כרטיס אישי

רונית טוירמן

רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע" (אלברט איינשטיין).
כל חיי אני מנסה לראות כמה רחוק אוכל להגיע. ניסיתי המון דברים, חוויות וסוגי טיפולים. כל אלו עוזרים לי לראות את העולם והאנשים בו מזוית קצת אחרת.
כיום אני עוזרת לאנשים להתרגש מחייהם באמצעות הכלים שרכשתי בתור מאמנת אישית ועסקית, מרצה ומדריכה.
מוזמנים לכתוב אלי בכל שאלה, בקשה או דבר חוכמה:
[email protected]

שתף

רונית טוירמן

החופש קורא לי

10.04.11

מה המילה הראשונה שעולה בראשכם כשאתם שומעים את המילה פרפר? מהר, אל תחשבו יותר מידי, רק תגידו. רוב האנשים יגידו חופש. עובדה זו התגלתה לי בשיחה עם מאסטר בהתהוות ב- NLP. הוא לא חידש לי משהו שלא ידעתי, אבל חידד לי את העובדה שלכולנו יש תבניות במוח שנוצרו על ידי החברה, החינוך, התקשורת. פרפר מתקשר לרובנו לחופש. אז נכון שיהיו כאלו שיקפצו ויגידו "מה פתאום, אני בכלל חשבתי על טבע, על מרחבים, על צבעים". לא משנה על מה חשבנו, בסופו של דבר אלו אלמנטים הנקשרים למוטיב דומה. משהו משוחרר, יפה, חופשי.

כולנו מחפשים אחר החופש, רוצים להיות משוחררים. עבור כל אחד מאיתנו חופש או חופשה משמעותו דבר אחר, ואפילו עבור אותו אדם משמעותם משתנה בכל תקופת חיים. כשאתה בצבא חופש משמעו לרוב- לצאת הביתה, ללבוש בגדים שלך, לעשות מה שבא לך בלי לדווח. כשאתה סטודנט חופש משמעו- אין מבחנים, אין מטלות, אין לימודים, אין משהו שחייבים לעשות. כשאתה מפתח קריירה וקורע את התחת - חופש הוא לא לעבוד, לא לענות לטלפונים, לא להיות בלחץ ממשימות, לא להיות אחראי. כשאתה הורה - חופש משמעו לעיתים פשוט לא לעשות כלום, לבהות, לא להיות פרקטי, לא לרוץ סביב הזנב שלך עצמך, לא לשמוע צרחות של ילדים ברקע. שקט.

אבל מהו חופש אמיתי? האם יש חופש אוניברסלי שאינו תלוי בדבר? האם יתכן שחופש אמיתי הוא פשוט לעשות משהו אחר ממה שאנחנו עושים בדרך כלל? לשנות את דפוסי האוטומט שלנו? לתת למוח ללכת למקומות אחרים ממה שהוא רגיל? להפסיק את תנועת המחשבות האינסופית?
הדבר המתקשר לכולנו באופן גורף כאנטי חופש הוא כלא. בסרט "חומות של תקווה" אנחנו רואים את מורגן פרימן משתחרר מהכלא אחרי שנים רבות, ולא יודע מה לעשות עם עצמו. לא יודע איך להתמודד עם החופש שניתן לו. לא בטוח שגם אנחנו נדע מה לעשות אם יהיה לנו חופש מוחלט. יכול להיות שההשתוקקות לחופש היא זו שמניעה אותנו, גורמת לנו להתקדם בחיים בחיפוש אחריו.
אם יהיו לנו חופש מוחלט יתכן שנלך לאיבוד, לא נדע מה לעשות איתו. אם לא נהייה חייבים לעשות שום דבר, להיות חלק ממסגרת מסויימת, לעמוד בקריטריונים מסויימים שהחברה קבעה לנו, להיות תלויים במישהו והוא בנו- האם נהייה באמת חופשיים? זו מחשבה מפחידה מעט. עבורי לפחות, וגם עבור דורית נבון-דובזינסקי שכתבה על כל זה במאמרה השבוע.

החוכמה האמיתית היא ליצור את החופש בתוכנו. אז נכון שזה נשמע כמו קלישאה, אבל זו האמת. גם אם ניסע לקריביים, נשים את הילדים אצל סבתא ונתרחק לצפון, נסגור טלפונים או נרבוץ על הים- עדיין הגבולות הפנימיים שלנו ילכו איתנו. אבל אנחנו חופשיים- הידעתם?

רישמו לעצמכם 3 דברים שהם חופש עבורכם- פנימי לא חיצוני, תראו מה זה יראה לכם על עצמכם...

שבוע טוב,
רונית
 

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©