כרטיס אישי

ערן גולדשטיין

מטפל ברפואה סינית, מתמחה בטיפול בביטויים גופניים הפורצים על רקע מתח נפשי. חוקר, כותב ומרצה על התהליך הנפשי כפי שניבט במשנה הבודהיסטית ובתורת ישראל. 
www.metaplim.co.il/EranGold

[email protected]

שתף

ערן גולדשטיין

הבזזזז

17.08.09

בזמן האחרון אני מרבה להתעסק עם הבזזזז, אתם בוודאי מכירים, הבזזזזז, היצור הקטן שחי מאחורי עצם החזה ומבזבזזז עצמו לדעת בשעה שהוא עושה את דרכו  בין הגרון לבטן התחתונה ומותיר אחריו שובל תחושות שנע בין מחנק, מועקה וכאב עמום.

 

מה עוד לא זיהתם? הבזזזז, הדבר הזה שמונע מאתנו להיכנס ל mode של חופשה ונעלם באורח פלא רק לאחר פרק זמן בו אנו מוטלים חסרי מטרה ותכלית בערסל, חוף מבודד או משהו מהסוג הזה.

 

י’ (השם המלא שמור במערכת) חברי משכבר הימים, טוען שהבזזז הינה תנועת הסקירה של השכל אחר נתונים: "מה צריך לעשות", "מה עשיתי ומה לא", "אם כבר עשיתי, מה יגידו", "אם יגידו, מה אעשה".... במילים אחרות טוען י’ שהבזזז הינו הרעש הטבעי העולה מפעולת הסקירה האין סופית של השכל, האומנם?

 

ע’ (שזה בעצם אני) טוען שצודק י’,  אלא שמלבד פעולת הסקירה אותה תיאר מתלוות לבזזז גם ערב רב של תגובות רגשיות כגון: תסכול, חרדה, ביקורת עצמית וכאלה.

 

ב’ (שזה בעצם הבודהה) טען באחת מדרשותיו (השם המלא שמור במערכת) שצודקים י’ וע’ ושבנוסף לתחושות הגוף, ולתגובות המחשבתיות והרגשיות מתלווה לבזזז גם הלך רוח אופייני: מפוזר, דאגני, מעונן, קנאי...

 

בקיצור, לאחר חקירה מעמיקה הגעתי למסקנה שהבזזז ימח שמו  אינו אלא מכלול של כלום, בזבוז אנרגיה מבית מדרשו של ה mind שיש למגרו אחת ולתמיד, ויפה שעה אחת קודם.

 

אז זהו, השבוע הכרזתי מלחמת חורמה בבזזז, אני ער לו כל העת, עוקב אחר תנועותיו, מקשיב לרחשיו ונושם לתוכו הרבה אוויר, הרבה פתיחות, הרבה תצא כבר מהחזה שלי...

 

לפעמים זה עוזר, ולפעמים כמו המובייל של פישר פרייז שפרקתי לחתיכות בקריזה עם טורייה בחצר, לאחר שהעיר בפעם המיליון את ביתי התינוקת, הוא עוד ממשיך להשמיע את ביזזבוזזזיו....

 

אבל אני, יש לי סבלנות אני, כמתרגל ויפאסנה וותיק אני יודע שהסבלנות משתלמת וכי בסופו של יום, או בסופם של אלף שיקופים, הבזזזז יעלם. ואם לא?   אז ניפגש בחצר, אני הבזזזז והטורייה...

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©