כרטיס אישי

דורית בר

מטפלת מינית ומטפלת זוגית, מומחית למיניות ומערכות יחסים. מפתחת ויוצרת השיטה למיניות מודעת המשלבת כלים ומיומנויות מעולם הפסיכולוגיה, הסקסולוגיה והמדיטציה. מלווה נשים וגברים יחידים וזוגות להעצמת התשוקה, העונג והאהבה במערכות יחסים באמצעות הרצאות, סדנאות וטיפולים אישיים. [email protected]
www.doritbar.com

שתף

דורית בר

מעגל אבנים

16.07.11

השאלה – מהי נשיות אמיתית מלווה אותי שנים רבות, היא מבקשת להפוך למהות פנימית עמוקה בתוכי, ולא רק לאוסף של רעיונות מנטליים מעניינים. במסע הזה אני פוגשת מורות גדולות, מורים גדולים לא פחות שחוקרים ומלמדים נשיות, והרבה מאד חוכמה פנימית עמוקה שמופיעה מתוכי כאילו יש מאין.
כשפגשתי את הספר של ג'ון דאר למברט 'מעגל אבנים' הרגשתי משהו אחר, סוג של דגדוג פנימי בכל הגוף, בעיקר במערכת המין, חשתי שמשהו עומד להיוולד דרך הקריאה בספר, לא ידעתי עדיין מה.

אתחיל בשורה התחתונה – אני ממליצה בחום לנשים, גברים ואנשים באשר הם לקרוא את הספר, שמתאר בצורה עלילתית ורבת חן את סיפורה של האשה הקדמונית, וברמה העמוקה יותר את הקשר הבלתי ניתן להתרה שבין האשה לבין האדמה. לאורך כל הסיפור שזורה תרבות אנושית שסגדה והוקירה את אמא-אדמה, שהתחברה ולמדה את דרכי העולם מתוך הקשבה וכבוד כלפי המחזוריות המתמדת של כל הקיים.

תוך כדי קריאה, הרגשתי שמאגרים של חכמה עתיקה נפתחים בתוכי, מבקשים להעיר אותי לידע קדום של נשים שידעו את מקומן האמיתי כמנהיגות, כנשים חכמות, כמי שמבינות את מסתרי החיים ומסוגלות לקבל מסרים ותשובות לשאלות מתוך הקשבה טוטאלית לחיים עצמם.

הסיבה שלתחושתי הספר יכול להעניק הרבה מאד גם לגברים – היא כי כל אדם נדרש לאזן בין העיקרון הנקבי לעיקרון הזכרי שבתוכו, ולזהות את העקרונות הללו ואת דרך פעולתן בתוך החיים. במובן זה, הספר מאפשר חיבור ישיר לעיקרון הנקבי, הפתוח והקשוב שיכול לתרום גם לגברים לאיזון גוף-נפש.

אנחנו חיים כיום בחברה מאד גברית – מדינות מנוהלות בעיקר על ידי גברים, חברות גדולות משגשגות בעיקר בזכות ניהול גברי (גם אם בפועל אשה עומדת בראשו). הגישה הזכרית המאפיינת בעיקר את העולם המערבי היא נוקשה, הישגית, מונעת על ידי דבקות במטרות ושאפתנות מתמדת ואינה מתחשבת באספקטים הנשיים של הקיום. איכויות כמו רכות, חמלה, הקשבה, גמישות, חיבור לחוכמה הפנימית, הבנת המחזוריות והשינוי המתמיד של החיים, כבוד כלפי העיקרון של החיים והמוות – איכויות נקביות מיסודן – נעדרות כמעט לחלוטין מהמערכות החינוכיות, החברתיות והתרבותיות בעולם המערבית. רק חשיבה זכרית ומכווננת מטרה יכולה, למשל, להחליט שלעבוד 12 שעות ביממה זה בסדר ונכון.

גיבורת הספר, זינה, מתארת את המפגש הראשון שלה עם חוכמתה של האם האלוהית, אמא-אדמה, אם כל חי: "אמא-אדמה היתה כל מה שאירע אי-פעם וכל מה שיקרה שעה שהירח יתמלא ויתעגל ואחר כך יצטמק ויהיה לפס דק ומעוקל, שעה שהשמש תזרח ותשקע, הגשמים יבואו והאדמה תיסדק בבצורת. 'אמא' היתה המיטב שמילא את המוח ואת הלב: האהבה שקישרה בין כולם, התקווה שפיעמה בהם כשנולד תינוק, השמחה שפקדה אותם בבוא הגשמים והאושר שהפעים אותם למראה פרי בשל או ציפור ססגונית או פרח. 'אמא' היתה צערם בעת מחלה, יגונם לאחר שלקחה את יקיריהם במותם. ובעוד הם אבלים, העניקה להם משהו שאין לו ערוך – את הדאגה האוהבת לסובלים ואת אמונתם בלבה ברחום והחנון, הלב שאסף אותם לאחר שחדלו לנשום. 'אמא' היתה התבונה והידע והאהבה."

אני מאמינה שכדי להפוך להיות חברה ותרבות נאורה, בנקודה הזאת בזמן, עלינו להיפתח לחכמה הנשית – לאפשר לה לרכך, לרפא ולאפשר את הצעד הבא בהתפתחות. נקודת המבט הזאת אינה שוללת את העיקרון הזכרי הנעלה של יצירה, הנהגה, נוכחות, כוח, עוצמה ואהבה – אלא רק מבקשת לאזן אותה, כדי לאפשר לשלם גדול יותר, בריא יותר ושפוי יותר לפרוח.


שלכם באהבה, דורית


דורית בר - מטפלת מינית ומטפלת זוגית, מפתחת ויוצרת השיטה למיניות מודעת המשלבת כלים מעולם הסקסולוגיה, המדיטציה והפסיכולוגיה להעצמת התשוקה, העונג, השמחה והאהבה במערכות יחסים. לצפיה בסרטון על השיטה למיניות מודעת 


שלח לחבר  
שנה גודל Powered by Bonsite ©
    
רוצים להתעדכן באירועים החדשים הרבה לפני כולם? רוצים לקבל את התוכן החדש שלנו? השאירו מייל ונעדכן אתכם בכל שבוע

מנוע חיפוש רוחני

כותבי הבית שלנו

מאמרים

יוגה
נומיינד - השער לעולם הרוח - כל הזכויות שמורות ©