כרטיס אישי

ערן גולדשטיין

מטפל ברפואה סינית, מתמחה בטיפול בביטויים גופניים הפורצים על רקע מתח נפשי. חוקר, כותב ומרצה על התהליך הנפשי כפי שניבט במשנה הבודהיסטית ובתורת ישראל. 
www.metaplim.co.il/EranGold

[email protected]

שתף

ערן גולדשטיין

לא חותם

28.08.09


לפני כשבועיים התפרסמה בעיתון שוודי כתבה אומללה וחסרת ביסוס, שבמרכזה האשמה כלפי חיילי צהל על כי סחרו לכאורה באבריהם של שבויים פלסטיניים.


ראוי להדגיש שהכתבה התפרסמה בעמודיו הפנימיים של העיתון, ולולא החליטו קברניטי משרד החוץ להעלותה על ראש שמחתנו, הייתה זו קרוב לוודאי נשכחת מלב ושוקעת בכבדות במימיו האפלים והקפואים של הים הבלטי.


כבר אמרו חכמים, שאם ברצוננו להנציח דבר מה, ראוי שנאבק בו.


ואכן, ראו כיצד מאבק יעני הרואי, המעלה חשד כי כל תכליתו לשקם את תדמיתו החבוטה של פוליטיקאי, רוקם על אותו רעיון נבזי שהועלה בכתבה עור וגידים והופך אותו לגולם אמת חי ונושם.


ראו כיצד מאבק סתמי ב"שתיקה השוודית" (כאילו שמדינת ישראל עושה רעש משואות של אחרים), מערער באחת את יחסיהן התקינים של שתי מדינות ידידות, וגרוע מכל, ראו באיזה קלות ניתן לשלוף את השד השואתי מן הבקבוק, בדומה לאחיו השד העדתי, בכל פעם שאדם זה או אחר מרגיש קורבן של מערכת או חברה מסוימת.


אתם בוודאי מבינים מבין השורות שעבדכם הנאמן אינו מתכוון להצטרף לחרם המוצרים השוודיים, לגל האיטבח אל ויקינגים ולאורגיית הכעס ותחושת הקורבניות אליה נקלעתי.


אז לאחר ששחררתי קיטור, אני חושב שאסע לאיקאה. שם, ביער הקרשים הבלתי נגמר, תמיד יש משהו שאתה "פתאום" צריך, איזה פיתרון פלא שצובע לך את החיים בגוון אחר, תכלכל, צהבהב, שפוי, רגוע, שוודי כזה כאילו?

שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©