כרטיס אישי

רונית טוירמן

רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע" (אלברט איינשטיין).
כל חיי אני מנסה לראות כמה רחוק אוכל להגיע. ניסיתי המון דברים, חוויות וסוגי טיפולים. כל אלו עוזרים לי לראות את העולם והאנשים בו מזוית קצת אחרת.
כיום אני עוזרת לאנשים להתרגש מחייהם באמצעות הכלים שרכשתי בתור מאמנת אישית ועסקית, מרצה ומדריכה.
מוזמנים לכתוב אלי בכל שאלה, בקשה או דבר חוכמה:
[email protected]

שתף

רונית טוירמן

לקרוא ולשרוף

15.05.11
בואו של ל"ג בעומר הממשמש ובא הזכיר לי מדורה רגשית אחרת. לפני כמה שנים הייתי במדבר ב"המחנה". למי שלא מכיר "המחנה", ואומרים את זה במלעיל(נדמה לי) כמו שקוראים לזה בצופים או איזו תנועת נוער שלא הייתם בה - היא התארגנות לא פורמלית גדולה של קבוצת אנשים שמתכנסים בכל שנה במדבר למין גאדרינג המוני נטול פוזות, אירועים וכרטיסים. הוא נוסד ע"י כמה חבר'ה שהיו חזק בתנועות נוער בצעירותם והתגעגעו למחנות הקיץ והפשטות שהיתה כשהיינו ילדים.
לא ארחיב את הדיבור על ה"מחנה", כי בעצם אחד הרגעים הזכורים לו בו ביותר קשור בעיקר לטקס חצי פרטי שעשיתי יחד עם בחורה שהכרתי בו. יש למפגשים האלו במדבר, בטבע, במסגרת משוחררת איזה קסם מיוחד ששמור רק להם. אני מוצאת את עצמי מכירה בהם אנשים והלב נפתח במהירות, נוצרים קשרים וחיבורים שלא היו יכולים להיווצר אם היינו נפגשים בחוף הים בת"א.
אותה בחורה, שהכרתי יומיים לפני, נכנסה לי ללב. במהלך היומיים גלשנו לשיחות נפש ועומק מיוחדים, ונודע לי כי בלב שלה תקוע לו איזה יתד שהיא לא מצליחה לשחרר. בחור שהתיישב שם ומסרב להתפנות. אחת המטרות שהגיעה למדבר היה לנקות ולשחרר. היא החליטה בנחישות לעשות טקס שריפה ושחרור במדבר, והציעה לי להצטרף.
צעדנו לנו במדבר במשך כמה שעות, נכנסות לעומקו עוד ועוד, עד שלא ראינו את "המחנה", את הציויליזציה מסביב ואת המקום ממנו הגענו. מצאנו פינה והיא שלפה מכתבים, תמונות ועוד כל מיני חפצים לא מזוהים. ישבנו לנו בדממה כמה דקות ואז סידרנו אבנים ושמנו את הכל ביניהן. להבת האש הראשונה היתה הססנית, אבל אט אט הכל החל לבעור ועשן עלה לשמיים.
אפילו שלא שיחררתי ולא שרפתי דבר, חשתי מין שחרור וניקוי בעצמי. כאילו האש משמידה מועקות שהיו גם לי. חזרנו ל"מחנה" בשתיקה, לא היה צורך במילים. ומאז שכחתי מהחוויה. אבל ל"ג בעומר המתקרב העלה את הזכרון והחייה את הרעיון. לשרוף את כל הדברים שנתקעו אצלי ומסרבים להתפנות.

תנסו את זה, לקרוא ולשרוף. זה משחרר...

רונית
שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©