כרטיס אישי

רונית טוירמן

רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע" (אלברט איינשטיין).
כל חיי אני מנסה לראות כמה רחוק אוכל להגיע. ניסיתי המון דברים, חוויות וסוגי טיפולים. כל אלו עוזרים לי לראות את העולם והאנשים בו מזוית קצת אחרת.
כיום אני עוזרת לאנשים להתרגש מחייהם באמצעות הכלים שרכשתי בתור מאמנת אישית ועסקית, מרצה ומדריכה.
מוזמנים לכתוב אלי בכל שאלה, בקשה או דבר חוכמה:
[email protected]

שתף

רונית טוירמן

רוחניות בשקל

26.03.11
רוחניות זה דבר נורא גדול. פעם הייתי יכולה להגדיר את עצמי "רוחנית", דווקא בגלל שהמושג הזה היה הרבה יותר פשטני עבורי. לא הבנתי את המשמעות העמוקה שלו. חשבתי שרוחני זה אומר להאמין שיש משהו גדול יותר מאיתנו בעולם הזה, שאנרגיות זה דבר שאפשר להרגיש, שחשיבה חיובית באמת פותרת הרבה בעיות בחיים, שמי שעושה מדיטציה ומתחבר לעצמו מתפתח וצומח. אבל לאחרונה גיליתי שגם אני חטאתי בחטא היוהרה, ונשבתי בסטיגמות וההכללות הקיימות.
האם אדם שמעולם לא עשה מדיטציה, לא היה בהודו, לא מאמין באלוהים, לא מתחבר או אפילו סולד מכל עולם התיקשור - גלגולים קודמים- הילינג - דמיון מודרך – מודעות – רפואה אלטרנטיבית – פנג שואי – תרפיה וכו' וכו' - הוא בהכרח אדם לא רוחני?
השאלה הזו צצה אצלי בעקבות ויכוח סוער שניהלתי עם אחי, לכל הדעות אחד האנשים הרציונאליים והניגודיים לי בעולם הזה. לכל הדברים שהזכרתי למעלה הוא לא מתחבר, אינו מאמין וחושב שזה בעיקר "בולשיט אחד גדול". ושלא תבינו לא נכון- הוא אדם רגיש, אינטילגנטי בצורה יוצאת מגדר הרגיל, כנה, יצירתי ובעל יכולת הכלה. אבל עבורו, כל מה שלא הוכח בצורה מדעית, אינו אמיתי. הומאופטיה מבוססת על מיים (כי לא הוכחה מדעית עד היום), הילינג וטיפולים אלטרנטיביים מסוגו הם בעיקר בזבוז זמן, וגלגולים קודמים זה מה שאנחנו מוכרים לעצמנו כדי לקבל אישור לחסרונות והשריטות שלנו (את זה הוא לא אמר באמת, אבל אני מאמינה שזוהי רוח הדברים).

האם זה אומר שאדם כזה הוא אינו רוחני? האם הוא אינו יכול לברוא את המציאות של עצמו על ידי אמונה ומחשבה חיובית, האם אין לו יכולת ריפוי עצמי, האם הוא בהכרח אינו מודע ואינו מתפתח כמו שאנשים המוגדרים "רוחניים" בחברה שלנו מתפתחים? ובכלל- מי החליט מהי ההגדרה לרוחניות, אדם רוחני ובכלל אמונה? שאלות גדולות, אני יודעת, ומן הסתם אין להן תשובות של ממש (כי כמו כל דבר "רוחני", אי אפשר לתת תשובה מוכחת ומדעית).

אנחנו מתיימרים להיות מודעים, מתפתחים, מעצימים, מחוברים. אבל האם יתכן שעבור חלקנו לפחות, הרוחניות היא בסך הכל כותרת טובה ל"אני לא מבין את העולם הזה, אז לפחות שיהיה לחוסר הבנה הזו שם"? נקודה למחשבה שוודאי תעלה תגובות רבות.

תסתכלו על עצמכם במראה ותשאלו- אני רוחני? לא משנה מהי התשובה, העיקר שתסתכלו במראה...


שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
28/03/11 16:52
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©