כרטיס אישי

נתן אמסטר

כאשר שואלים אותי אנשים מה אני עושה, אני אומר להם שאני מורה דרך, למרות שאני עוד הרבה דברים, אך להיות מורה דרך הוא מה שאני הכי אוהב להיות ולעשות. כמובן שאנשים מניחים שלהיות מורה דרך קשור בהכרת שביליה ודרכיה של ארץ-ישראל, אך מורה דרך עבורי הוא מי שיכול להראות לאנשים דרך שונה מזו שהובילה אותם.
www.holylandessences.com
[email protected]

שתף

נתן אמסטר

פרקטיות_נורית אסיה

09.04.11
נורית אסיה
Ranuculus asiaticus
פרק קנדה

נורית אסיה הוא פרח אדום, מהבולטים שבפרחים האדומים של ארץ ישראל. הפרח גדל בכל רחבי הארץ ובולט בזכות פרחיו הגדולים. משנפתח הפרח, עלי הכותרת שלו מבריקים בברק מתכתי המבדילים אותו משאר הפרחים האדומים של ארצנו: כלנית, פרג וצבעוני ההרים. שמו של הפרח נורית ניתן לו מהמילה הערבית נור שפירושה אש. כדי לשלוט באש על האדם לפתח יכולות פרקטיות, אחרת היא יכולה לצאת מכלל שליטה ולהפוך להיות מזיקה, כפי שקרה בשריפה שיצאה משליטה בכרמל.

האדם המגיב לתמצית של נורית אסיה, הוא אדם שראשו בעננים אך רגליו אינן נטועות באדמה. חשיבתו אינה פרקטית, הוא מתקשה ליישם ולהגשים במציאות. הוא אוהב לחלום בהקיץ, מנתח את העולם דרך תמונות. מתבונן ומתיחס לעולם בצורה רומנטית, אם אישה יפה חייכה אליו הוא כבר רואה את עצמו נשוי לה, גר בבית לחוף הים עם שתי ילדים וכלב, ושניהם הולכים בערב לעבר השקיעה, מחזיקים ידיים, כשברקע מתנגן לו שיר אהבה רומנטי מתוק של חוליו אגלסיאס.

בשבילו המחזה אותו הוא רואה בדמיונו זו המציאות, ומשפיע על יכולת קבלת ההחלטות שלו. כמו דון קישוט, הוא מבלבל בין תחנות רוח שבמציאות לאבירים שבדמיונו, בין התנהגותם של גיבורי ספרו האהוב, להתנהגות של אנשים במציאות. אדם זה מאמין שהמציאות היא מה שראה בסרט האחרון ומצפה מהחיים שיתנו לו בדיוק את מה שקרא או ראה בסרט.

אלו הם אנשים היכולים לפגוש את כוכב הטלנובלה בסופרמרקט השכונתי ולכעוס על מה שעשה בפרק האחרון לגיבורה.

אדם זה נמשך מאוד לאמנות, ולמוסיקה, חוש היופי שלו מאוד מפותח והוא יכול לטבוע בתוכו. שכלו אינו פרקטי, משום שכדי ליישם על האדם להתרחק במקצת מרגשותיו ועולמו הפנימי כדי להיות אובייקטיבי וממוקד מטרה.

ניתן לראות כיצד ילדים קטנים שקועים בתוך עולמם הפנימי מדברים עם חברים דמיוניים, פוחדים ממפלצות, חולמים בהקיץ וחיים בתוך עולם משלהם. טיפוס החולם לא השתחרר עדיין מילדותו.

הבעיה של האדם החולם בהקיץ היא שבריאות מנטאלית דורשת ממנו להיות גם פרקטי. יש בזה צורך משום שלא ניתן לנווט בסערות החיים ללא מידה טובה של שכל ישר. החולם בורח מביצוע, הגשמה, עשייה ובכך מתרחק מהמציאות. אך הבריחה מהמציאות לא עוזרת לו להיות מאושר לכן כאשר האדם מגיב לתמצית של נורית אסיה יש בזאת אזהרה שהקושי שלו להגשים והבריחה שלו מהתמודדות עם המציאות היא כמו משחק באש.
 אם האדם ימשיך לא להשתמש במידע, שכל ישר, הגיון, וחיפוש מתמיד אחרי האמת בעזרתו של השכל וחיבור מתמיד למציאות ולמה שקורה בפועל, ויסתמך רק על הרגש והדמיון עלול הדבר להוביל לעיתים לבעיות מנטאליות. במצבים קיצוניים דומה הדבר לאדם המאמין לסיפור שמספרים לו מחשבותיו על כך שרודפים אחריו ורוצים להרוג אותו כשדבר מזה לא מתרחש במציאות.

האנרגיה של תמצית המופקת מפרח של נורית אסיה מכוונת את האדם לעשייה, הגשמה, ולהבנה שלהיות פרקטי זו בחירה הנתונה להחלטתו הבלעדית. התמצית מאפשרת לו לראות שהחלימה בהקיץ לא משרתת אותו, שהיא אינה טובה בכל מקום ובכול מצב ושבמקרה שלו היא אפילו רע, הפוגע בו ומרחיק אותו מיכולתו ליהנות מהחיים.

התמצית מכוונת את האדם לראות שחלימה בהקיץ היא הרגל שניתן לשנוי בדיוק כפי שמעשנים מפסיקים לעשן. הרגל קשה לשינוי אך אינו בלתי אפשרי, אם האדם מכיר בכך שההרגל מזיק לו.

תחילתו של השינוי יכול להגיע מבחוץ, מהעתקת מקום המגורים, התרחקות מחברים מזיקים, אשפוז כדי לעבור גמילה מסמים וכו'. זו הסיבה לכך שאדם שהתמכר לסמים ואלכוהול, מאשפז את עצמו כדי לנסות ולשנות את הרגליו. אך כדי לשמור על השינוי הוא זקוקים לכוח והכוח זה מספרת לנו תמצית של נורית אסיה מגיע רק מבפנים.


 אתה הבית של תמציות פרחי ארץ ישראל
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©