שתף

ריפוי אנרגיית הקונדליני / ד'ר גבריאל קאזנס

10.01.16

מאז שנת 1976, כאשר גבריאל וד"ר לי סנלה החלו להפעיל את המרפאה הראשונה בעולם להפרעות קונדליני, גבריאל עמל רבות כדי להבין את האופן שבו אנרגיית הקונדליני עובדת.

 

הייתה לו ההזדמנות הייחודית ואת החסד לעבוד תחת הדרכתו הישירה של סוואמי מוקטננדה, להגיש עזרה לאנשים באשרם בהודו ובארצות הברית ולאפשר להם להתמודד עם אנרגיית קונדליני שיצאה מאיזון.

 

הייתה לו גם ההזדמנות לעבוד עם אנשים מסביב לעולם שחיים במסגרת מסורות שונות בקליניקה ובמסגרת המרכז הנוסף שהקים באריזונה – עץ החיים. לאורך הזמן גבריאל אבחן וטיפל במקרים רבים ומעניינים של הפרעות קונדליני אשר סיפקו לו תובנות ביחס לאנרגיית הקונדליני.

לרפא את הנחש
קונדליני בסנסקריט, "מפותל כמו נחש" או "כוח הנחש". הסמל הידוע של שני נחשים מפותלים זה בזה נחשב לייצוג עתיק של עקרון הקונדליני.

 

מושג זה נובע מהפילוסופיה היוגית של הודו העתיקה ומתייחס לאינטליגנציה האימהית האחראית על ההתעוררות היוגית ועל התבגרות רוחנית. על ידי היוגים נחשבת אנרגיה זו לסוג של אלה, בעוד שבמסגרת ההבנה המערבית המושג קשור במצבי תודעה יוצאי-דופן, אשר עשויים להתחולל ספונטאנית, בתרגולים רוחניים או דתיים, באמצעות יוגה, סמים פסיכדליים או אפילו התנסויות שעל סף המוות.

 

על פי המסורת היוגית, הקונדליני מקופלת בחלק האחורי של הצ'קרה הראשונה. כאשר כוח הקונדליני מתעורר, הוא מתחיל לפעול בגוף אנרגטי מעודן, גוף 'פנימי' יותר מהגוף הפיזי. הקונדליני נעה לאורך ערוץ עמוד השדרה ובדרכה מעוררת לחיים כל צ'קרה וצ'קרה. בזרם הקונדליני יוגה נוהג המורה לעורר באופן מכוון את אנרגיית הקונדליני של התלמיד באמצעות מגע ישיר על מצחו וראשו (שאקטי פת).


אין כמעט ספרות עכשווית אשר דנה באופן רציני במקור או בריפוי של חוסר איזון של אנרגיית הקונדליני בהקשר מודרני ומערבי, כך שהיה על גבריאל לעבוד בעיקר בכוחות עצמו ולנסות לעשות סדר בנושא. בהתבסס על החסד ודרך התבוננות מדעית ובהסתמך על המקרים השונים שאותם גבריאל פגש במהלך עבודתו, החלה להתפתח תיאוריה.


התיאוריה מבוססת על פיסיולוגיה אנרגטית. זרימת הקונדליני מתרחשת בשלושה ערוצים: האידה, הפינגלה והסושומנה. במסלול הקונדליני ישנם שלושה קשרים. כאשר היא מתעוררת, כל שלושת הקשרים נפתחים בו זמנית, כאשר התפקיד שלהם הוא להיות מעין וסתים של זרימת האנרגיה.

 

בבסיס עמוד השדרה נמצא הקשר הראשון, וגבריאל מאמין ששיבוש בזרימת הקונדליני מתחיל שם. השיבוש קורה כתוצאה מחסימה באזור, כך שבמקום שהאנרגיה תעלה בצורה אנכית וישירה דרך הערוץ המרכזי שנקרא הסושומנה, היא זורמת לתוך ערוצי האנרגיה הרבים שבגוף (במסורת היוגית הם נקראים נאדים) ואל תוך הצ'קרות השונות, שלצידן קיימים בלוטות שונות ומערכות עצבים.


החסימה כאמור יוצרת חוסר איזון והזרימה של האנרגיה בערוצים הצדדיים משפיעה על בלוטות האדרנל ועל אנרגיית הכליות. גירוי יתר של בלוטות האדרנל או החלשתן, נוטה להחליש את השדה האסטרלי, דבר הגורם לתופעות כמו נדודי שינה, סיוטי לילה, התקפי חרדה וכו'.

חניכה – כניעה – בניית כוח חיים
הטיפול המרכזי והעיקרי בחוסר איזון של אנרגית הקונדליני לאור ניסיונו הטיפולי של גבריאל הוא קבלת שאקטי פת (חניכה אנרגטית) ממאסטר של קונדליני, שהוא אדם משוחרר שבעצמו נחנך במסגרת שושלת של מאסטרים. החניכה האנרגטית עוזרת להחזיר את אנרגית הקונדליני לאיזון ולזרימה נכונה בערוציה אנרגיה ומתקנת את החורים בהילה שלא פעם נגרמים כתוצאה מזרימה לא מבוקרת של הקונדליני.


האספקט הנוסף של ריפוי אנרגית הקונדליני הוא כניעה. אחד הדברים שחוזרים על עצמם באנשים שחוו התערערות כתוצאה מחוסר איזון בזרימת אנרגית הקונדליני הוא ביטוי של חוסר סבלנות שמתלווה לה תשוקה עזה.

 

התעוררות הקונדליני היא מתנה של אהבת אלוהים, אבל מקום לחוש אהבה, אותם אנשים מרגישים גאווה, כוח רצון אגואיסטי ותשוקה ברמה הנמוכה ביותר. לכן עבור אותם אנשים מומלץ מאוד לעבוד עם אנרגיה של כניעה – לא בהכרח למורה רוחני חיצוני, אלא כניעה לזרימה הפנימית של אנרגית הקונדליני הנשית בתוך עצמנו.

 

זה מעדן אותם ומעודד אותם לחזור לתהליך הבריא והמעודן של תנועת הקונדליני הסדירה. למשל, אדם שחווה התעוררות קונדליני במסגרת תרגול רוחני של שיטת יוגה מסוימת באשרם בהודו, היה שאפתן מאוד וממוקד מאוד מבחינה אינטלקטואלית, וחווה כמיהה עזה לשחרור וידע רוחני.

 

הייתה לו נטייה לחוות מספר סימפטומים אשר התגברו ברגע שהקונדליני התעוררה, כמו למשל הצטדקות עצמית, כעס, מוח שיפוטי, אגואיזם, ריכוז עצמי ושאפתנות יתר להארה. הוא החל לתרגל את שיטת היוגה בצורה אינטנסיבית מאוד, מה שגרם להחלשת אנרגיית החיים שלו, תחושות ריחוף וערפול מנטאלי, רגישות אנרגטית וחוסר קרקעו עד למצב של קשיים בתפקוד כתוצאה מחולשה ותשישות.

 

הטיפול עבורו ארך כשלוש שנים וכלל טיפול בצמחי מרפא על מנת לבנות מחדש את כוח החיים שלו, דיאטת מזון חי, חניכות אנרגטיות (שאקטי פת) לבנייה ולסידור מחדש של האנרגיה, טיפול הומיאופתי שעזר לטפל בנטיות לאגואיזם ושאפתנות יתר ובנה בסיס של שלווה ויכולת לסבלנות שמאפשרת לאנרגית הקונדליני להתעורר בקצב בריא וטבעי יותר.

 

כמו כן הוסבר למטופל העיקרון של כניעה לתנועה הספונטאנית של הקונדליני כדי לאזן את הנטייה שלו לדחוף דברים בצורה מוגזמת מידי. ככל שהוא החל להרפות ולהירגע, לקבל את עצמו ולהיכנע לדינאמיקה הטבעית של הקונדליני, הוא החל להתרפא ולפרוח.


הפן השלישי של ריפוי חוסר איזון הוא בניית כוח החיים (אוג'ס) באמצעות תזונה נכונה, תרגולים גופניים, תרגילי נשימה והנחיות נוספות בהתאם למצבו של האדם. לדוגמא, אישה שחייתה באשרם של סוואמי מוקטננדה, הייתה לפרקים הופכת למאוד פסיבית, שקטה, מרחפת, לא מאוזנת מבחינה רגשית וסבלה מנדודי שינה ורגישות רגשית קיצונית.

 

לעומת זאת, היא הייתה יכולה לפתע להיות אגרסיבית, אלימה וכעסנית עד כדי תקיפת אנשים בצורה פיזית. מצבה האנרגטי היה התוצאה של זרימה לא מאוזנת של אנרגית הקונדליני.

 

הטיפול שלה החל בכך שהיא עזבה את המגורים שלה באשרם, שכן רק כך היא יכלה להתחיל להירגע ולהפוך פתוחה לקבלת עזרה. בהמשך היא קיבלה טיפול שעזר לה לבנות את כוח החיים מחדש ואיזן לה את זרימת האנרגיה.


שם הכותב: ד"ר גבריאל קאזנס, (M.D. ,M.D.(H

אודות הכותב: מומחה עולמי בריפוי טבעי, סופר רב מכר, מייסד מרכז עץ החיים בארה"ב - היעד המועדף של ה- ניו יורק טיימס. מוסמך ברפואה מערבית, הומאופטיה ואיורודה, בעל35 שנות נסיון. יוגי וממשיך דרכו של מוקטננדה בשושלת הקונדליני, פעיל לשלום עולמי.
כתובת אתר: לחץ כאן

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

חיפוש במאמרים

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©