינים בגלבוע. בדרך כלל שם ממתינים להם בני שתי המשפחות, שמפניה וחגיגות. המסעדה נמצאת על מורדותיו המערביים של הר הגלבוע.

 

מחלונות המסעדה וממרפסת העץ נשקף נופו של עמק יזרעאל, התבור, הרי הכרמל, צפת והחרמון. שבילי החווה והמנות הטעימות מעוטרים בצמחי תבלין מסוגים שונים הגדלים בחווה. לאחר הארוחה במסעדה יכול הזוג לטייל בתוך נוף מהמם מהר ברקן וכתף שאול וכן לצפות בפריחת אירוס הגלבוע המרהיב בשמורת הנמצאת ליד המסעדה.

מני נחמן
עיתונאי, פיראט, וממציא אגדות :) טייל בנשמתו ומכיר כל שביל, הר ואבן בארץ ישראל. מאמין במדינה ואוהב אותה דרך הרגליים. מארגן טיולים ומפגשי שירה עברית ללא תשלום מתוך אמונה שבדרך זאת יחבר אנשים לישראליות החיובית, לערכים כמו אהבת הארץ, חיוך ונתינה ללא תמורה.
http://www.meny.co.il
[email protected]

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©