כרטיס אישי

רונית טוירמן

רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע" (אלברט איינשטיין).
כל חיי אני מנסה לראות כמה רחוק אוכל להגיע. ניסיתי המון דברים, חוויות וסוגי טיפולים. כל אלו עוזרים לי לראות את העולם והאנשים בו מזוית קצת אחרת.
כיום אני עוזרת לאנשים להתרגש מחייהם באמצעות הכלים שרכשתי בתור מאמנת אישית ועסקית, מרצה ומדריכה.
מוזמנים לכתוב אלי בכל שאלה, בקשה או דבר חוכמה:
[email protected]

שתף

רונית טוירמן

למקומות, היכון- סוף!

03.07.11
השבוע הקרוב (שלי) הולך להיות בסימן החיים והמוות. בסוף השבוע נודע לי על שני אבות של חברים שהלכו לעולמם, ואחרי בירורים הסתבר שהם כנראה היו אפילו באותו הוספיס. חיכו יחדיו למוות שיגיע. ההלוויות של שניהם מתקיימות היום באותה שעה. שני אנשים שלא הכירו אחד את השני, לא ידעו כנראה זה על קיומו של זה, ורק אני רואה אותם נקשרים במותם. לעומת זאת הייתי בחגיגת יומולדת שנתיים ואהייה באירוע חגיגות יומולדת לתאומות שנולדו השנה. חגיגות ולוויות, כמעט כמו בסרטו הישן של יו גרנט.
אני יודעת שכל עניין מעגל החיים אינו נושא חדש, ואין טעם להעלות את הקלישאות שעולות לכולנו כמו "חיים מסתיימים וחיים חדשים מתחילים", "צריך לחיות את החיים כאן ועכשיו" וכד', אבל אני לא יכולה להתעלם מהמסרים שהעולם סידר לי השבוע. כאילו רצה לומר לי "היי, נכון שיש מוות וזה עצוב ולא קל, אבל ככה זה בחיים".
בניגוד לאנשים רבים שאני מכירה, אני לא מפחדת לחשוב על המוות, על מה ארגיש כשהוא יגיע וכו'. יש לי חברה קרובה שאיתה אני מנהלת שיחות על המוות בחופשיות, בלי שאף אחד יגיד לנו "אויש, תפסיקי לדבר שטויות עכשיו" או "מספיק, אני לא רוצה לשמוע דיבורים כאלה" או "אני לא רוצה לחשוב על זה אפילו" וכו' וכו' במיטב המסורת הפולנית/ יהודית/ חוששנית עין הרע בה אנו חיים.
ואני שואלת אתכם – האם להתעלם מהמוות, לא לחשוב עליו, לא לתהות מה יקרה לאחרים כשאנחנו נמות, איך יזכרו אותנו, איך היינו רוצים שההתאבלות עלינו תהייה– ימנעו מהמוות להגיע? אני חושבת שדווקא אנחנו, "המדברים", חיים את החיים בצורה אמיתית ואמיצה יותר, וגם נדע למות "נכון" יותר.
אולי דווקא בגלל שאני מדברת על המוות, מדמיינת את התחושות שהוא יביא, מתכננת איך הייתי רוצה שיתנהגו (כן, הפלגתי אפילו לחשוב איזה שיר הייתי רוצה שישמיעו ומה יקריאו בשמי).
אתם יכולים לקרוא לזה משאלת מוות, אתם יכולים לקרוא לזה הסתכלות בריאה, אבל איך שלא תקראו לזה, זה יגיע- אז למה לא להיות מוכנים אליו?


שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©